Skocz do zawartości

Poorboy's Natty's Paste Wax Red


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi


  • 4 miesiące temu...

Ktoś nakładał na zime ten wosk?.Jak z wytrzymałością?

Nałożylem 22go listopada i 23 grudnia już nie było (przygotowanie: glinka + LP), fakt że w międzyczasie spadło kilka ton śniegu i wysypali kilka ton soli na drogi :( Nakladalem tez wtedy Hi Tempa i kilka innych, Hi Temp siedział najdłużej. Brat mi pisał że wyglinkował przedwczoraj fragment gdzie był Hi temp i na podstawie odprowadzania wody i kropelkowania stwierdził że tego też już nie ma (nie było różnicy pomiędzy powierzchnią wyglinkowaną i tą nie)- to było OK 2 miechów przy takiej zimie :?

Ale cóż, korzystając ze złej pogody Skodzia dostała wczoraj nowe LSP do przetestowania i zobaczymy jak będzie ;)

Dołączona grafika

P.S. Sorry za Offtopa, miałem napisać tylko o Natty's :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Arturo, co do Skody to drobna poprawka ;) Na dachu jest robiony mały teścik, mianowicie podzieliłem go na 4 części i tak:

1- PB EX

2- PB EX-P

3- PB Black Hole + PB EX

4- PB Black Hole + PB EX-P

Zobaczymy co tam będzie się działo. Jak będą jakieś mądre wnioski to wrzucę wtedy, ale to już wszystko na oddzielny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwielbiam ten wosk, za jego zapach i łatwość pracy. Nakładałem go w sobotę przy użyciu niebieskiego aplikatora MS*. Do puszki sięgnąłem 2 razy na całego Peugeota 106 robiąc 2 obroty za pierwszym i 1 obrót za drugim razem. Wychodzi nam tak cienka warstwa, że wysychanie to kwestia chwili. Polerowanie to również 1-2 przetarcia by po wosku nie było śladu.

Tutaj sheeting wosku w poniedziałkowe popołudnie. Auto opłukane na bezdotyku i przetarte LT:

SqEM4Qibw1o

*Polubiłem się z tym aplikatorem i wybaczam mu wszystkie niedociągnięcia jakie sprawiał wcześniej. Rozmiarem do puchy Nattys'a wchodzi na styk, dzięki niemu możliwe jest nałożenie naprawdę cienkiej warstwy wosku. Przez cały okres pracy nie cisnę go do lakieru tylko trzymam za górną część i smaruje woskiem po karoserii. Wychodzi bombowo, mój faworyt jeśli chodzi o aplikatory :ymhug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten.

Dałem dla kolegi Nattys'a, żeby nawoskował swoją Mazdę. Pomijając, że zużył mi 1/5 opakowania ( :(( ) to zrobił zagłębienie jak podczas brania wosku "ze środka puszki". No ale dzięki temu ja nabierałem Reda obwodem części stycznej z lakierem i wyszło cud malina :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko trzeba również powiedzieć , że jak wiele wosków " naturalnych " cholernie przyciąga kurz ;)

co do kurzu i przyciągania.

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... light=Dust

Notes: Dust build-up-with low humidity conditions and friction on the paint surface will cause static electricity (this is exacerbated by the use of polyester (nylon) Micro fibre) resulting in dust attraction to the paint surface.

http://www.ocdetails.com/html/waxes_vs_sealants.html

That ‘wet look’ appearance is due to oils in the wax. Those oils also attract dust. We all know how nice it is to have a perfect looking car and then 5 minutes later have it covered in dust. Those oils don’t stay around forever, so your car is only a wet paint looking dust magnet for as long as the oils don’t evaporate. Give it a couple days and your car will look shiny, but not as wet anymore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wosk nałożony na przygotowaną powierzchnię DC1 Megsa w dniu 22.04.11 kropelkował jeszcze 04.06.11 po spłukaniu wodą. Krople nie były piękne i równe, coś w typie sealanta. Sheeting jak na ten okres równie dobry. Od pory nałożenia myty wyłącznie deszczem. Wynik nienajgorszy :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...