Skocz do zawartości

Odprowadzenie wody z garażu


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak planujesz myć auta zimą to zrób większy spadek, będziesz miał sporo błota, które będzie hamować spływanie wody. Do tego przynajmniej 2m kratki, zamontuj dobre korytko. Zamiast kłaść płytki warto przemyśleć posadzkę żywiczną, bardzo ładnie się myje i ładnie woda spływa. Powinieneś mieć też separator, ale tego pewnie nikt nie będzie widział wiec nikt się nie powinien przyczepić. Zamontuj też większy odstojnik, żeby piach nie leciał w rury. Czym zamierzasz myć auto.

Karcherem, czy normalną wodą z węża? Warto też pomyśleć o wentylacji i izolacji ścian przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, zamierzam myć zimą. Myślałem o 3m kratki.Na posadzkę durobeton, jest wytrzymalszy od żywicy. Myć będę karcherem. Garaż będzie duży więc chyba izolację ścian i wentylacja mogę sobie darować? Jak oglądałem w Casto te linie to nie widziałem odstojników, były tylko linie i takie skrzynki z odplywem z boku, macie jakiegoś linka do dobrych odstojników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o castoramie, tam będziesz miał syf który ci się szybko połamie.

http://www.rurex.pl/ zobacz tutaj, mają solidne kratki z obudowami, odstojnikami.

Jestem zdania że jak budujesz coś to rób to dobrze bo potem i tak będziesz musiał poprawiać.

Odnośnie ścian i wylewki. Pamiętaj że beton pije wodę i może ciągnąć potem po ścianach do góry. W każdym razie można go również zaimpregnować takimi produktami jak Penetron, Kalmatron, zamykają kapilary i nie przepuszczają wody, a beton nadal oddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

A jak należy odczytać (tak po ludzku ;) ) te parametry durobetonu na potrzeby mycia własnych aut:

Przesiąkliwość oleju pod ciśnieniem ( MPa ) ≥0,9

Przesiąkliwość wody po 28 dniach działania 6 cm słupa wody (mm) ≤3,5

Czy dalej trzeba to dodatkowo pomalować środkiem, o którym pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...