Skocz do zawartości

RejeX


fireman_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

RejeX

Jako, że jesień nastała, trzeba powoli myśleć o zabezpieczeniu zimowym lakieru.

Zdjęć z samej aplikacji nie ma, bo mniej więcej wiemy jak się nakłada woski/sealanty w takiej płynnej gęstej postaci :)

Proces zacząłem 25.09 gdzie umyłem auto CG Citrus Wash&Gloss, następnie ręcznie bawełnianym padem cleaner Megsa DC1 i pierwsza warstwa RejeX’a, drugą poszła 26.09 w godzinach popołudniowych, a trzecia 27.09 mniej więcej ok godz. 13-14. Cały czas w garażu dopiero 28.09 ok. 15 auto wyjechało na powietrze :). Po nałożeniu czekałem z polerowaniem ok. 30-45min nie było problemów z zasychaniem. Jedynie gdzie się ciut grubiej nałożyło, trzeba zwiększyć docisk na mf.

Nie brudzi plastików, uszczelek. Bardzo lekko i łatwo się go poleruje, dosłownie przetarcie mf bez większego nacisku i znika, podobnie jak PB Natty’s Blue, ale zapach już nie taki podobny, po aplikacji w garażu kilka dni go czuć było jak to kolega ujął jak u lakiernika. Lakier miło śliski się robi w dotyku.

Wydaje mi się albo tak jest, że trochę bardziej przyciąga kurz niż np. AG EGP czy FK1000, bo auto stojąc w garażu zebrało delikatną warstwę kurzu.

Nałożyłem go również na alusy zimowe, ale z relacją z efektów usuwania brudu z nich to musimy poczekać (oby jak najdłużej) :)

Zdjęcia kropelek po tygodniu, auto przejechało ok. 230km, nie padało, garażowane, efekty po spłukaniu kurzu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sheeting YT

hqrG7ITSK88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

mam ja do Was - znawców pytanie - jak Rexej przeżyje zimę i na wiosnę będę chciał normalne smarowidło to czym go "zdjąć" ??

Tak sobie rozmawiałem z kolegą dla którego wziąłem 2gą sztukę i się zastanawialiśmy nad tym, wysłał maila do przedstawiciela ale - bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą że IPA, Ludwik, cleaner, glinką powinien ściągnąć. Rejex na swoje stronie piszę że polerowanie.

Abrasive cleaners, polishes, rubbing compounds or chemical paint strippers will remove the RejeX film and protection.

Ciężko mi powiedzieć bo też jeszcze go nie położyłem no i nie zdjąłem. Będziemy próbować na wiosnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zejdzie, a te zalecenia producenta trochę mi się wierzyć nie chce. Na jednym aucie mam 1warstwe od 25.07 czyli już mamy 3miechy krople są bardzo nieregularne, chyba już bardziej po FK #425 niż sam rejex. Dziś umyje go CG citrus wash&gloss to pewnie po myciu się woda będzie kleić już. Napisze za kilka godzin czy moje domysły się stwierdziły :)

Edit:

Citrus w mocniejszym stężeniu + dość ciepła woda naruszyły go, a psiknięte APC 1:8 mniej więcej, dokończyło jego żywota. 3miesiące był, ale końcówka to już słabo jak dla mnie, więc trzeba go było pożegnać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, od nałożenia Rejex'a minęły 34dni, w tym czasie zrobiłem 1300km, auto garażowane. 2razy umyte szamponem R&S, a kolejne 2razy opłukane samą wodą na bezdotyku za każdym razem po wytarciu FK #425.

Trochę kropelek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sheeting:

_mM-iwfKyvI

I na koniec po FK #425 :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W tym miesiącu tylko opłukuje z kurzu, bo nie padało i raz czasem 2razy w tygodniu opłukuje i nacieram FK425 :). Film jest po opłukaniu kurzu.

Myty był 2razy szamponem R&S przez te 2miesiące, reszta to opłukiwanie i FK425. Auto garażowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go nałożę (bo nie jeszcze tego nie zrobiłem...) to MOŻE go psiknę OPT QD lub DGAQ albo Stjarna. Zobaczymy ;)

Po myciu jak się zachowywał ? W sensie przed nałożeniem FK ?

Heh to jest trudne pytanie bo już nie pamiętam za dobrze :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...