Skocz do zawartości

Chromy potrzebna pomoc.


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

Help.

Nie mam za wielkiego doświadczenia z chromami, a zwłaszcza z tym. :oops:

Czym to zdjąć, tak aby nie uszkodzić chromu. Dodam że te felgi miały chwilowy epizod zimą na drodze, ale zostały po tym niezwłocznie umyte.

Iron X zupełnie nie działa w tym przypadku.

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Dołączona grafika

By shiftys80s at 2011-04-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Struktura chromu została naruszona ;/ i jest d....

Zostaje albo zdjęcie chromu metodą chemiczną i od nowa chromowanie polecam firmę galban z wawy

Albo autosol i filc z wełny owczej zwany (popularnie zwane krążkami filcowymi ) wiertarka i zobaczysz co się uda ściągnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,

Ale ewidentnie widać, iż chrom został uszkodzony.

A wogóle co to za felga?

Wydaje mi się, iż za bardzo chrom to nie chce być, tylko jest to mocno utlenione aluminium.

Chrom tak szybko nie traci blasku, poza tym, felg z samego stricte chromu nie ma, jest on nakładany, a z doświadczenia odnośnie listw w samochodach zabytkowych wiem,iż jest go nakładana bardzo mikronowa warstwa, więc u Ciebie efekt by był taki, że odchodziłyby płaty warstwy chromu, a pod nią zostałaby powierzchnie wymiedziowana, chyba, że felga zrobiona na łatwiznę bez miedziowania, ale i tak nie zmieniłoby to faktu, że by się po prostu chrom łuszczył.

Zastosuj tak jak Tomasz napisał, pasta polerska do chromu/alu (bardziej alu w tym wypadku mimo wszystko) i wypoleruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc udało się na 80%.

Wszyscy wiedzą ze jesteśmy dystrybutorem różnych marek kosmetyków a najdłużej Diamondbrite, nie chcę tutaj robić specjalnej reklamy ale uważam, że ta informacja może się przydać kiedyś komuś w podobnej sytuacji.

Standardowe mycie felgi nie miało szans. Próbowałem Tar and glue, oraz różne alloy wheel cleanery, za wyjątkiem DB Alloy Wheel SF ( bałem się ze będzie za mocny)

Poradziłem sobie z tymi felgami żelem do felg Diamondbrite.

Nie wpływał negatywnie na chrom oraz dzięki swojej lepkości i gęstości ładnie trzymał się na feldze i działał dość długo.

Oczywiście przy pomocy szczoteczki do zębów :D oraz innej do felg udało mi się 80% uszkodzeń zdjąć.

Pod tymi paskudnymi naleciałościami pozostały minimalne jakby wżery lub dziurki w chromie, ale to jest już nie spowodowane czyszczeniem. Uważam że ten żel się doskonale sprawdził, gdyby nie on to zupełnie bym odpuścił temat czyszczenia felg. Zajęło trochę czasu ale się udało :-)

Nawet już nie pamiętam czy zdążyłem zrobić zdjęcie lub ktoś u nas w firmie, ale jak znajdę to je tutaj umieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...