Skocz do zawartości

Ford Galaxy - valeting


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, długo nic nie wrzucałem gdyż w ostatnim czasie nie zrobiłem nic wartego uwagi , w sumie ta praca też nie do końca pasuje do forum gdyż samo auto to zwykły wóz rodzinny , w dodatku było to tylko przygotowanie auta do sprzedaży dla handlarza .  
 
 
jrej.jpg
02pu.jpg
gbov.jpg
7i0s.jpg
fqoe.jpg

kqib.jpg

 

 

Od razu przyznaję się bez bicia , że korekty nie było , a jedynie usunięcie tych grubszych rys , które się dało usunąć oraz próba usunięcia tych , których się nie dało usunąć  :D , usuwania cząsteczek metalicznych również zabrakło ze względu na czas i bardzo  ograniczony budżet. Zmatowania po papierze 2000 usunąłem menzerną 400 na zielonym 3m, polerka jednokrokowa schollem s17 na żółtym monster shine na rotacji. 

 

 
t4sw.jpg
pkqd.jpg
y5b7.jpg
lxhs.jpg
09xo.jpg
fhy4.jpg
qs2a.jpg
yuo3.jpg
s7kc.jpg
v4ek.jpg
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyszło coś takiego 

 

 

7xam.jpg
pqv08.jpg
gd84.jpg
x2uy.jpg
2u7o.jpg
4a9s.jpg
rcr3.jpg
xspc.jpg
1l28.jpg
l29o.jpg
expz.jpg
vx7k.jpg
xdv2.jpg
e8et.jpg
 
 
 

Akurat słońca nie było , więc zdjęć ukazujących prawdziwe oblicze tej pracy nie mam  :^o  :)) , Po schollu auto przemyłem zmywaczem antysilikonowym, następnie piana aktywna , mycie , srp i auto balm. na plastki bumper care AG,  szyby CGP AG opony b2b SG.

Czyli na  zewnątrz bez rewelacji , dlaczego więc zdecydowałem się pokazać tą pracę ? sekret kryje się wewnątrz, zapewne niektórzy z forumowiczów jeszcze czegoś takiego nie widzieli  :oops: , w sumie sam pierwszy raz się z czymś takim spotkałem . A wiec wnętrze po zakończonej pracy prezentowało się tak

 

 
 
 
 
 
dg0n.jpg
au36.jpg
eryp.jpg
3i4t.jpg
a9hb.jpg
ivtn.jpg
bbuw.jpg
h6uw.jpg
yk2t.jpg
972q.jpg
zl25.jpg
5etb.jpg
rq3l.jpg
ysyd.jpg

 

 
 
 
Oczywiście zawsze wygodniej jest wyjąć siedzenia , 
 
 
 
 
 
 
 
u48c.jpg
wua7.jpg
7q5q.jpg
ue9d.jpg
2yuu.jpg
h666.jpg
p6ob.jpg
 
 
 
 
 
 
Jak widać brak dywaników podczas użytkowania auta zostawia piętno na wykładzinie , pomimo prób z podwójną dawką power bursta , APC  bez rozcięczenia  , a na końcu Tenzi special efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia , Fotele natomiast wyglądały tak 
 
 
 
 
 
gfd8.jpg
zqul.jpg
ehjj.jpg
42ua.jpg

 

 

 

 

 

Po ponad dwóch godzinach odkurzania wykładzina zaczęła "jakoś"  wyglądać :D

 

 

 

 

 

 

3ot7.jpg

 

 

 

 

 

 

Byłbym zapomniał, jeszcze zdjęcia stanu początkowego :

 

 

 

 

 

 

 

35r7.jpg
1wsv.jpg
6caz.jpg
wo19.jpg
pgzz.jpg
ng3u.jpg
0f89x.jpg
9lt1.jpg
e77j.jpg
idxl.jpg

 

 

 

 

 

W sumie nie było by tak źle, gdyby nie to 

 

 

 

 

 

 

llek.jpg
a2fv.jpg
y2qv.jpg
qxv6.jpg
bsbe.jpg
l5cv.jpg
jxmt.jpg
a7c1.jpg
 
 
 
 
Od czegoś trzeba było zacząć
 
 
 
 
 
 
r5pd.jpg
h9of.jpg
eosk.jpg

dw5k.jpg

 

 

 

 

 

A tak naprawdę , to to był początek całej prawdy  :x

 

 

 

 

dehz.jpg

 

 

 

 

 

Po czym ukazało się to coś  x_x

 

 

 

 

 

.

 

 

.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

.

 

8hjy.jpg
oj31.jpg
0n76.jpg
yrd1.jpg
d2co.jpg
ii8a.jpg
h18d.jpg
2og5.jpg
 
 
 
 
Ogarnięcie tego parcha zajeło około 30 godzin , czyli zabrakło jeszcze drugie tyle i byłby jak od niemca z garazu pod kocem trzymany. Auto wróciło dzisiaj do komisu gdyż jutro ktoś ma go obejrzeć  8-} . Przy wnętrzu pomagał mi szwagier mojej dziewczyny , który uświadomił mi jak drogich kosmetyków używam  - na plastiki wewnętrzne  zużył 1/4 butelki natural looka  :((

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


CO ZA BURDEL! Jak można jeździć w takim gnoju? Jestem w szoku, że Irlandczycy to takie świnie.. :rolleyes:

Przy wnętrzu pomagał mi szwagier mojej dziewczyny , który uświadomił mi jak drogich kosmetyków używam  - na plastiki wewnętrzne  zużył 1/4 butelki natural looka  :((

Znam ten ból, mój pomocnik zużywa tyle odżywek do plastików wew/zew., że aż strach.. :rolleyes:

 

 

Ładne odświeżenie z zewnątrz, auto odżyło. O środku nie mówię nic więcej bo brak słów. Good job :u

 

Jak żyją handlarze w Irlandii? Mają dobry obrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman_marcin , JJ  dzięki :)

 

 

Jezu, czy tam u Ciebie naprawdę mieszkają takie świnie? Przepraszam za słowo i nie chcę nikogo urazić, ale to co zawsze jest wewnątrz aut które do Ciebie przyjeżdżają to @-)

Tym samym  obraziłeś świnie   :D

 

Z moich dość długich obserwacji wynika , że  spora część  właścicieli samochodów totalnie olewa  stan auta , oczywiście to jak wygląda to czy inne auto , zależy od samego właściciela  jeżeli ktoś jest totalnym  brudasem z natury, to auto będzie wyglądało powiedzmy  tak jak to galaxy lub będzie zatrolone w jakiś inny specyficzny sposób  , i kiedy właściciel stwierdzi ,że już nie pasuje nim jeździć odda do czyszczenia , ewentualnie tak jak w tym przypadku zamieni  na inne  . Oczywiście jak wszędzie są wyjątki od reguły.  Według mnie tym fordem jeździła matka z gromadką dzieciaków , nie chciałbym wiedzieć jak wygląda ich mieszkanie :D

 

 

 

Jak żyją handlarze w Irlandii? Mają dobry obrót?

 

Szczerze mówiąc to nie wiem,  mam układ tylko z jednym komisem gdzie z reguły jest nie więcej niż 20 aut, średnio czyszczę im 1 auto tygodniowo, oczywiście nie jest to wyznacznikiem sprzedaży , gdyż auta, które są tylko minimalnie zatrolone w ogóle nie są czyszczone . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden0282 - mam pytanko, ile na takiej wielkości auto poszło Ci Scholl'a S17?

Ciężko powiedzieć ile dokładnie, gdyż nigdy nie sprawdzam ile pasty idzie,  wiele nie zużyłem   , gdyż tylko raz wypracowywałem pastę, 3-4 krople na pad , elementy dzieliłem w zależności od wielkości na 3- 6 części . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...