Skocz do zawartości

Ręczna korekta...


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów... ;)

Chciałbym zrobić ręczną korekte lakieru naszej megi, gdyż tata mnie do niej nie dopuszcza z polerką... Idealnie by pasował Meguiars Scrathx 2.0, lecz bedę to robić na słoneczku i właśnie mi się przypomniało, że produktami Poorboys można pracować w słońcu. Jaki pad do ręki i jaką paste byście polecili, aby usunąć swilre.... Myślałem nad ssr 2.5 / 3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uuuuuu....... "na rękę" to będzie ciężko :(

Nie wiem jak się będą spisywały pasty PB przy pracy ręcznej bo ja uzywałem ich tylko

z maszyną DA.

A co to, tacie odwidziało się polerowanie maszynowe??? Przecież macie polerkę i zrobiliście

kilka aut :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, a zejdą mi po Tym swirle.? :roll:

Rafał,

pewnie zależy jak się do tej pracy przyłożysz.

Będzie to zapewne wymagało dużo czasu i samozaparcia.

Może 100% korekty się nie da zrobić, ale wygląd lakieru z pewnością się poprawi.

Inna sprawa, to jak oceniasz lakier na tej waszej megi????

Morze wrzuć jakieś foto ze zbliżeniami lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonnes, takich nie posiadam, gdyż ostatnio wszystkie mi ktoś wyrzucił... :evil:

Powiem tak - tragedii nie ma, auto szczot nie widziało, ale trochę rysek jest... Porównując to jest na pewno mniej niż tutaj:

Dołączona grafika

Z głębszych rys to są może 2 na całe auto... ;) Ale to i tak bedziemy działać papierem wodnym... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 100% korekty się nie da zrobić, ale wygląd lakieru z pewnością się poprawi.

I w taki oto sposób, będziesz Rafale musiał podchodzić do sprawy.

Wiem co to ręczna korekta, swoje, że tak powiem "wycierpiałem" ;)

Od razu Ci doradzę...nie baw się w piankowe aplikatory, tylko od razu weź w swą dłoń aplikator bawełniany, bo on solidniej usuwa z lakieru rany. :lol: :P

Ja pracowałm SwirlX'em, z efektu byłem mega zadowolony, mimo, że jeszcze sporo rysek pozostawało - lakier z koncernu VAG a dokładnie VW, lekko nie było ;)

Jeśli chodzi o ręczną pracę - radził bym Ci wziąć coś mocniejszego (chodzi o pastę) ale i taką, która spokojnie pozostawi sensowne 'wykończenie' ... czyli coś mocowo np. jak UC od Megsa - szukał bym pasty z linii konsumenckiej.

Technika pracy aplikatorem: jak Ci wygodniej, ruchy koliste, czy też proste w jedną i drugą stronę....najlepiej trochę tego i tego. Na początku staraj się szybko rozprowadzić pastę, następnie mocniej dociskając przelecież obszar pracy ze dwa razy - z kolejnymi 'przejazdami' zmniejszać docisk aplikatora - ale bez przesady.

Obszar pracy: nie większy niż 30cmx30cm - sam zobaczysz jak Ci będzie się pracowało z pastą, czy nie będzie dosychać. Na mniejszych obszarach będzie Ci się lepiej pracowało - dla mnie takie właśnie ok 30x30 było akurat.

Tu masz efekt mojej pracy (obszar który jest po korekcie, był podzielony na 3 części podczas pracy):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje mi kupić Megsowskie UC + pad ten 3 warstwowy... ;)

Będzie trochę zabawy na wiosne, ale bedę mieć wstęp, gdyż wakacje robię kumplowi Megane II Sedan na zlot Megane Coupe Klub Polska - nasza Megi też tam zawita... :D Ale to już polerką + pasty APP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje mi kupić Megsowskie UC

A nie lepiej poczekać na wypowiedzi innych jeszcze? :P

Ktoś na pewno kiedyś ręcznie robił korektę, może lepsze okażą się pasty Poorboys z serii SSR do tego celu - nie wiem :)

Polecić Ci mogę SwirlXa - tą pastą pracowałem i byłem zadowolony - ale za drugim razem wybrał bym UC ze względu na "większą moc" - nim nie pracowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałam ScratchX'a 2.0 w lipcu tego roku. Chyba za dużo od niego oczekiwałam i w ogóle od ręcznego usuwania zarysowań, bo z efektów nie byłam zadowolona. Usunął trochę swirli, lakier przestał być "matowy", stał się błyszczący i w sumie różnicę dało się zauważyć.

To jedne z moich pierwszych zmagań z lakierem (przepraszam za jakość fotek 50/50 ;) ) a efekty były następujące:

PS. zmachałam się przy tym niemiłosiernie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, ja pracowałem ScratchX2.0 z pianką Megsa, robiłem ręczną korektę Almery N16. 2 albo 3 podejścia i dach był praktycznie bez rys. Niestety brak czasu nie pozwolił na takie same podejście do reszty auta. Lakier był w miarę miękki, w Renault będzie pewnie podobny. Jeśli masz dużo czasu, siły i cierpliwości to spróbuj. Ale pamiętaj - jak mówił Marcin - to ciężki kawałek chleba.. ;)

BTW:

Mam butlę Scratch-a jakbyś się zdecydował, oddam taniej niż w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim bawarskim lakierze niemiłosierne wcieranie kolejnych partii Scratcha 2.0 nic nie dawało - na Land Roverze matki było lepiej, ale swirle i tak zostawały. Jak dla mnie ręczna korekta to absurd. Może zły środek, może zły pad, może za mało machania (aczkolwiek dłuższe machanie/element graniczyłoby z szaleństwem). Ja dziękuję, na wiosnę kupuję w końcu tę cholerną polerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zły środek, może zły pad, może za mało machania

a może za duże wymagania postawione przed ręczną korektą...

ja tak właśnie miałam - myślałam, że kupię ScratchX'a, pomacham i lakier będzie bez skazy - no i się rozczarowałam ;)

ale jeśli Rafał zakłada, że chce trochę swirli zlikwidować, odświeżyć wygląd lakieru, to będzie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ale ja tak mam... :twisted: :u - Gdyby nie to, to już auto by było pewno dawno sprzedane, ale że mam zapał do tego i kocham to autko to o nie - dbam, jak coś się zepsuje to, to naprawiam... ;)

W końcu to ja będę świecił d*** za auto na zlocie... A takim zaniedbany - jak to ma o mnie świadczyć... :roll: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...