Jump to content

[Słownik] Piana aktywna – środek do mycia wstępnego


WuWo

Recommended Posts

  • Administrator

Piana aktywna – to preparat przeznaczony do wstępnego mycia samochodu, który nanoszony jest na powierzchnię lakieru w formie piany. Zazwyczaj dostępna jest w formie koncentratu. Jej zadaniem jest zmiękczenie i odseparowanie najcięższych zabrudzeń od powierzchni karoserii, co pozwala na ich łatwe, bezpieczne i bezdotykowe usunięcie za pomocą silnego strumienia wody. Powierzchnia oczyszczona za pomocą piany aktywnej jest gotowa do mycia ręcznego na dwa wiadra.

Produkt można aplikować za pomocą pianownicy ręcznej, ale najlepsze efekty zapewnia nanoszony specjalną pianownicą podłączaną do myjki ciśnieniowej.

Piany aktywne posiadają różny poziom pH i skoncentrowania, a także wersje zapachowe i kolorystyczne. 

Rodzaje pian aktywnych:

  • Neutralne pH – najpopularniejszą kategorią są produkty o zbalansowanym pH. Przeznaczone są do regularnego mycia samochodów zabezpieczonych woskami, sealantami i powłokami ochronnymi. Są świetnym wyborem do wstępnego mycia samochodu w okresie letnim, kiedy na drogach znajduje się o wiele mniej zanieczyszczeń. 
  • Kwaśne pH – produkty opracowane do pielęgnacji powierzchni zabezpieczonych powłokami kwarcowymi i ceramicznymi, a także woskami syntetycznymi. Ich zadaniem jest dogłębne oczyszczenie powierzchnie m.in. z osadów mineralnych po twardej wodzie i luźnych zanieczyszczeń. Pozwalają przywrócić powłoce jej naturalne właściwości – śliskość, połysk i hydrofobowość. Piany aktywne o kwaśnym pH należy stosować jedynie kilka razy w roku.
  • Zasadowe pH – środki stworzone z myślą o najcięższych zabrudzeniach. Z łatwością rozpuszczają i odseparowują duże ilości zanieczyszczeń. Posiadają świetne właściwości czyszczące i odtłuszczające, dzięki czemu są doskonałym wyborem do mycia po polerowaniu lub w okresie jesienno-zimowym. Silne preparaty zasadowe naruszają woski naturalne i syntetyczne, ale bardzo dobrze oczyszczają powłoki kwarcowe i ceramiczne.

Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...