Skocz do zawartości

Iron X i Iron X Soap Gel


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie wiem czy to będzie właściwy dział bo wielki test to nie jest ale najwyżej moderator przeniesie gdzie indziej.

Ostatnio Mariusz robił koła w Mondeo i padło pytanie na temat IronX. Jako, że mamy tego cały magazyn to postanowiłem na białym lakierze przetestować ten produkt i podzielić się opinią.

Uwaga. Samochód to rajdówka w którym nie dbam o lakier wiec stwierdziłem że będzie to dobry przykład do testu.

Biały, niepolerowany, uświniony. Kilka dni temu opryskałem go profilaktycznie DB Tar and Glue bo był zasyfiony asfaltem po szyby. Sporo się zmyło bez specjalnego wkładu pracy.

Dziś do testu użyłem:

Diamondbite TFR non caustic ( bezdotyk nieagresywny )

Potem mycie Car Pro IronX Soap Gel - minimalnie na gąbeczkę i jedziemy.

Efekt już widać ale dość marnie.

Potem glinkowanie z DB zimnym woskiem ( działa jak detailer )

Płukanie i Iron X normalny

Ten już lepiej podziałał.

Zestaw:

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Iron X Soap Gel, tyle wystarczy aby umyć 2 razy drzwi

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Po umyciu już coś się pojawia... ale szału nie ma.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Mycie bezdotykowe, potem poprawiony gąbką z IX SG i glinkowanie.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Teraz mamy umyty bezdotykiem i szamponem oraz zglinkowaną powierzchnię twardą glinką.

Przed natryśnięciem Iron X wytarłem drzwi aby nie spłynął szybko i mógł dłużej podziałać.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Widać że działa skuteczniej pomimo iż powierzchnia została glinkowana.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Poleciałem trochę po felgach.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Po 5-8 minutach spłukałem karcherem z ciepłą wodą.

Widać wyraźną różnicę.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Opryskałem maskę która nie była niczym wcześniej myta, czysta ciekawość czy zrobi się cała fioletowa, niestety nie zrobiła się, ale widać ze produkt działa na całej powierzchni.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Tyle jeszcze zleciało z drzwi ( opryskałem je 2 razy w odstępach co 5min)

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Ponieważ moje felgi to jakaś masakra, wiec złapałem inne koła o które się już w miarę regularnie dba.

Normalnie umyte a potem natryśnięty Iron X na 8 min.

Widać że produkt zadziałał momentalnie.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-10

Zapomniałem zrobić zdjęcia po spłukaniu, ale felgi się domyły idealnie.

Moja spostrzeżenia:

Iron X Soap Gel zadziałał na aucie ale spodziewałem się mocniejszej reakcji jak na tak zapuszczony lakier. Jest niewątpliwie dobrym preparatem do regularnego mycia, ale stanowczo nie poradzi sobie jeżeli nie jest stosowany regularnie.

Iron X doskonale czyści powierzchnie z osadów i wtrąceń metalicznych. Widać ze po glinkowaniu znajdzie jeszcze trochę miejsc w których podziała.

Czyli.

Teraz wszyscy czyścimy dokładnie auta, glinkujemy następnie Iron X a potem kto co woli :D

Przy myciu auta regularnie myć z Iron X Soap Gel i powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki Sławek, tego mi było trzeba :u

Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś więcej po Iron X Soap Gel. Jeśli przyjedzie do mnie na detailing naprawdę zapuszczone auto to chyba lepiej spryskać je po myciu i glinkowaniu Iron X aniżeli Soap Gelem. No i ciekawostka, że felga o którą dba się regularnie ma więcej "powodów" do "krwawienia" ;)

Nie mniej jednak nowość na rynku i zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. W tym mnie :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, przeniosłam ;) W testach mamy testy długodystansowe danego produktu, a porówniania kilku w pozostałej części forum wg. kategorii danych produktów.

Ciekawe te Cquartz'e. Fajny opis :u

Zastanawiam się tylko czy lepiej użyć najpierw glinki później Iron X czy na odwrót. Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławek, tego mi było trzeba :u

Jeśli przyjedzie do mnie na detailing naprawdę zapuszczone auto to chyba lepiej spryskać je po myciu i glinkowaniu Iron X aniżeli Soap Gelem.

Dokładnie robisz tak:

Myjesz, glinkujes, płuczesz, iron Xujes ;-) możesz 2 razy natrysnąć lub oddzielną gąbką rozcierać płyn. Będzie ekonomiczniej ;)

Są u nas dostępne małe samplery, jak ktoś będzie potrzebował.

edit:

Zastanawiam się tylko czy lepiej użyć najpierw glinki później Iron X czy na odwrót. Ma to jakieś znaczenie?

Zdecydowanie najpierw zglinkuj auto. Resztę głęboko osadzonego syfu wyciągnie Iron X.

Chyba polubiłem ten produkt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna prezentacja Sławek !

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowice - ciemne auto, myjemy, glinka, ironx - na ile go zostawić ? Bo na jasnych autach widać jak on działa natomiast na ciemnych może być ciężej to dostrzec. Nie ma jakieś limitu ile to może leżeć na lakierze ?

Pytam bo jakoś nie pamiętam, żebym się na takie coś na necie natknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna prezentacja Sławek !

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowice - ciemne auto, myjemy, glinka, ironx - na ile go zostawić ? Bo na jasnych autach widać jak on działa natomiast na ciemnych może być ciężej to dostrzec. Nie ma jakieś limitu ile to może leżeć na lakierze ?

Instrukcja mówi, żeby poczekać 3 min.

Ja osobiście czekałem dłużej i nic się nie stało. Zawsze zanim zaczniesz prace to wypróbuj każdy produkt na małej powierzchni.

Co do ciemnych samochodów masz tutaj zdjęcie gdzie jest kolor ciemno grafitowy. Dość mocno pod światło zrobione zdjęcie.

Jak wytężysz wzrok to da się dostrzec fioletowe stróżki na lakierze, zawsze można sprawdzić pod lampę.

Polecam aby również delikatnie nasączoną gąbeczką się bawić daje to gwarancje lepszego usunięcia zanieczyszczeń.

Auto na zdjęciach również było glinkowane przed użyciem Iron X.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-11

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-11

edit:

Zapomniałem dodać.

Pilnujcie aby produkt nie wysychał podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Shifty, Sławek tak się zastanawiam nad kupnem Iron X do oczyszczenia lakieru. Planuję tak: 1.spłukać auto myjką ciśnieniową, po wyschnięciu Prickbort Mac 124, spłukanie/wyschnięcie, potem Iron X, spłukanie. 2.mycie na dwa wiadra, glinkowanie i koniec samego oczyszczania lakieru. Pierwsza część na myjni samoobsługowej, druga już na spokojnie/miejscówka. Warto zainwestować w Iron'a?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...