Skocz do zawartości

ONR - Optimum No Rinse - rozpracowanie


fonnes

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzyłem sobie na filmiki demonstracyjne i powiem, że przypomina to mycie bezwodne. Powiem szczerze, taką metodą bałbym się umyć auto. Bardzo mało wody, wyciskanie gąbki przed każdym panelem. Wygląda to tak, jakbym tarł po ledwo zwilżownym aucie wilgotną gąbką. A te auta były tylko lekko brudne. Nie wyobrażam sobie mycia tą metodą. Takie moje spostrzeżenia z tego co widziałem na filmach.

A jak ten szampon sprawuje się w normalnym myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marcin, ja tez nie wiem co jeszcze można napisać. Kabul jest zachwycony ONR, mnie tez się podoba, poza myciem up......go auta, czego nie powtórzę. Ale ma wiele innych zastosowań, jako qd choćby. I wierzę, że można nim umyć auto zakurzone i nie upiaszczone. Sam jestem zwolennikiem porządnego opłukania przed myciem. A idea onr jest chyba taka, że bez płukania, tylko wiadro. u mnie się nie sprawdziło, przy zabłoconym aucie. Dolane do szamponu albo uzyte jako sam szampon daje błysk samo z siebie, poprawia sheeting. Pieni sie beznadziejnie ale nie o to chodzi. I pachnie basenem, chlorem jak dla mnie. Co tez nie ma znaczenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie, jako okazjonalny użytkownik ONR.

Stosuje ONR na przemian z normalnym szamponem. O ile samochód jest upiaszczony, bądź ubłocony wieczorem przed planowanym następnego dnia myciem ONR-em śmigam na bezdotyk zmyć czystą wodą grubszy syf. Chyba że auto ma na sobie tylko tygodniowy kurz to ten krok pomijam. Myje albo metodą dwóch wiader, ale ostatnio myślę że wystarczy jedno wysokie z grid guardem. Zazwyczaj używam do mycia dwóch rękawic z mf, czasami dodatkowo jednego gęstego ręcznika mf, a także dwóch ręczników mf do wycierania.

Wrażenia z mycia, to po pierwsze bardzo szybkie mycie, zwykle po danym kawałku lakieru przejeżdżam rękawicą jeden raz, czasem powtarzam ruch drugą stroną rękawicy,wycieram i mam lśniący i czysty kawałek lakieru.

Druga ważna dla mnie zaleta, brak kałuż na podwórku z którego korzystam.

Trzecia sprawa, można myć na słońcu, co w moim przypadku jest nieuniknione w słoneczne dni.

Po czwarte można myć na raty, myje pół dachu i mogę iść na obiad, nie obawiając się że coś mi zaschnie i porobią się "water spoty"

Co do wpływu na lakier, auto jest po korekcie w kwietniu i nie zauważyłem, żeby mycie ONR-em szkodziło lakierowi bardziej niż klasyczne mycie a jest dla mnie o wiele wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez myłem nim wnęki, i spokojnie daje radę. Jednak na plastikach przy drzwiach, śladów po butach, takich z "czuba" nie dał rady. Apc rozpuściło i spłynęło bardzo szybko. U mnie w tej sytuacji się nie sprawdził.

Na jasnych, kieszenie drzwi. Ciachnięte zelówką. Pewnie jakbym posiedział i potarł to i tym by dał radę, i samą wodą ostatecznie tez po mozolnym szorowaniu. Apc to wzięło łatwo. Nie będę się spierał, bo tez uważam onr za wszechstronny środek. Ale ta wszechstronność u mnie znalazła małe ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śladów po butach, takich z "czuba" nie dał rady

Mariusz to Ty z kopa drzwi w aucie otwierasz ? :D

Na pewno kupie ten produkt i juz go wpisalem na liste zakupow. Jednak mam watpliwosci co do tego ze uzyty jakoq QD dorowna efektem wlasciwym QD-ale nie o to chodzi, i tak z tego co piszecie wynika ze jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dośc ciekawy temat o OptimumNoRinse. Koleś przez 2 lata mył tylko tym. Efekty widać w linku:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=190214

Ale, jak dla mnie z jednej strony widać, że myje się tym bezpiecznie - ale czy aby na pewno dla wszystkich lakierów ? BMW ma twardy lakier, Honda delikatny. Ciekawe jakbym mył swoją przez 2 lata gąbka z Tesco za 1zł jakie byłyby efekty... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jak ph i jego wpływ na wosk/sealent? Sprawdzał ktoś może?

Cytuje z forum autopia.org:

2A.- Will Opti Clean have any negative affects on looks, durability, or protection if a sealant or wax is applied directly after using it? Context: Someone has washed their car at night and decided to come back to it in the morning to seal. Because of the condensation on their vehicle they decide to wipe it down with Opti Clean before sealing.

2B.- Same question for ONR

2C.- Same question for OID

Based on the chemistry of these products (Opti-Clean, No rinse, Instant Detailer), there should be no bonding issues or affects on the longevity of waxes or sealants when you use these products before or after application of waxes or sealants. The protective film these products leave behind is dissolved and removed by the chemical solvents and abrasives used in waxes or sealants. None of these products contain detergents or solvents to remove waxes or sealants and therefore they only add protection not remove them.

źródło: http://www.autogeekonline.net/forum/pro ... post358247

A po polsku i w skrócie - nie wpływa negatywnie na wosk/sealant.

Co do pH. W pierwszym linku Dr. G podaje że ONR oraz Opti-Clean mają pH neutralne.

Znalazłem jeszcze pdf'a na temat ONR, pH 4-7

źródło http://www.chemicar.com/cardetail_norinse.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po raz kolejny przekonałem się ze warto posiadać szampon Optimum No Rinse w swojej kolekcji !

Chcąc umyć auto w taką palmę jak jest ostatnio (wczoraj było 33stpnie) nie widzę innego rozwiązania jak wjazd do garażu i mycie ONR.

Szybko, bezpiecznie no ale jest jedno ale - nie opalimy się tak jakbyśmy myli na słońcu :P

Polecam :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jak juz napisalem w powitaniu ja myje tylko ONR...ale zanim o tym opowiem to proponuje wam maly tescik.

umyjcie auto normalnym szamponem(nie ludwikiem oczywiscie :D )i nie osuszajcie nastepnie do zwyklej konewki ogrodowej 10 lt wody i ok.50ml di ONR i potem polejcie po nie osuszonym aucie...

czekam na komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz napisalem w powitaniu ja myje tylko ONR...ale zanim o tym opowiem to proponuje wam maly tescik.

umyjcie auto normalnym szamponem(nie ludwikiem oczywiscie )i nie osuszajcie nastepnie do zwyklej konewki ogrodowej 10 lt wody i ok.50ml di ONR i potem polejcie po nie osuszonym aucie...

czekam na komentarze

Zaciekawiłeś mnie;-) Mógłbyś już rozwiązać zagadkę?:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...