Skocz do zawartości

Samochód śmierdzący dymem papierosowym.


Razman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak usunąć smrodek z samochodu po papierosach? Wyczyściłem wszystko APC 1:10, tapicerkę wyprałem 2 razy NLF i po tygodniu znów śmierdzi. Jakby smrodek w blachy wszedł. Czytałem, że ozonowanie pomaga. Ktoś z was próbował, ewentualnie zna jakieś sposoby? Zastanawiam się nad zakupem ozonatora. Zostanie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm skoro wszystko zostało wyczyszczone i wyprane, popielniczka nie śmierdzi to ja bym sprobował w takim razie uzyc jakiegoś neutralizatora zapachów. Na chwile obecną nic wiecej do głowy mi nie przychodzi. Kolega używał VALETPRO ENZYME ODOUR to nawet chwalił ten produkt (ale on detailerem nie jest więc wiadomo jak to może być, coś co dla innego jest super dla nas moze być słabe).

Edit:

Zapomniałem zapytać: podsufitka prana?, jeżeli nie to ona na 90% jest źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ozonatory z allegro? Nie dają ozonu, czy są mało wydajne, czy się psują, czy może każdy z nas ma fobię tylko dobrych rzeczy i tańszych nie chce używać? Liczę na ozonator za jakieś 500 zł. 800 mg/h, czy jak to oznaczają. Na samochód chyba wystarczy. Jak nie z allegro to jaki? Są także ozonatory sprzedawane w aptekach, te mają atesty i są jeszcze tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówił producent cena zależy od tego ile jest ozonu w ozonatorze. ;) Słowem, na skuteczne ozonowanie samochodu wystarcza 500mg/h przy cyklu 60 min. Dla pewności 2 cykle, a dym papierosowy 100% 5 cykli. Za cenę 2-3k można kupić profesjonalny ozonator o zwiększonej produkcji ozonu, jego żywotność jest większa oraz ze względu na wydajność rzędu 3500 mg/h czas na ozonowanie jest krótszy. Mnie wystarczy 500 mg/h za 450 zł. Nie będę wieszał ogłoszeń "ozonowanie klimatyzacji", po prostu się przyda w garażu. Rozumiem, że wypada mieć coś profi, ale za dużo już kasy poszło w "ozdoby" garażowe, których nie mam kiedy sprawdzić.

Pewnie się zdecyduję i dam znać na temat jego skuteczności.

źródło http://www.ozonatory.info.pl/ i rozmowa z serwisantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mowił ci o szkodliwości użycia ozonatora przez dłuższy czas na materiały w samochodzie? nie mówił? zapomniał? zrób sobie pare razy ponad godzinę.. opisz później skutki :u ja bym wolał jechać i wydać stówkę na ozonowanie niż cudować za 450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego o ozonatorach najwięcej mówią CI, którzy ich nie mają i nie próbowali??

Mam ozonator za niecałe 500 zl wydajność 500mg/h i robi robotę...

Zresztą Arekkaz używał mojego w micrze i focusie i może potwierdzić, że działa...

Jak ktoś prowadzi serwis klimy może sobie kupić ozonator za 3-4k ale dla naszych potrzeb? jaki jest sens wywalać taką kasę?? żeby chodził 30 minut krócej? bez sensu - włączam na dłużej i też działa.

Poza tym ozon to ostatni etap - jak coś jest brudne i śmierdzi to sam ozon tego nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą po 30 minutach

Po 30 godzinach pracy....Może masz lepszy egzemplarz

Junior mój łącznie przepracował około 50 godzin... i nie zauważyłem problemu

ALe tak jak napisałem robię przerwę po 30 minutach na 15 minutowe wietrzenie i ozonuje następne 30 minut...

Może trafiłem akurat na egzemplarz. który wytrzymuje trochę wiecej niż 30 godzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...