Jump to content

[Słownik] Auto detailing - czym dokładnie jest?


WuWo

Recommended Posts

  • Administrator

Auto detailing to określenie zbioru czynności mających na celu przywrócenie lub utrzymanie jak najlepszego stanu wizualnego pojazdu. Polega on na rozbudowanym i szczegółowym procesie czyszczenia, renowacji i konserwacji. Pozwala odzyskać fabryczny wygląd elementom lakierowanym, chromowanym, szklanym, gumowych, plastikowym, materiałowym, skórzanym i wielu innym. Wielokrotnie pojazd poddany detailingowi prezentuje się lepiej niż po wyjeździe z salonu.

Detailingowi poddawane są również motocykle, łodzie, helikoptery i samoloty. 

Na czym polega detailing wnętrza? 

Wnętrze nowoczesnego samochodu składa się z wielu materiałów, które wymagają zastosowania różnego rodzaju preparatów i technik do ich wyczyszczenia. Proces czyszczenia wnętrza zawsze rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia, a następnie oczyszczenia wszystkich powierzchni specjalnymi środkami, narzędziami i urządzeniami. Kolejnym krokiem w zależności od stanu powierzchni jest przeprowadzenie procesu renowacji lub przejście do konserwacji powierzchni. Pozwala to zabezpieczyć odnowione lub oczyszczone elementy przed wpływem czynników zewnętrznych np. zanieczyszczeniami, migracją barwników z ubrań lub promieniowaniem UV.

Na czym polega detailing nadwozia?

Nadwozie samochodu narażone jest na różnego zabrudzenia, a także uszkodzenia mechaniczne. Pierwszym etapem jest dokładne umycie i usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń – osadów metalicznych, smoły, soków z drzew i wielu innych. Kolejnym etapem jest przywrócenie lakierowi i elementom metalowym dawnego blasku za pomocą różnego rodzaju past, padów i maszyn polerskich. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie lakieru i elementów samochodu przed przywieraniem brudy, osadów, a także niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Pełny opis wszystkich czynności wchodzących w detailing wnętrza i nadwozia znajdziesz w naszych rozbudowanych poradach.

 


Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...