Skocz do zawartości

Porsche 911 w czarnym uni


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

auto widziałem na żywo, pod jakimś tam słoneczkiem również i robi robotę :)

fajna relacja :) pielęgnacja podwozia masakruje :u

tylko czemu nie ma tu zdjęcia z Krysią? ;)

Auto widziałeś po 3 miesiącach od tej roboty ;) a foto z Krystyną zostawię na inną okazję na forum O:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzaliście lakier innym miernikiem?? ostatnio się nabrałem - miernik w pracy zaniżał mi o 30 mikronów, prywatny skalibrowany pokazywał inne wartości, po przyłożeniu służbowego do płytek kalibracyjnych wartośći niższe o +- 30 uM

Swoją drogą fajna praca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście lakier innym miernikiem?? ostatnio się nabrałem - miernik w pracy zaniżał mi o 30 mikronów, prywatny skalibrowany pokazywał inne wartości, po przyłożeniu służbowego do płytek kalibracyjnych wartośći niższe o +- 30 uM

Swoją drogą fajna praca ;)

Tak mamy 2 mierniki i oba wskazywały podobnie, zawsze jak takie rzeczy wychodzą to trzeba je dobrze sprawdzić. :-!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące aplikacji produktu Cquartz na czarny lakier typu uni.

Z doświadczenia wiem jak trudno jest wykończyć tego typu "twór", próbowałem kilkanaście razy na Audi , Bmw i uczciwie nigdy, pomimo wielu starań nie udało mi się zakończyć pracy z zadowalającym rezultatem. Próby przeprowadzałem na rożnych produktach i kombinacjach, maszynach typu rotacja , DA

Precyzując: usuniecie rys bajka, wykończenie... dla mnie niemożliwe.

Smucąc dalej, na, w mojej ocenie słabo wykończony lakier próbowałem aplikować łatwe woski Dodo , sealanty w tym w mojej ocenie łatwy w aplikacji Werkstat Acrylic Jett, nie fajny w smarowaniu Wolfs BW i Cquartz (sklepowy czyli nie Finest). Rezultat od pierwszej pozycji do ostatniej i tu proszę o wyrozumiałość... to "jebany burdel" który zastałem po aplikacji.

Moje pytanie: jak na tak miękki lakier nałożyć coś co trzeba spolerować/wypolerować fibrą/ręcznie z dosyć dużym naciskiem/dociskiem aby usunąć nadmiar i nie zostawić śladów na lakierze?????

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące aplikacji produktu Cquartz na czarny lakier typu uni.

Z doświadczenia wiem jak trudno jest wykończyć tego typu "twór", próbowałem kilkanaście razy na Audi , Bmw i uczciwie nigdy, pomimo wielu starań nie udało mi się zakończyć pracy z zadowalającym rezultatem. Próby przeprowadzałem na rożnych produktach i kombinacjach, maszynach typu rotacja , DA

Geo:

Tutaj jest inny nasz projekt z Cquartzem standardowym http://detailingclub.pl/viewtopic.php?f=11&t=1396&hilit=maserati

Co do Cquartza to jest on faktycznie trudniejszy w aplikacji na akryle niż na pozostałe lakiery, lecz nadal o wiele łatwiejszy niż Finest.

Uni ma to do siebie że bardzo łatwo się rysuje i należy odpowiednio pracować z CQ aby tego uniknąć.

Standardowa procedura to:

Lakier po korekcie, umyty odtłuszczony, po IPA.

Praca w temperaturze ok 18-20C.

Zaciągasz na aplikator super cienką mikrofibrę, aplikujesz CQ i rozcierasz na aucie. Należy poczekać przy zwykłym 10-20 min w zależności od temperatury i delikatną mikrofibrą wypolerować. Jeżeli za bardzo stwardnieje to oznacza że musisz to zrobić wcześniej. My zazwyczaj nakładamy kilka warstw.

W przypadku Finest sprawa jest o wiele trudniejsza, środek momentalnie reaguje i bardzo szybko twardnieje i tu już może pojawić się znacznie więcej kłopotów, ale do Finesta zrobimy oddzielny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikowałem tak jak opisałeś plus płatek kosmetyczny. Za każdym razem po spolerowaniu produktu na lakierach uni pojawiały się smugi po fibrze.

Tak więc ciągle nie wiem jak pracować Cquartzem na lakierach uni aby nie porobić smug.

Smugi zostały w postaci śladów od nakładania czy po mf po wycieraniu. MF nie zostawia śladów co najwyżej produkt po wcieraniu.

Przyczyny jakie mogą to powodować. Bardzo delikatny lakier, daj mu odpocząć po renowacji 24h. Nie nakładaj płatkiem kosmetycznym tylko tak

Dołączona grafika

Jeżeli lakier jest delikatny to nie czekaj aż tak długo z wytarciem. Spoleruj cq zaraz po nałożeniu. Przetestuj dla czasu 3, 5, 8, 12 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Fajna praca. Moją uwagę przykuło podwozie, prawie w całości zabudowane. Pod tym względem producent się postarał ;)

Mam jednak pewne pytanie do tego zdjęcia:

Dołączona grafika

Czy punkty podparcia podnośnika serwisowego to nie są te miejsca trochę bliżej środka auta (nieobudowane plastikami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...