Skocz do zawartości

Ręczna korekta...


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi


Ja w ogóle ni panimaju, jak można robić korektę zimą. Moniko - gdybym uzyskał efekt taki, jaki ty uzyskałaś, to bym był naprawdę zadowolony. Ale na moim Z3 Scratch nie zdziałał praktycznie NIC, a na Freelanderze zmiany były bardzo niewielkie. Jak dla mnie, efekty ręcznych korekt z poprzedniej strony to już naprawdę duży sukces, zbliżony do efektów po polerkach mechanicznych.

Jakby mi się udało to osiągnąć na Z3, co tobie się udało zrobić ze Skodą, to bym wysłał list gratulacyjny do Meguiarsa. Powiedz, jak długo średnio machałaś jeden element (powiedzmy, 0,5m2)? Piszesz, że "trochę swirli zeszło" - jak dla mnie, to nie ma po nich śladu. Przynajmniej ze zdjęcia, które zamieściłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo średnio machałaś jeden element (powiedzmy, 0,5m2)?

Ekhangel, ciężko powiedzieć ile dany element/obszar się poleruje - czy to maszyną, czy to ręcznie, Monika pewnie potwierdzi moje słowa, jak i inni ;) . Polerujesz na pewno dotąd, dopóki nie wypracujesz pasty, następnie przecierasz MF, jak efekt Ci się podoba - jedziesz dalej, jeśli nie - drugi raz obcujesz z tym samym miejscem. Trzeba zwrócić uwagę rónież na to, że lakieru nie można 'głaskać'. Trzeba sporo wysiłku w to włożyć i dobrze dociskać aplikator - jak dla mnie to jest kluczem do sukcesu podczas ręcznej korekty - samo 'głaskanie' lakieru aplikatorem to IMO znacznie za mało - efekt jakiś tam będzie, ale mizerny ;) Dlatego ważnym czynnikiem jest docisk :P I oczywiście praca na niewielkich obszarach, by móc spokojnie popracować z pastą tak, by nam nie zaschła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, nie mam zdjęć, które pokażą to, jak ja to widziałam na żywo, zeszło trochę, nie tyle ile zakładałam ;) No może te zdjęcia będą lepsze od tych z poprzedniej strony:

przed

Dołączona grafika

i po

Dołączona grafika

Co do Twojego pytania ile czasu mi zajął jeden element, to zgadzam się z tym co napisał Marcin - naprawdę trudno powiedzieć. Polerowałam element z dużym naciskiem do wypracowania pasty, sprawdzałam efekt, ten sam element robiłam drugi raz, sprawdzałam. W niektórych przypadkach poprawiałam trzeci raz gdy były jakieś większe rysy ale zazwyczaj wystarczało dwa razy.

Taką "korektę", a raczej odświeżenie lakieru, robiłam dwa razy, zawsze po zimie. Po pierwszym razie pod koniec pracy powiedziałam sobie – nigdy więcej! Ale przyszła kolejna wiosna, zapomniałam ile to męczarni było i zrobiłam drugi raz. Pewnie zrobiłabym i trzeci, ale kupiłam maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od lakieru. Nie wyobrażam sobie aby polerować ręcznie czarny oxy ceramik mercedesa. Pomyśleć, że kiedyś panowało przekonanie, że ręcznie dasz radę zrobić efekt tak jak maszyną, kwestia czasu.

Monika, efekty super - ale chyba kilkadziesiąt dobrych minut nie Twoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Używałam ScratchX'a 2.0 w lipcu tego roku. Chyba za dużo od niego oczekiwałam i w ogóle od ręcznego usuwania zarysowań, bo z efektów nie byłam zadowolona. Usunął trochę swirli, lakier przestał być "matowy", stał się błyszczący i w sumie różnicę dało się zauważyć.

To jedne z moich pierwszych zmagań z lakierem (przepraszam za jakość fotek 50/50 ;) ) a efekty były następujące:

PS. zmachałam się przy tym niemiłosiernie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To jest efekt nie do końca zadowalający ?

Dla mnie jako dla laika bajka. Znajomy właśnie zabiera się za podobna operację, również jako zarażony tyko CDT ingiem ale na Meguirsie będzie pracował. czy sądzisz że wybór Meguiar's Ultimate Compound do ręcznej pracy jest odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest często polecany z padem tricolor. Więc pewnie daje radę :u Osobiście go nie używałam, więc nie mogę się wypowiedzieć jakie efekty można z nim osiągnąć.

To jest efekt nie do końca zadowalający ?

Jeśli porównać efekt i nakład pracy (jednak ciężna ręczna robota) to nie do końca ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jest na YT jak ktoś robi ręcznie scratch X. Może warto użyć megsa ale z serii rubbing compund? To produkty wyłącznie do ręcznego stosowania

absolutnie nie polecam. bardzo słabe działanie. Dodatkowo ciężko się tego pozbyć. Trzeba bardzo szybko pracować na małym obszarze.Efekty są ale niezachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...