Skocz do zawartości

Sonax Brilliant Shine


tfelek

Rekomendowane odpowiedzi

Za zgoda Evo , wrzucam tutaj z ka test QD Sonax Brilliant Shine. Wiem ze czesc emotek nie bedzie dzialala, to poprawie w wolnej chwili ;)

Kiedyś, na forum padło takie stwierdzenie :

W pewnym momencie potrzeby przeradzają się w zachcianki :D Uwierz mi :evil: 8-)

A w pewnym momencie te zachcianki przeradzają się w rutynę i marazm ;)

Wtedy tylko się uśmiechnąłem to czytając, dzisiaj podpisuje się pod tym w 100% ;) No bo ile można tłuc w kółko tą samą wysoką półke... :D

Dlatego dziś pozycja z przeciwległego bieguna ekskluzywności - QD od Sonaxa. Do testu skłonił mnie temat z DW, gdzie jeden z userów opisał ten produkt, potem jeszcze poszukałem i zaciekawiło mnie to na tyle że kupiłem ;) Tak, już widzę te kpiące uśmieszki pod nosami coraz licznieszej grupy świeżych posiadaczy rarytasów z wyższej półki :D

No bo jak to tak, gdzie niby ten Sonax pośród mojego nowo kupionego na giełdzie Zymola Detaila/Glasura/HDC ? :shock: No nic, zaraz zobaczymy gdzie ;)

Na początek kilka faktów, zacznijmy od opakowania :

Dołączona grafika

Instrukcja w języku wroga, niewiele z tego zrozumiałem , ale w końcu to QD wiec jakoś może to ogarnę :idea: :kox:

Dołączona grafika

Produkt w polskiej dystrybucji wyceniony jest na 70 zł, za 750 ml opakowanie. Cena w normie, choć jak na Sonaxa może się wydawać sporo.

Sam produkt to dość gęsta ciecz, o miłym kokosowo-owocowym zapachu.

Aplikacja - no jak to QD, nic tu nowego się nie wymyśli. Banał, ten sam poziom co konkurencja.

Efekty ?

Wizualnie bardzo dobrze, produkt ładnie podbija wygląd :good: znalazłby się lepszy produkt tutaj, ale Sonax trzyma poziom. To co mnie zmartwiło to śliskość, a w zasadzie jej brak. Praktycznie wszystkie QD na rynku podbijaja śliskość po użyciu, niektóre mniej a inne bardziej, ale jest to regułą. Tutaj lakier po przetarciu nie nabiera ślikości, robi się co prawda gładszy ale napewno nie śliski :roll:

Kilka fotek pro forma, jak to wyglądało :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No fajnie fajnie, błyszczy się. Ale błyszczałoby się też równie fajnie po choćby Finale, czy innym Rapidwaxie albo Field Glazie.

Czyli co, siedem dyszek poszło na trzymający normę QD, którym niczym się nie wybija a do tego nie jest śliski ? :dontknow:

Tak by zapewne było, gdyby nie jeszcze jedna cecha tego produktu... :song:

Spójrzmy jak wyglądało auto po umyciu, a właściwie woda na nim. Na Leonie leży tygodniowy wosk Dodo Juice, jak widać jeszcze żyje ale długo to nie pociągnie...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Felgi - ochrony nic jak widać :

Dołączona grafika

I jeszcze filmiki :

oFyZ_Eqfz2Y

SOLM8QFGpbk

Auto zostało osuszone, popsikane QD, minęło parę godzin i znowu go polaliśmy wodą...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

WTF ?! Czy ja właśnie obejrzałem kropelki na poziome Glasura, po quick detailerze Sonaxa ? :-] :D

A tak wyglądały felgi, które wczesniej nie miały na sobie nic :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:song: :song: :song:

Ramiona wycieraczek też dostały :

Dołączona grafika

Tak działa na Plastidipie :

Dołączona grafika

A tak na tworzywie :

Dołączona grafika

W ramach testu tylną lotke zostawilismy bez QD :

Dołączona grafika

co widać ;)

Dołączona grafika

Podobnie jak kawałek maski :

Dołączona grafika

I na koniec jeszcze filmiki , koniecznie w HD :

als8ryWXBJ0

vx_kEXfcHnU

F4boEWSw4OI

I to by było na tyle, komentarz w kontekście tego co oferuje w tej dziedzinie utytułowana konkurencja z tej wysokiej półki, niech każdy stworzy sobie sam ;)

update 1 :

Ok, to teraz będzie ciekawie :-] :-] :-]

Zgodnie z sugestiami, zrobiliśmy dzisiaj test na gołym lakierze :) jako obiekt testowy posłużyła nam maska w kolorze czarnym, prawdopodobnie z jakiegoś Audi :

Dołączona grafika

Przygotowanie maski polegało na umyciu jej aktywną pianą Daerg Chimica Bays Wash , wyglinkowaniu , nałożeniu IronX Paste , wypolerowaniu Menzerną 2500 i ponownym opłukaniu aktywną pianą :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jak widać maska jest golutka, nie ma niej już nic, więc warunki do testu idealne :)

Podgrzaliśmy ją trochę, coby środki napewno związały z lakierem :

Dołączona grafika

Teraz pora na właściwy test. Coby Sonaxowi nie było smutno, dołozyliśmy przedstawiciela carnaubowych QD w postaci Zymola Field Glaze'a oraz z narożnika syntetyków, CarPro Reload. Jakby nie patrzeć, konkurencja godna i sprawdzona w bojach :) Patrząc od przodu : Field Glaze, Sonax, Reload.

Dołączona grafika

Wszystkie środki zostały nałożone nowiutkimi mikrofibrami, żeby było jak najbardziej fair. Po aplikacji ponownie nagrzaliśmy panel, żeby upewnić się że wszystko ładnie odparowało z lakieru.

Słów kilka o aplikacji i efektach : wszystkie się nałożyły i polerowały bez problemu. Reload zdecydowanie najlepiej wyglądał, największe przyciemnienie i śliskosć. Sonax też przyciemnił lakier, ale pozostał go mocno tępym. Fg nadał niezłej śliskość, ale przyciemnienie kiepskie.

Odczekaliśmy ok. godziny i sprawdziliśmy jak to wygląda(OGLĄDAĆ W HD ! ) :

pGBZ8snJQkI

Więc tak, Sonax i Reload wydawać się może że po równo, FG wyraźnie gorzej. Następnie polaliśmy maskę wodą z otwartego węża, i wyszło że wcale nie jest tak równo.... :-]

Z0c43ecNLg4

Ok, teraz czas na trochę chemii. Zaczęliśmy delikatnie, od Megsowego APC 1:10 :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Płuczemy...

kY2fnDGIhqU

ajajajaj... :mrgreen:

Lecimy dalej, APC 1:4

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Płuczemy....

QTp97Ai2Ui0

Hmm, Sonax chyba nie zrozumiał aluzji że wypadałoby osłabnąć :D

No to co , czas na czyste APC Megsa , bez rozcieńczenia :

Dołączona grafika

Płuczemy :

HF30xJMkBH0

No bezczelny typ :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ale spokojnie, coby uspokoić skołatane serca miłośników wysokiej półki, zabijemy i Sonaxa...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cała ta prowokacja i zamieszanie robione w towarzystwie i z pomocą krd i Justyny ;)

update 2:

Ok, popatrzmy wiec co z tego wyszło :)

Na początek srebrna maska na którą poszedł Angelwax QD, Sonax i Duragloss Aquawax. Przyogotowanie sobie darujemy, maska została umyta, wyglinkowana, raz przelecona cleanerem i znowu umyta.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszystkie zostały nałożone oddzielnymi mikrofibrami, a następnie wygrzane przy kaloryferze :

Dołączona grafika

DG i AW dały niesamowitą ślikość, naprawdę robiło to wrażenie. Sonax jak to Sonax, tępy.

Po godzinie wygrzewania lejemy wodę :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sonax :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Angelwax :

Dołączona grafika

Duragloss :

Dołączona grafika

2HakS5dq5Sc

Tak jak ostatnio znowu psikamy APC. Na początek 1:10. Zgodnie z sugestiami, po opsikaniu, zostawiamy APC na 5 minut żeby miał szansę zadziałać, przemywamy rękawicą i płuczemy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po spłukaniu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

8-)

B0Z8geenfMk

Konkurencja praktycznie rzecz biorąc zakończyła zabawę na tym etapie, Sonax dalej potraktowaliśmy APC 1:4 , po spłukaniu wyglądało to tak :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie poszedł nierozcieńczone APC i on zdjął praktycznie w całości Sonaxa.

Wnioski z tego porównania:

-aplikacja wszystkich banalna, mimo że każdego laliśmy naprawdę dużo żeby upewnić się że wszystko zostanie dokładnie pokryte.

-waterspotów nie było, więc się nie wypowiem co do ich usuwania.

-zapach AG to spory minus tego środka, szczególnie na tle bardzo ładnie pachnącej konkurencji

-wstępna śliskość po AW i DG niezła, ale po wygrzaniu robiła się rewelacyjna

-żaden znacząco nie przyciemnił lakieru, po Sonaxie mieliśmy wrażenie że jest widoczne mniej rys niż u konkurencji

-kropelkowanie, jak widać wyżej na załączonych obrazkach i filmikach.

Teraz kolej na drugą maskę, na której obok Sonaxa położyliśmy Glasura i Shielda. Nie ma świętości :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak wyżej, maska po nałożeniu została wygrzewana przez prawie 1,5 godziny.

Psikamy wodą :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

s3JdM0NHjxk

Sonax i Zymol praktycznie łeb w łeb, w zależności gdzie była polana pierwsza woda, ten lepiej ją odprowadzał. Na tym etapie nie do rozróżnienia. Shield ciut słabiej od pozostałych dwóch.

Następnie nastąpiła oprysk APC 1:10. Tutaj nie bylo praktycznie żadnych zmian, więc nie ma zdjęć i filmów.

Dopiero przy aplikacji 1:4 pojawiły się pierwsze różnice. Spsikaliśmy całą maskę takim roztworem :

Dołączona grafika

ale tylko górną połowe przetarliśmy po 5 minutach rękawicą, dolna została tylko opłukana.

Oto rezultaty :

_MI_hpRfiKM

Od razu widać że sam oprysk mocną chemią nia narusza zbyt mocno ochrony na aucie. Dopiero fizyczny kontakt z lakierem narusza wosk. Widać to szczególnie na Glasurze który dostał mocno po tyłku tam gdzie było przecierane. Shield również gorzej, ale nie aż tak. A Sonax, no cóż...jak widac ;)

Dalej, na maske leci Tenzi Truck 1:8, zostawiony na 5 minut i spłukany. Wszyskie fragmenty dostały po tyłku, ale najmniej...nie, nie Sonax ;) Najmniej Tenzi ruszył Zymola, gdzie praktycznie nie było różnicy przed i po aplikacji piany. Sonax najmocniej odczuł to ostatnio katowanie, chociaż w żadnym wypadku nie został usunięty ale kropelkowanie straciło swój pierwotny kształt i dopiero w tym momencie krople Glasura okazaly się być lepsze. Wszystkie 3 dalej twardo siedziały , nawet po końcowym przetarciu wszystkiego zmywaczem silikonowym ;)

G9romrtXoFo

Wnioski:

-o aplikacji wszystkich nie ma co już pisać

-śliskość wstępna po stronie Glasura, po wygrzaniu zdecydowanie po stronie Shielda.

-Shield okazał sie być najrówniejszym produktem w tym porównaniu. Kropelkowanie od początku nie robiło szału, ale suma summarum zmiany okazały się być najmniejsze

-Glasur bardzo mocno zaczął, ale tam gdzie był przemywany ręcznie został praktycznie całkowicie usunięty po APC 1:4, gdzie Sonax i SV dalej twardo siedziały. Na Glasurze najmniejsze też wrażenie zrobił Tenzi Truck 1:8.

-Sonax do momentu opryskania Tenzi Truckiem najmocniej ze wszystkich. Fragmenty gdzie był przemywane ręcznie, nie różniłby się praktycznie w ogóle od tych gdzie był tylko oprysk, w przypadku wosków widać było dużą zmiane w tych kawałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Więc jestem po pierwszym teście SBSD ;)

Testowe auto to Dacia Logan MPV w kolorze białym :D

Auto nie wiedziało do tej pory co to LSP,ale szczególnie zagruzowane nie było ;)

Przed testem oprysk apc ok 1:8,mycie bezdotykowo-dotykowe :u i wytarte jako tako do sucha.Woda na aucie stała ładną,równą taflą ;)

Moim celem było przede wszystkim sprawdzenie,jak się zachowa ww.Detailer w warunkach typowych,więc na szybko ;)

temp.aplikacji ok.6st.C wilgotność powietrza duża.

Po aplikacji przed laniem wody odstęp czasowy wynosił 4minuty :u

Maskowania nie stwierdziłem,wzrost śliskości niewielki.

Tak to wygląda

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oglądać na dużym ekranie i 480p,bo yt zjadł jakość,a biały kolor auta nie pomaga ;)

Na dźwięk nie zwracajcie uwagi ;)

ilqlDPLGmVo

Środek zrobił na mnie pozytywne wrażenie,zobaczymy jak z trwałością będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne testy :u

Jak teraz będzie się wam kładło Glasura i Shielda. :lol:

Trochę to smutne dla firm detailingowych(chodzi mi o to,że tego sonaxa można kupic w główxianym markecie) ;)

a ja u mojego dostawcy mam 5l za 109 zł :)

Prosze nie róbmy afery z tego

Jest produkt i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że "przełomowy test" Sonaxa trafił też na DC :) Wynik zaskakujący- pewnie gdyby nie był robiony w naszej "norze" w obecności Pawła to Piotrek by spłonął na stosie za sianie herezji :D No i wzbranialiśmy się przez Sonaxem od początku działalności, ale... no właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...