Jump to content

Samochód śmierdzący dymem papierosowym.


Razman

Recommended Posts

Czy ktoś wie jak usunąć smrodek z samochodu po papierosach? Wyczyściłem wszystko APC 1:10, tapicerkę wyprałem 2 razy NLF i po tygodniu znów śmierdzi. Jakby smrodek w blachy wszedł. Czytałem, że ozonowanie pomaga. Ktoś z was próbował, ewentualnie zna jakieś sposoby? Zastanawiam się nad zakupem ozonatora. Zostanie na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites


Nie tak dawno też zmagałem się z takim problemem, źródłem smrodu była naturalnie popielniczka. Sprawdz czy twoja też nie śmierdzi po myciu. Ja z wielkim trudnem pozbyłem się z niej tego przykrego zapachu i do dziś jest ok :).

Link to comment
Share on other sites

Hmm skoro wszystko zostało wyczyszczone i wyprane, popielniczka nie śmierdzi to ja bym sprobował w takim razie uzyc jakiegoś neutralizatora zapachów. Na chwile obecną nic wiecej do głowy mi nie przychodzi. Kolega używał VALETPRO ENZYME ODOUR to nawet chwalił ten produkt (ale on detailerem nie jest więc wiadomo jak to może być, coś co dla innego jest super dla nas moze być słabe).

Edit:

Zapomniałem zapytać: podsufitka prana?, jeżeli nie to ona na 90% jest źródłem.

Link to comment
Share on other sites

Użyłem na początku Outdora od Megsa. Pomaga na tydzień. Podsufitka była prana, ale w miarę ostrożnie. Obawiam się, że smrodek wszedł głęboko w gąbki foteli itp. Kupię ozonatar. Czytałem gdzieś, że 5 cykli z ozonatorem neutralizuje wszystkie zapachy.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie ozonatory z allegro? Nie dają ozonu, czy są mało wydajne, czy się psują, czy może każdy z nas ma fobię tylko dobrych rzeczy i tańszych nie chce używać? Liczę na ozonator za jakieś 500 zł. 800 mg/h, czy jak to oznaczają. Na samochód chyba wystarczy. Jak nie z allegro to jaki? Są także ozonatory sprzedawane w aptekach, te mają atesty i są jeszcze tańsze.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi mówił producent cena zależy od tego ile jest ozonu w ozonatorze. ;) Słowem, na skuteczne ozonowanie samochodu wystarcza 500mg/h przy cyklu 60 min. Dla pewności 2 cykle, a dym papierosowy 100% 5 cykli. Za cenę 2-3k można kupić profesjonalny ozonator o zwiększonej produkcji ozonu, jego żywotność jest większa oraz ze względu na wydajność rzędu 3500 mg/h czas na ozonowanie jest krótszy. Mnie wystarczy 500 mg/h za 450 zł. Nie będę wieszał ogłoszeń "ozonowanie klimatyzacji", po prostu się przyda w garażu. Rozumiem, że wypada mieć coś profi, ale za dużo już kasy poszło w "ozdoby" garażowe, których nie mam kiedy sprawdzić.

Pewnie się zdecyduję i dam znać na temat jego skuteczności.

źródło http://www.ozonatory.info.pl/ i rozmowa z serwisantem

Link to comment
Share on other sites

a mowił ci o szkodliwości użycia ozonatora przez dłuższy czas na materiały w samochodzie? nie mówił? zapomniał? zrób sobie pare razy ponad godzinę.. opisz później skutki :u ja bym wolał jechać i wydać stówkę na ozonowanie niż cudować za 450zł

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego o ozonatorach najwięcej mówią CI, którzy ich nie mają i nie próbowali??

Mam ozonator za niecałe 500 zl wydajność 500mg/h i robi robotę...

Zresztą Arekkaz używał mojego w micrze i focusie i może potwierdzić, że działa...

Jak ktoś prowadzi serwis klimy może sobie kupić ozonator za 3-4k ale dla naszych potrzeb? jaki jest sens wywalać taką kasę?? żeby chodził 30 minut krócej? bez sensu - włączam na dłużej i też działa.

Poza tym ozon to ostatni etap - jak coś jest brudne i śmierdzi to sam ozon tego nie usunie.

Link to comment
Share on other sites

Zresztą po 30 minutach

Po 30 godzinach pracy....Może masz lepszy egzemplarz

Junior mój łącznie przepracował około 50 godzin... i nie zauważyłem problemu

ALe tak jak napisałem robię przerwę po 30 minutach na 15 minutowe wietrzenie i ozonuje następne 30 minut...

Może trafiłem akurat na egzemplarz. który wytrzymuje trochę wiecej niż 30 godzin ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...