Skocz do zawartości

Odprowadzenie wody z garażu


Artur

Rekomendowane odpowiedzi


Artur, fotki Ci nic nie dadzą w przypadku odpływu w środku. po prostu spadki robisz do kratki. I masz odprowadzenie z "podłogi".A z kratki ja np. mam rurą do kanalizacji. Kratka z pojemnikiem na piach (są takie normalnie, odpływowe). Co jakiś czas wyciągasz za ucho u wyrzucasz błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie różnica pomiędzy kratką proponowaną przez Mariusza i JJ.-a a odpływem jak w garażu green-a? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

Czy te kratki z miejscem na piach to wyglądają tak jak tu: http://www.kominy.wamm.com.pl/odplyw%20 ... cyjny.html ?

Jaki powinien być spadek aby woda dobrze spływała? 2%?

Green, dlaczego proponujesz dwa odpływy a sam zrobiłeś tylko jeden?

Czy są jakieś przeciwskazania aby na posadzce był durobeton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur napisałem 2 dlatego że mam 2 po 1 metrze >u mnie z garażu wychodzi do kratki przed garażem i stamtąd do szamba które jest zasypane i wylewka z betonu i do kanalizacji raz w miesiącu przepłukuje cuda :D

Po wylaniu posadzki po 3 dniach zaczeło ładnie pachnieć w garażu :roll: ale wleciał jeden znajomy i coś stuningował w szambie i jest ok :u

i zapomniałem kratka liniowa powinna być równo z betonem a u mnie zostawili wystawioną na płytki, co dało przy kopercie spadach do kratki przy ścianach 3 cm kleju :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadki z czterech stron do kratki znajdującej się na środku garażu. Stamtąd woda leci do syfonu i z syfonu do kanalizacji.

Nie podam Ci procentowego spadku bo go nie znam, musisz to zrobić z wyczuciem.

Ja chyba zrobię odpływ jak Green bo podłoga będzie raczej z durobetonu niż płytek wiec pewnie łatwiej będzie firmie ja wykonujacej zrobić spadek z dwóch stron.

JJ. a możesz położyć poziomice obok kratki i zrobić zdjęcie bąbelka powietrza i podać mi długość poziomicy? Te 2% o których pisałem to chyba znalazłem na jakiejś stronie na temat układania kostki brukowej ale teraz zastanawiam się ze do odpływu powinien być chyba większy spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w garażu spadek niecałe 3%, oto obiecane zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drugi kąt:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A to kratka spustowa o której mówiłem, najlepiej o średnicy 100mm, z syfonem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Koperta to najlepsze wyjście - tak jak mówił Krzysiek - woda spływa pod auto i nie chodzisz w tym błocie :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżendżeju, dzięki za fotki :)

Jeszcze kilka pytań po przemyśleniach:

1. Skoro będzie durobeton to czy nie łatwiej będzie wykonać spadek z dwóch stron zamiast z czterech i zrobić odpływy liniowe jak green?

2. Jakiej szerokości powinna być rura odpływowa? 100mm?

3. Jeśli kiedyś w przyszłości będę chciał umyć kampera o długości ponad 7m to czy nie najlepszym rozwiązaniem byłaby linia o długości 3m? może więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Mniej spadków oznacza mniej kombinowania więc technologicznie jest to napewno łatwiejsze.

Ad. 2

Najlepiej 100, nie mniej.

Ad. 3

Na początku woda i tak spada pionowo na linii auta, więc czy spłynie z czterech stron czy z dwóch, nie ma na dobrą sprawę znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...