Skocz do zawartości

Porsche Cayenne II by SNB Gdynia


Marcinnelli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam wszystkim!

Ostatnio mało odpoczywam i od poniedziałku zaczynam oto takim projekcikiem ;)

Praca w terenie z jak zwykle stoperem w ręku.... Ale tym razem lepiej bo na pracę na zewnątrz auta miałem przeznaczone 10 godzin :u Jako pacjent trafiło mi się całkiem nowe, bo z przebiegiem 18km Porsche Cayenne II. Autko miało pecha od pierwszych dni życia, nikomu nawet nie przemknęło przez myśl by o nie zadbać.W dodatku myjnia- podobno ręczna- opierdzieliła to auto metodą "na pół wiadra" i jest jak jest... Właściciel był załamany i zapewne sama myśl o tym autku spędzała mu sen z powiek. Na szczęście znalazło się lekarstwo w postaci:

-TGR Nielsena na naklejki na nadkolu

-pasty s17+ użytego na czarnym waflu

-s40 na mięciutkim niebieskim waflu DOL

-DJ purple haze pro

A więc to było tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No dobrze, to widzimy co tam na tym lakierze się działo. Przygotowujemy autko i do roboty bo nie ma na co czekać ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Koniec pieszczot nad lakierem, został sam wosk i dziękuję ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety brak fotki wieńczącej efekt pracy no ale to już sprawka fotografa który mi towarzyszył. Obiecuję nadrobić zaległości jeśli będę ponownie na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gratuluje Marcin !

Bardzo fajny projekt i fotki również. Coś ostatnio masz mało czasu na takie kobyły :)

Udało się bez problemów w 10h ?

Widzę że dociskasz pada przy pracy S17+ żeby była lepsza korekcja, dobrze rozumiem ? :) Nie myślałeś pójść np. w Deox2 + żółty pad skoro i tak jechałeś po S17+ S40 jako wykończenie ?

Ot taka mała myśl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się bez problemów w 10h ?

Widzę że dociskasz pada przy pracy S17+ żeby była lepsza korekcja, dobrze rozumiem ? :) Nie myślałeś pójść np. w Deox2 + żółty pad skoro i tak jechałeś po S17+ S40 jako wykończenie ?

Ot taka mała myśl :P

Czasu zdecydowanie za mało na takie auto, nie ma co ukrywać... trzeba od początku do końca działać prężnie, bez przeglądania się w panelach ;)

Z pastami i padami nie kombinowałem, wiedziałem że s17+ na czarnym świetnie sobie poradzi, rysy nie były głębokie i nie wymagały mocniej tnącej kombinacji. Na deoxa było tam troszkę za chłodno, podejrzewam że miałbym problemy z pracą tą pastą... więc po co sobie życie utrudniać? ;) Jak zrobi się cieplej i będzie czas to obiecuję pokombinować tu z różnymi zestawami :D

Jeżeli chodzi o docisk to cóż, czarny i niebieski wafel nie są zbyt twardymi padami, nawet niewielki docisk jest widoczny. Tak raczej wg. uznania, zależnie od panela i stopnia zarysowania.

sty s17+ użytego na czarnym waflu

-s40 na mięciutkim niebieskim waflu DOL

a co robiliście białym padem?

to jest czarny, tylko tak wyszedł przez światło i ruch :)

Dołączona grafika

Czy nie mam racji ? :P

Niestety nie do końca ;) To jest akurat niebieski DOL tylko światło i ruch zrobiły swoje :) Przy zdjęciach większej rozdzielczości widać to dokładniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia światła, aparat ma dłużej otwartą migawkę i tak to wygląda ;)

DOL-a też uważam za rewelacyjny, finish tym padem na czarnych autkach daje znakomite efekty ;)

A ten niebieski DOL porównywalny jest z jakim ? Miększy niż np 3M niebieski / ABW czarny ?

Ciężko jest mi Ci to powiedzieć bo nie miałem jeszcze okazji pracować z tymi padami.. Generalnie mogą być równie miękkie albo DOL jest miększy bo chyba ciężko jest wyprodukować delikatniejszą gąbkę ;) Kiedyś myślałem że czarny wafel MS jest już bardzo bardzo miękki, póki nie dostaliśmy DOL-a... Może się okazać nieoceniony przy lakierach podatnych na hologramy, chyba warto mieć takiego na sytuacje "emergency" ;) Ale to tylko moje zdanie, nie tylko ja miałem okazję przetestować tego pada chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak teraz myślę to miałem podobny przykład z nowym x6 odebranym 3 dni wcześniej z salonu lakier wyglądał podobnie , w salonie go nieźle poprzecierali szmatami mimo że Właściciel zaznaczył w zleceniu iż nie chce mieć mytego auta przed wydaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to gdzie można dostać pady DOL ,z tego co czytam to warto mięć je w swojej kolekcji przynajmniej wykończeniowy co z pozostałymi?

świetna robota :u :u :u

Tutaj masz link do slepu DOL http://www.samochodowekosmetyki.pl/pl/k ... rskie.html pomaranczowy tez jest bardzo fajny ciekawie sie nim pracuje :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...