Skocz do zawartości

CarLack Glass sealing kit


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tutaj:

http://www.mrcleaner.pl/Carlack---Glass ... p1295.html

I dzisiaj pierwszy raz zastosowałem. Wcześniej używałem dwóch innych "niewidzialnych wycieraczek". Jednej nazwy nie pamiętam, druga-bardzo dobra, niemiecka res-bona (dużo trudniejsza od carlacka w aplikacji). Jednak cena carlacka (opinie o tym akurat środku są pozytywne) jest dużo atrakcyjniejsza. O ile tamte były jednorazówkami ilościowymi za 20-40zł na przednią szybę, tutaj mamy za 74zł opakowania, które widzę, że wystarczą na 4 samochody kombi z aplikacją na wszystkie szyby. Cleaner aplikuje się energicznie, z dociskiem szmatką mf albo padem - ma konsystencję mleczka. Zostawia się na ok 10min, potem szmatką delikatnie poleruje. Ciężko idzie, szyba "tępa". Środek właściwy nakładałem papierowym ręcznikiem, zgodnie z instrukcją. Pachnie spirtem, jest lotny i trzeba uważać na lakier. Po 10 min. spryskałem tzw. cooling mist, mgiełka wodna w sprayu, według zaleceń producenta. I wytarłem czystą mf. Schodzi ładnie- szyba po aplikacji zamazana- szyba robi się gładziutka. Sprawdziłem delikatnie wodą-spływa jak głupia. Relacja video wskazana, i będzie. ;) Kto miał magiczną, ten wie jakie to uzyteczne :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na zdjęciach lewa strona po nałożeniu środka.

Podobne działanie ma też rewelacyjny wg mnie RainRepel DG. Nie ma takiej trwałości jak "regularne magiczne", ale użyty raz na dwa tygodnie po myciu, robi robotę.

poprzednia, res-bona na przedniej szybie siedziała prawie pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Porównania nie mam, bo siedzi dopiero od godziny. Ale carlack jest napewno trwalszy od rainrepelaDG. Carlack to długodystansowiec jak np. res-bona dostępna na alle. DG RR to "podtrzymanie" między myciami, ale wytrzymuje dłużej niż od mycia do mycia. Właśnie mi się kończy butla RR i będę chciał kupić nową, a to dlatego, że po myciu i suszeniu elegancko pozbywam się zacieków i kropek po wodzie. Po prostu dobrze czyści a do tego ma te swoje właściwości repelenta. Po nim szyba jest gładsza niż po zwykłym płynie. Używam tylko na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę poczekasz. Zapach i sam płyn przypomina poprzedni środek. Te sealanty do szyb działają wszystkie bardzo podobnie, różnią się jakością, czyli komponentami. A podstawa to właściwe nałożenie. Zrobię filmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę pierwszą butelkę DGRR (zawsze chwaliłem ten środek), którą kupiłem już nie pamiętam kiedy. I wierzcie mi, że sprawdzałem na bocznych przednich drzwiach w mondku. To w czasie deszczu widać. Ta z DGRR nałożonym po myciu, lepiej odprowadzała niż ta, umyta, ale z DG RR nałożonym trzy, cztery mycia wcześniej. DGRR naprawdę długo trzyma, ale nie wytrzyma pół roku w naszych warunkach, a na czołowej res-bona wytrzymuje (mycia, płyny itp). Zależy to też od szamponu, częstotliwości mycia. Szybę zrobiłem w volvo. W mondku mogę zrobić 50/50 DGRR/CL aplikowane raz. Nie ma sprawy. Czego nie robi się dla rozwoju nauki :lol:

ps ja bocznych przednich używam/opuszczam często z racji...zigaretten nach Berlin. To też ma wpływ.

Krótko. Tak zjeżdżającej po CL wody z przedniej szyby jeszcze nie widziałem. Zaczyna przy 40/h. Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

tez testuje Car Lack'a na moim Partnerze i na Discovery od brata.

Szyba w Disco jest inaczej nacylona i brat sie wqrwia, bo powyżej 80km/h ma gwiezdne wojny na szybie przedniej, mi w Pugrze dopiero przy 100 lecą tytuły z filmu kultowego o z Fordem w roli głównej.

Jak na razie siedza na autach już 2 tygornie , Disco myte pianą w firmie firmy noname i nic się nie dzieje. Działa.

Na bocznych zaś w Disco znowóż z racji ich bardziej pionowego ustawienia i innej aerodinamiki Disco niż Partnera woda leci jak poszalała.

Na lusterkach lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie statyczne odprowadzania wody przez: szyba czołowa - CL GSK, szyby boczne i tylnia-DG RainRepel. Zdjęcia dzisiaj rano po nocnym deszczu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

CL odprowadza dużo lepiej, pomimo łagodniejszego kata nachylenia.

Aplikacja w tym samy czasie.

CL odprowadza lepiej niż Res-bona, która była wcześniej na szybie czołowej.

I film z jazdy. Dziś. 13 km, nie użyłem wycieraczek. Co nigdy się nie zdarzyło przy nałożonej resbonie i podtrzymaniu DG RR po myciach.

http://www.youtube.com/watch?v=Jw4J-SnDjfA

Wcześnie zjazd zaczynał się przy wyższych prędkościach. I nie był tak dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CL naprawdę warte każdej złotówki.

RR testuję od ponad pół roku. I widzę jak się zachowuje przednia szyba po RR i jak po CL. Z odprowadzaniem wody RR przegrywa. I z trwałością też. Po dwóch trzech myciach trzeba nałożyć ponownie, bo odprowadzanie spada. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Obserwacja: dwa razy juz obleciałem na BP lancą z proszkiem. Przednią szybę też. Dzisiaj przy tych opadach, nie widzę, żeby proszek osłabił działanie carlacka :) I ogólnie- bez porównania z przypadkiem braku carlacka- nawet oblodzone wycieraczki rozmazujące lód z wodą po szybie nie utrudniają widoczności - woda zbiera się w krople i odpływa. Lux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj doszedł do mnie ten produkt i szybciutko go nałożyłem na szybę .

Nie miałem żadnych problemów z nakładaniem ani cleanera , ani sealanta jak również z polerowaniem obu preparatów .

Cleaner nałożyłem microfibrą raz przy razie , 10 min. czekania ( szyba robi się szara ) i wypolerowałem . Wcześniej miałem nałożoną jakiś czas temu niewidzialna wycieraczkę , szyba po cleanerze zrobiła się "tępa" , wosk nakładałem papierowym ręcznikiem złożonym w prostokąt . 10 min. czekania i wypolerowałem MF wcześniej minimalnie zraszając szybę woda . Zero zacieków czy smug , coś wydawało mi się ze źle zrobiłem , więc położyłem wosk jeszcze raz ( za łatwo poszło ) . Po jakimś czasie wypolerowałem. zobaczymy jak to "ustrojstwo" będzie się sprawować . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie efekt wizualny po nałożeniu był okey, ale wczoraj jak jechałem w takiej zimowej chlapie po mieście to jak wycierałem wycieraczkami to przez 2 sekundy zostawały smugi, dodam że wycieraczki nowe i wcześniej tego nie było. Peczekam jeszcze jakiś czas może ten efekt zniknie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...