Skocz do zawartości

Alfa Romeo 145 - wnętrze


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę miałam okazję ogarnąć trochę wnętrze Alfa Romeo 145.

Generalnie użytkownik auta poprosił tylko o usunięcie plam z siedzenia pasażera oraz kierowcy.

Jak już prać to prać, więc całe fotele. Jak już czyścić to czyścić – cały środek nie tylko tapicerkę, bo co to za przyjemność siedzenia na czystych fotelach gdy w około syf. Zabrałam się więc za całe wnętrze.

użyte środki:

APC Nielsena

NLF Nielsena do prania tapicerki

Finesse Nielsena

Tak to wyglądało:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Najpierw było porządne odkurzanie. To trochę zajęło, bo auto było odkurzane raczej z grubsza. Później małe myju myju:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I pranie tapicerki na przednich siedzeniach, która po upraniu nawet całkiem przyjemnie wyglądała:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dywaniki też zostały przeczyszczone i pozostawione do wyschnięcia.

Niestety w trakcie prania tapicerki mój „sprzęt” piorący zaczął odmawiać posłuszeństwa (maszyna już pełnoletnia, więc trochę usprawiedliwiona). Na miejscu została prowizorycznie naprawiona, ale nie dało rady zrobić kanapy z tyłu, tym bardziej, że zrobiło się dość późno, koło 19. Plan był taki, żeby zrobić to następnego dnia, ale następnego dnia padało.

Plastiki dostały Nielsena Finesse i odżyły.

Tu małe 50/50:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i tak koło 20 wyglądała Alfa. Młodemu użytkownikowi kopara opadła i stwierdził, że "nie wiedział, że to w ogóle można tak zrobić" ;) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na drugi dzień po południu pojechałam zobaczyć jak tapicerka wyglądała po całej akcji. Schła samoczynnie w garażu. Fotki trochę ciemne, bo robione w słabo oświetlonym garażu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Auto było już w poniedziałek użytkowane, niestety młody człowiek "zapomniał" włożyć dywaników i świeża podłoga została już upaćkana. No szkoda.

PS. do dokończenia zostały jeszcze boczki drzwi i tylna kanapa.

Być może będą kończone w piątek lub sobotę (zależy od życznia właściciela auta).

PS2. Żeby nie dostać bana postanowiłam jednak przenieść Alfę z Hyde Parku do działu nasze projekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam pytanie dlaczego właściciel zamontował woofery odwrotnie?

hehe :mrgreen: nie wiem

nie szanuje pracy innych.. :-q

niestety obawiam się, że przede wszystkim nie szanuje tego co dostał do użytkowania

nie rozumiem jak można "zapomnieć" włożyć dywaniki gdy za posesją błoto...

i trochę zadba sam przy uzytkowaniu

dbać, dba, ale jeszcze nieprawidłowo

ciężko przemówić, bo jak na razie chiba wie lepiej ;)

Szkoda tylko że szykuje się nowy wydatek...

odkurzacz? sprawdzę go jeszcze, na pewno będę próbowała reanimować, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się połączyć fotki i krótki filmik na końcu (człowiek uczy się całe życie :-B )

W8mpVNPUcu8

ale pewnie zobaczę jak "czystą" miałem patrząc na wodę po zabiegach

:u nie raz się zdziwiłam po praniu mojej

Jak tak dalej pójdzie, to zostaniesz "następcą" Seby w ilości projektów i ogarnianiu..... syfu wewnątrz :lol:

gdzie tam, Seba ma lepszych następców, a ja to gdzie do ludzi z tymi projekcikami :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...