Skocz do zawartości

Menzerna FG400


szynka

Rekomendowane odpowiedzi


Jestem po ciornej e klasie.

Co zauważyłem to:

-mniej śmierdzi

-mniej (troszkę) pyli

-szybciej zbiera

-dłużej pracuje (tłustsza)

Ogólnie po pierwszym aucie mam dobre zdanie.

Pozytywnie rozwinęli produkt.

Początkowo myślałem że tak kryje ale nie...ładnie zbiera i holo z gąbki nie było jakieś masakryczne.

Lakiernik powiedział by lala ;)

Jeden przelot FG400 na Urban ProSnake.

Mercedes W211 ori czarny.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdzieś już w innym temacie pisałem, że nie trzeba używać aż tak wysokich obrotów . Ja np. robiłem na 1200 obrotów i porównywałem z 1500 czy 900, to na 900 mniej ścierała, ale ścierała, a na 1500 działała podobnie jak na 1200. Na zalecanych prędkościach za to można było jeszcze dłużej działać co w konsekwencji daje lepsze ścieranie przy jednym przejeździe. Więc większa prędkość wcale nie dawała jakiegoś kopa .

Tylko że przy polerowaniu wełną na wysokich obrotach i mocnym docisku poelrujemy do momenty jak mamy pastę na lakierze. Jeśli się wypracuje to nie jeździmy dalej na sucho tylko ewentualnie jeśli efekt nie jest zadowalający to dokładamy pasty i od nowa. Można również poprawić na jeszcze wyższych obrotach ale już z minimalnym dociskiem (ale też dużo pasty) tak jak na filmiku poniżej.

Poniżej 2 filmy z polerowania miękkiego lakieru na mojej prywatnej Alfie 166. Do testu użyłem wełny oraz talerza oporowego z Lake Country. Polerowanie zostało wykonane lubianą przeze mnie techniką wysokich obrotów Później jeszcze wrzucę zdjęcia przed i po bo na filmie nie wszystko dokładnie widać. Filmik pierwszy przedstawia samo polerowanie, filmik drugi efekt po. Po tym przejeździe wełną lakier został jeszcze raz przejechany żółtym padem z LC i FG500 w celu wyrównania powierzchni i usunięcia defektów po wełnie. Powierzchnia pokazana na filmie jest przed polerowanie średnią pastą.

P8RkZblZxCk

QeRivhLWEEc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może teraz bedziecie zdziwieni ale menzerną 400 udało sie wykończyć lakier bez holosów, no moze jakieś małe ciulki :P Fakt jest taki ze lakier ceramiczny :P ale menzerna 400 robi duzo fajniejsze wykończenie niz 500. Jeśłi chodzi o cutting to nie użekła mnie ta pasta. Jeszcze jedna kwestia mnie wkurza. Dlaczego te menzerny tak bardzo ukrywają rysy :/ Jednak jestem fanem 3m który równiez ukrywa ale nie w takim stopniu ;)

Podsumowanie menzerny 400?

Moze na mieekkim lakierze jakoś to działa ale na twardzieli jest za słabe. Fajnie sie pracuje jest mocno tłusta. Ogólnie juz jakis czas temu zrezygnowałem z menzerny. Jak weszła 400 miałem nadzieje ze to będzie coś lepszego i znowu je pokocham:) ale nie. Kupiłem, użyłem i pewnie juz tak zostanie na półce:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sivy, już pisałem, że 400 super wykańcza jak na tak ścierną pastę :). To, że nie ma super mocy (ale już na futrze jakoś tam daje radę), to zależy od tego na jakich lakierach zwykle pracujesz. Ja robię głównie japończyki, więc Menzerna jest dla mnie super. Ale różnica między mocą 400 i 500 jest jak najbardziej odczuwalna (przynajmniej dla mnie :) ). Co do ukrywania rys, to 400/500 aż tak nie ukrywają jak pasty wykończeniowe Menzerny typu 3000/4000. Są tłuste, więc to normalne, że nawet IPĄ nie usunie się łatwo wszystkiego :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...