Skocz do zawartości

Re: BMW E36 korekta + ceracoat


Venom

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko :), nie wiem kto Ci tylko doradził ten konkretny produkt, do którego aplikacji w zimie potrzebny jest ogrzewany garaż i możliwość nieruszania auta z garażu w czasie 24-48 h po aplikacji itp. W lecie można na luzie sobie poradzić z nimi bez garażu ;). Są prostsze produkty: od samego DG masz np. sealant w spray-u DG 952 (tutaj nie ma konieczności takiego cackania, nakładasz na suchy lub nawet wilgotny lakier po myciu i możesz jechać. Nie zapewni trwałości powyżej 1 miesiąca, ale można np. go aplikować w niskich temperaturach po każdym myciu.), więc nie ma co tak czepiać się producenta. Wszyscy mają różne produkty. Podobnie jest z innymi sealantami w sprayu, na mokro itp. Większość nie wymaga tzw. "curing time" i są o wiele bardziej "user friendly" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzisz. Trzeba próbować :u . I pamiętaj, żeby nie lać przed upłynięciem 24 h wody na LSP, obojętnie co to jest: czy wosk naturalny, czy hybryda, czy sealant. Bo wilgoć na świeżym LSP w większości wypadków osłabi jego trwałość ;). Czasem trzeba trochę dłużej z danym produktem poćwiczyć, a z innym przypadkowo poradzisz sobie od razu. Ja np. jeśli coś mi nie wyjdzie za pierwszym razem, to szukam w czym jest błąd, i próbuje dalej ;). Taka 111 powinna spokojnie wytrzymać zimę, ale tylko jeśli dobrze się ją położy. W innym wypadku może być słabsza niż np. wosk naturalny położony w tych samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj kilka zdjęć , jako że pogoda brzyyyydka i zimno to akurat na testy :D Fog fight się dalej utrzymuje pięknie na aucie , dzisiaj czekając na lakier w aucie siedziałem i zaparowała znowu część niezabezpieczona , boczne szyby tylna i większa część przodu czyste :

Dołączona grafika

Kilka zdjęć kropelków :D To mi się najbardziej podoba aż se chyba ustawie na tapete :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wole powierzchnie superhydrofobowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem chwile czasu to spędziłem cały dzień na "korekcie lakieru", nie jest to jakaś super robota bo byłem z pewnych względów ograniczony , ale 7 godzin poświęciłem na to ;) wg mnie to baaardzo mało hehe :D ale musiałem się wyrobić.

Najpierw autko spryskałem jakimś multicleanerem a potem zrobiłem porządne płukanie karczerem, następnie w ruch poszedł szampon shiny garage i rękawicą megsa sobie dokładnie auto umyłem. Co prawda jakiś czas temu glinkowałem auto ale przed korektą trzeba to powtórzyć.

Dołączona grafika

W ruch poszła glinka od bh

Dołączona grafika

Co nie zebrał bh to użyłem syfiastego carpro

Dołączona grafika

Lakier mam delikatnie mówiąc zajechany jak volkswagen golf 3 od dziadka z niemiec 1szy właciciel garażowany itp itd :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie umiem robić zdjęć detailingowych także sorry :D

Do polerowania używałem past 3m , osobiście wolę manzernę , jest o wiele lepsza dla mnie :)

Dołączona grafika

Pierwsze przejazdy i widać było efekty :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Plecy bolały ale jak widziałem jak się "zmienia" stary lakier to nabierałem większej motywacji do pracy :D

Dołączona grafika

to białe coś na dole to światło...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na lakier po korekcie trafił ceracoat , narazie nic więcej na ten temat powiedzieć nie mogę :)

Dołączona grafika

Aplikacja tego jest taka sama jak wosku :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po nałożeniu , spolerowaniu otrzymałem coś takiego ( myślałem że chociaż zmieni się w coupe :/ albo chociaż dostanie 14 koni więcej ale nic z tego :/ )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dzisiaj zrobiłem jakieś 100 km w przepięknej śnieżycy i myślałem że słabiej będzie wyglądało auto , ale jest dobrze , zobaczymy jak długo :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Troszkę nawet pośmigałem bokami i nic mi się nie uwaliło ;)

Dołączona grafika

Także powoli do przodu , ale 7 godzin na to to zdecydowanie za mało :/ Co prawda maska błotniki i inne pierdoły będą lakierowane , ale to za jakiś czas dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania używałem past 3m , osobiście wolę manzernę , jest o wiele lepsza dla mnie

Co osoba to opinia,ja osobiście wolę 3m,albo najlepiej system Meg'sa ;)

Na lakier po korekcie trafił ceracoat , narazie nic więcej na ten temat powiedzieć nie mogę

To czekam,aż będziesz mógł coś powiedzieć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...