Skocz do zawartości

ONR - Optimum No Rinse - rozpracowanie


fonnes

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się, zresztą padło już tutaj takie pytanie: co odróżnia ten szampon od innych? Taką samą metodę mycia/efekt można uzyskać normalnym szamponem... Przecież tutaj dla bezpieczeństaw też trzeba stosować 2 wiadra: w jednym 8l wody + 30 ml szamponu, w drugim woda. Czyli normalne mycie na 2 wiadra, tylko po panelu i natychmiastowe wycieranie. Tylko wcale się nie pieni? Bo kapie tak samo;-) Może ktoś mi to rozjaśni;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, pierwsze co rzuca się w oczy to brud włazi w rękawicę i nie daje się wypłukać w wiadrze z ONR tak jak w szamponie. HGW dlaczego. Ja przy tym myciu nieszczęsnym tego doświadczyłem. Coś w nim jest. Nie wiem co. Analiza spektralna by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, pierwsze co rzuca się w oczy to brud włazi w rękawicę i nie daje się wypłukać w wiadrze z ONR tak jak w szamponie.

A samej wodzie/drugim wiadrze daje się wypłukać?

Na Tubie są filmy z mycia rękawicą, gąbką. Tak więc ,,nośnik" nie ma chyba znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, zresztą padło już tutaj takie pytanie: co odróżnia ten szampon od innych? Taką samą metodę mycia/efekt można uzyskać normalnym szamponem... Przecież tutaj dla bezpieczeństaw też trzeba stosować 2 wiadra: w jednym 8l wody + 30 ml szamponu, w drugim woda. Czyli normalne mycie na 2 wiadra, tylko po panelu i natychmiastowe wycieranie. Tylko wcale się nie pieni? bo kapie tak samo;-) Może ktoś mi to rozjaśni;-)

No i jest nowy test do zaponowania ;) sproboj normalnym szamponem osuszyc bez oplokania auta i bedziesz mial odpowiedz :D

ONR rozni sie tym ze nie trzeba miec biezacej wody i nie brudzi sie wokolo. Nie trzeba sie rozkladac z wezami itp. Latem mozna myc pod slonicem bez problemu.Przy odrobinie uwagi to nawet kropla na ziemie nie spadnie

edit:

Marcin, pierwsze co rzuca się w oczy to brud włazi w rękawicę i nie daje się wypłukać w wiadrze z ONR tak jak w szamponie.

A samej wodzie/drugim wiadrze daje się wypłukać?

Na Tubie są filmy z mycia rękawicą, gąbką. Tak więc ,,nośnik" nie ma chyba znaczenia?

Ja osobiscie wole gabge ale dziala tez dobrze z rekawica ;)

A w samej wodzie to nie dalem nigdy rady to dobrze wyplukac.Brud barzo sie "kleji do "nosnika" ale to bobry znak...bylo by gorzej jakby na aucie zostawal

 Notatka moderatora
 proszę o edytowanie wypowiedzi, a nie pisanie posta pod swoim postem 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam film z użycia ONR w pianownicy (takiej zwykłej) 1:10. Po myciu. Przed suszeniem. Działa rewelacyjnie, bo łatwiej się wyciera - od razu mamy nabłyszczenie jak po qd. Zdjęcia auta pokażę w innym wątku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

OYor0VnjMcA

I auto po myciu. Bez żadnego qd, wosku, sealanta. Tylko wysuszone flufym.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem możliwość sprawdzenia mycia tym szamponem swojego autka , trasa 550km , autko zakurzone ( tak że można było " pisać po lakierze " ) , myłem pod rodziców garażem ( wiadro 6 l , rękawica duragloss , opryskiwacz ) , potwierdzam to co koledzy napisali , szampon bardzo dobrze sprawdza się do aut zakurzonych , nie wyobrażam sobie mycia , gdzie na lakierze jest pełno przyklejonego błota . Samą technikę mycia zapożyczyłem od Tomka http://www.detailer.pl/blog/2010/12/optimum-no-rinse-czyli-jak-umyc-auto-bez-splukiwania/ , na autku leżał Colli 915 , po szamponie ładny połysk , na zapach też nie narzekam . Jestem zadowolony z zakupu , w tej określonej sytuacji sprawdza się znakomicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...