Skocz do zawartości

VW Passat B5 FL


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi


Jewelling to ostatni krok w polerowaniu polegający na bardzo długim obrabianiu powierzchni przy użyciu praktycznie nieściernego pada jak również bardzo delikatnej (najdelikatniejszej) finiszowej pasty. Proces ten wydobywa przysłowiowe 2% blasku, usuwa mikrouszkodzenia lakieru powstałe podczas polerowania bardziej ściernymi kombinacjami i nie tylko. Twierdzi się, że nawet finisz pozostawia jakieś mikrouszkodzenia, proces jewellingu to długie masowanie mające za zadanie pozostawić powierzchnię lepiej wykończoną niż przy tradycyjnym finiszowaniu. Kevin Brown uważa, że pad po tak długim czasie obrabiania powierzchni może zawierać jakieś resztki pasty bądź inne drobiny uszkadzające powierzchnię, moim zdaniem właściwości ścierne przy tym procesie są tak małe a użyta pasta tak tłusta, że nie mamy do czynienia z pyleniem, brudzeniem, zapychaniem pada. No i słyszałem też, że DA nadaje się do tego jak najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaczynasz z 3,5 a potem wchodzisz na 6?

Tak jest. 3,5 służy mi głównie do dokładnego rozprowadzenia pasty po całym obszarze. Resztę czasu spędzam na wypracowywaniu pasty na 6. biegu. Uważam, że żeby wypracować tłustą pastę jaką jest Menzerna trzeba troszkę czasu. Jeśli chodzi o wybór pasty, dużo zależy od rodzaju auta (lakieru) nad którym pracujemy. Powłoka w tym VW była twarda więc użyłem Super Finishu (PO106FA), w przypadku lakierów średnich i miękkich, użyłbym Final Finishu (PO85RD) (operuje na starych nazwach więc niech to nikogo nie zmyli). Wg kart ścieralności PO85RD to to samo co 3M Ultrafina i PB SSR1. Karty Scholla mówią, że S40 posiada ścieralność na poziomie 1 a połysk na 6. Niestety nie znalazłem bezpośredniego porównania Scholla do Menzerny. Gdybyś użył delikatnego pada (czerwony LC czyli glaze-ingowy - tak szynka?) bądź też niebieskiego DOL, do zera zminimalizowałbyś ścieralność na korzyść połysku. Tak mi się przynajmniej wydaje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...