Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi

BH jako glaze i czasami cleaner - kilka razy pojawiło mi się kilka rys po tym 8-}

Tydzień, dwa, dwa i pół krócej ? I co z tego ? będziesz widział że słabnie to się nałoży raz jeszcze ;)

Jak chcesz wypełnić to możesz nałożyć.

 

Dzięki Szynek. Wiem że traktowany jest jako Glaze ale wypełnia, rysuje (jak napisałeś) dlatego pytam.

 

Co do trwałości to chodzi mi o to że ostatnio nie mam za bardzo czasu na woskowanie co tydzień dlatego zastanawiam się. Zobaczymy ile czasu będę mieć na swój autobus. Jak mało to pójdzie BH i najwyżej wysmalcuje później jeszcze raz. A przynajmniej kilka dni będzie ładnie 8-}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję kupić kolejną gąbkę do Cuttingu,z Flexi już raczej wyrosłem,ostatnio kupiłem LC CCS i może nie tnie najmocniej,ale jest wytrzymała i tak się zastanawiam,czy kupić kolejną taką samą,czy może tnącą z serii Hydro-tech,a może w ogóle zieloną 3m ? 

Używane z DA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić kolejną gąbkę do Cuttingu,z Flexi już raczej wyrosłem,ostatnio kupiłem LC CCS i może nie tnie najmocniej,ale jest wytrzymała i tak się zastanawiam,czy kupić kolejną taką samą,czy może tnącą z serii Hydro-tech,a może w ogóle zieloną 3m ? 

Używane z DA :)

Gąbki LK CCS żółta lub LK Hydrotech niebieska, ale szukaj niskiej.

Ewentualnie pady z mf od Flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka, kupiłem jakiś czas temu pady MF z Flexi, twardy i miękki - pisałeś coś o nich? Jak się nimi pracuje, jaką wykazują się agresywnością, etc.?

Pracuje się dobrze, czyści najlepiej powietrzem. Co jakiś czas najlepiej umyć całego pod wodą albo wymienić na innego bo się włókna zbijają i może rysować lakier (grudki).

Tnące tną ładnie, na twardych lakierach wykańczają ładnie. Potem szybki polish, finish i gitara.

Ważna technika pracy - docisk, wolne ruchy, czyste pady.

 

Finiszowych nie używam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wycinają od futra?

Czy lepiej, hmm ciężko powiedzieć. Takiego porównania nie robiłem, obie strony mają swoje zalety i wady. Grzeją lakier podobnie, choć czasami nawet bardziej.

Dla mnie lepiej robić tym niż futrem kilka razy, potem poprawiać po futrze twardą gąbka bo jest gnój, albo zostaną rysy po wełnie które czasami tak łatwo zejść nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jaki cleaner polecilibyście pod nattys blue oraz Collinite 845. Coś w miarę uniwersalnego pod te dwa woski aby uzyskać jak największą trwałość. 

Obecnie mam achilles prep jestem z niego zadowolony ale wydaje mi się że nie ma szału jeśli chodzi o wytrzymałość wosku na nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno dziwne pytanie mam. 

Jak radzicie sobie z nakładaniem wosku na aplikator w przypadku gdy ma się tester w mikro słoiku jak np: RG 4x4 ?

Nie ma szans aby aplikator wcisnąć w słoik i nabrać wosk. 

Pierwsze co przyszło mi ma myśl to paluch w wosk i potem wymaćkać aplikator ale to w przypadku miększych wosków, jak sobie w takich przypadkach radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...