Skocz do zawartości

Jaki szampon do mycia?


MARCO

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od dłuższego czasu (a w zasadzie to był mój pierwszy szampon) mam Poorboys Slick&Suds, od niedawna Optimum.

Optimum jeszcze nie testowałem, bo wybrałem na pierwszy ogień do testu Megsa Wash&Wax-a.

Porównać mogę jedynie organoleptycznie i napisać co nieco więcej o S&S.

A więc tak:

Zapach: I jeden i drugi bardzo sympatyczny, za pewne umila pracę. S&S to coś w stylu gumy balonowej, Optimum natomiast to jakieś jeżynki czy też owoce lasu.

Gęstość: Porównywalna. Ciężko określić, który jest bardziej gęsty.

Kolor: Pomarańczowy vs. niebieski/granatowy.

Cena: Na korzyść Optimum.

I to tyle co mogę w kwestii porównania.

Odnośnie S&S to stosuję go ok 20ml na 8-10 litrów wody. Jak dla mnie jest to wystarczająca ilość zapewniająca odpowiedni poślizg i siłę czyszczenia na wysokim poziomie. Próbowałem i z 30ml i 40ml...ale wydaje mi się, że nie ma to sensu w przypadku regularnego dbania o auto bo mega różnicy nie odczułem jeśli chodzi o śliskość. Nie pożera wosku - Colli 476 na maminy aucie w okresie wiosenno-letnim myty co 2 tygodnie, czasem co tydzień tym szamponem wytrzymał bite 5,5 miesiąca i jeszcze siedział. Testowany również na aucie bez wosku. Po myciu lakier wydaje się być taki bardziej odżywiony niż w porównaniu do marketowych szamponów samochodowych.

Carlacka trzymałem ostatnio w rękach aczkolwiek nie testowałem - szampon kumpla, który obcował z moim S&S :p Jest zadowolony z zakupu, chyba już dwa razy mył nim autko (niezabezpieczone...jeszcze). Mówił, że brakuje mu troszkę wyraźnego zapachu tego szamponu w porównaniu do S&S - ale jeśli chodzi o śliskość i siłę czyszczenia był zadowolony. Testował go na aucie nie woskowanym i podobnie jak po S&S auto wygląda znacznie lepiej niż po myciu szamponem marketowym. Szynka jeszcze pewnie coś powie na temat tego szamponu bo chyba ma go w kolekcji o ile dobrze pamiętam :p

Ja Optimum kupiłem z ciekawości, bo każdy podnieca się Duraglossem a to podobno to samo tyle, że zmieniony kolor i zapach. Zobaczymy i porównamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc to bardzo ciężko jest mi określić "najlepszy". Mam ich kilka, z 10. Kilku już nie mam. Każdy ma coś, czego nie ma inny. A wszystkie spełniają funkcję. Są takie, które mają słabszy poślizg np r222 czy RG a myją lepiej. Jedne się bardziej pienią (PB MS - ciepła woda i mocny strumień - prawie każdy daje pianę ładną.) Ale są takie, które lubię: Stjarna tangerine, Koch, PBMS i mothersa california.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka jeszcze pewnie coś powie na temat tego szamponu bo chyba ma go w kolekcji o ile dobrze pamiętam :p

"I Ty Brutusie, przeciw mnie" ? :)

Hehe, zgadza się Marcin dobrze pamięta. Mam go - tylko że go jeszcze nie próbowałem bo zakupiłem go w zimę no i końcówkę tej opowieści każdy dobrze zna :mrgreen:

Z tego co czytałem to nie ingeruje w powłokę wosku/sealantu na lakierze, wydajny -1nakrętka to ok 20-30ml na 5litrów wody czyli +/- 40myć za 45zł. Pozostawia ładny wygląd po myciu i ma dobre właściwości czyszczące.

Tutaj masz test http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=163188

Więcej od siebie powiem jak sam sprawdzę :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

mało popularnym ale naprawde dobrym szamponem jest produkt marki Car-Lack68 szampon ma bardzo dobre ph pieni się bardzo dobrze w przy tym właściwości czyszczące ma naprawdę bardzo dobre. Green może co nieco o nim powiedzieć :)

Drugim to Dodo Juice Born to be mild świetny poślizg piękne PH :) piękny zapach i ta piana przetestowałem masę szamponów i ten uważam za jeden z lepszych dostępnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam duraglossa, mam galon później kupiłem 3M o dostałem próbkę od noxa clarka

Moja klasyfikacja

1. Duragloss- zapach piana śliskość :u

2.clark- piana ok śliskość super i żeby tylko pachniał :?

3.3M-zapach strasznie intensywny aż za mocny w zapachu ,śliskość ok , nie wiem jakiś dziwny ten szampon

Wszystkie szampony oczywiście domywają brudne auto super , ale numerem jeden wciąż duragloss

po namowach Adama z Risa chyba następny zakup szamponu będzie z PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ltóry szampon byście wybrali: mothers california gold, monster shine very cherry, smartcarwash, ag bodywork shampoo czy może coś innego w przystępnej cenie i ma być przyjemny w pracy(śliskość, zapach) i bezpieczny dla wosku

Big Apple Shampoo od Rise and Shine

a z tych które wymieniłeś używałem AG BS, MS VC oraz Smartcarwash i zdecydowanie polecam Monster Shine'a :-bd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Obecnie myje szamponem Autobrite Luxury Suds . Super poślizg , po podaniu ciepłej wody z kerchera fajnie się pieni. Po dłuższym czasie piana trochę opada. To są moje spostrzeżenia po myciu dwóch autek jeszcze nie woskowanych przed zimą. Autka niemyte około dwóch miesięcy. Jedno garażowane drugie pod chmurką.

Polecam. :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mothers - ładnie pachnie, nieźle się pieni, za te pieniądze jest lux. Lusso - jak już pisałem rewelacja, to samo Duragloss. R&S Big Apple - fajny szampon za fajne pieniądze, ładny zapach, dużo piany i poślizgu. Więcej grzechów nie pamiętam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...