Jump to content

[Słownik] Szampon samochodowy - rodzaje i ich właściwości


WuWo

Recommended Posts

  • Administrator

Szampon samochodowy — to specjalny płyn czyszczący przeznaczony do ręcznego mycia samochodu. Bazuje na mieszaninie różnego rodzaju środków powierzchniowo czynnych i dodatków lubrykujących, które zmniejszają ryzyko zarysowania lakieru i zapewniają odpowiedni poślizg rękawicy lub gąbce do mycia. Produkt ułatwia usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni nadwozia samochodu np. zanieczyszczeń drogowych, pozostałości owadów i innych zabrudzeń. Najczęściej dostępny jest w formie koncentratu. 

Na rynku dostępne są szampony samochodowe o różnym poziomie pH – neutralne, kwaśne i zasadowe. Wielu producentów oferuje również szampony z dodatkiem wosku, które jednocześnie myją i zapewniają ochronę lakieru. Dodatkowo charakteryzują się różnym zapachem, poziomem śliskości i obfitości piany.

Rodzaje szamponów samochodowych:

  • Neutralne pH – najpopularniejsza kategoria preparatów do ręcznego mycia samochodu. Przeznaczone są do bieżącej pielęgnacji pojazdów zabezpieczonych woskami i sealantami. Pozwalają skutecznie usunąć zabrudzenia z powierzchni karoserii, a przy tym są delikatne dla warstwy ochronnej. Są świetnym wyborem do mycia samochodu w okresie letnim, a także regularnego mycia aut zabezpieczonych powłokami ochronnymi.
  • Kwaśne pH – szampony samochodowe przeznaczone do serwisowania pojazdów zabezpieczonych powłokami kwarcowymi i ceramicznymi. Dogłębnie oczyszczają powierzchnię z najcięższych zabrudzeń i osadów po twardej wodzie. Przywracają lakierowi odpowiedni poziom połysku, śliskości i hydrofobowości. Produkty tego typu warto stosować 3-4 razy w roku.
  • Zasadowe pH – szampony stworzony z myślą o myciu najbardziej zabrudzonych samochodów. Mają silne właściwości czyszczące i odtłuszczające, dzięki czemu usuwają pozostałości po woskach i sealantach. Doskonale przygotowują lakier do polerowania. Zasadowe preparaty warto stosować w przypadku niezabezpieczonych i mocno zaniedbanych pojazdach.

Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...