Jump to content

Czym myjemy szyby na zewnątrz?


Recommended Posts

Szczerze pisząc to nie jest to jakiś dylematyczny temat. Wiadomo, płyny do szyb są różne, każdy jakiś tam ma i lubi a jak nie lubi to zmienia. Inna sprawa to odpowiednia szmata czy papier bezpyłowy np katrin. wcześnie używałem właśnie tego papieru i jakoś żona go złapała i zabrała do domu. Z braku laku użyłem mf. I na dobre wyszło. Najpierw była waflowa. Potem gładka. Jednak ciągle jakieś smugi zostawały, chyba, że nie umiem myć. I wziąłem zwykłą do ściągania wosku. Dla mnie najlepiej się tym pracuje. Nic nie zostawia. Na szyby zewnątrz używam Nielsena Blue window. Kupiłem "bańkę piątkę", do marolexa i jazda. Nie smuży, w domu też tym myjemy okna. Żadne mr muscle teraz nie ma pojary u żony. Raz na dwa tygodnie oblatuję szyby Duragloss RainRepel. Produkt pierwsza klasa. Wytrzymuje mycie szamponem i naprawdę pięknie odprowadza wodę z bocznych szyb już przy małych prędkościach, jak "magiczna". I tyle ode mnie. Dziękuję i pozdrawiam. Maniek. Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites


Skorzystam z okazji że taki temat powstał i zadam typowe pytanie początkującego: co stoi na przeszkodzie żeby umyć szyby w aucie zwykłym płynem do mycia okien który stosujemy w domu???

Odnośnie SW 20 to dodam od siebie że zrobiłem nim szyby w Golfiku, niestety trasa Gdynia-Piaseczno(420 km), w większości w deszczu zrobiła swoje, i jak dojechałem na miejsce to na przedniej i tylniej nic nie zostało. Na bocznych jeszcze trzymał.

Link to comment
Share on other sites

Skorzystam z okazji że taki temat powstał i zadam typowe pytanie początkującego: co stoi na przeszkodzie żeby umyć szyby w aucie zwykłym płynem do mycia okien który stosujemy w domu???

nic ... Blue window Nielsena jest zwykłym płynem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeśli chodzi o mycie szyb na zewnątrz, to nie ma lepszej metody od normalego mycia szamponem z wodą podczas całościowego mycia. A potem poprawka/nadanie ostatecznego szlifu płynem do mycia szyb i dedykowanymi mikrami.

Natomiast jeśli chodzi o szyby wewnątrz, szczególnie przednią...tutaj nie jeden potrafił się załamać, rwał włosy z głowy, przeklinał na czym świat stoi, wołał wszystkich do obejrzenia/sprawdzenia/porównań/pomocy :mrgreen: Tak jak piszę...przednia szyba potrafi złamać każdego! :lol:

Moje metoda ciągle mutuje, jest ulepszana ;) :mrgreen: Obecnie czyszczę aplikatorami z mikry i Autoglym Car glass polis i/lub dedykowanymi szmatkami z mikry i Plastmal Czyści szyby. W tym momencie te metody/środki uważam za najlepsze... ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...