Skocz do zawartości

Zestaw początkującego tukolarza (na rower itd.)


tukolarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto mój zestaw początkującego tukolarza- amatora. Myślę, że na początek przygody nie jest zły. Oficjalna wartość wszystkiego (dla rodziny) jest ok. 10 razy niższa od tej, którą znać mogą tylko wtajemniczeni amatorzy :f.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Brakuję mi porządnego odkurzacza- myślę na razie nad sprowadzeniem w niedalekiej przyszłości Georga z UK. I to by było na tyle :D!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, ja ten opis to tak pół-żartem pisałem ;). Rodzinka to wie, że to kosztuję, ale oczywiście troszkę zaniżam itd.- z wszystkiego się nie tłumaczę.

Chciałbym mieć taką kolekcję 'na start' ;)

Tylko czemu większość zapakowana? :D

Do czego potrzebujesz aż tyle White Wall'a od DG?

Hehe, to już nie taki 'start'. Mniej więcej już od roku coś tam próbuję, używałem już różnych polerek, różnych kosmetyków itd. Większość zapakowana, bo używane rzeczy, albo akurat się zużyły, albo w praniu itd., a do zdjęcia to nie pasuję ;). Ale dalej uważam siebie za początkującego- taki arsenał to z ponad pół roku kompletowałem :D.

White Wall to się tak tylko nazywa, że to niby do opon z białymi pasami- nawet w opisie DG jest, że służy do czarnych, białych, do oczyszczania gumy, do silnika, tworzyw itd. Galon kosztował ok. 80 zł, a 650 ml ok. 42 zł, więc małe opakowanie jest totalnie nieekonomiczne. Mam po prostu problem z częstym czyszczeniem gumy- same APC mi nie wystarcza, a chciałem coś łatwego także w usuwaniu dressingów, tłustych plam itd.- nie tylko do samochodu. Wg opisu wystarczy spsikać, poczekać minutę i spłukać wodą- zobaczymy jak wyjdzie w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos, tak coś tam działa ;). Super nie jest, ale jako pre-wash może być. Tutaj masz np. przykład auta spryskanego 80 ml Magi Foam na litr wody:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sorry za jakość zdjęć- robiłem je pianownicą PA (to nie jest za dobry aparat :D).

Karcherek jest wygodny do przenoszenia, np. do samochodu mogę go wziąć itd.- mimo roku i częstego użytkowania chodzi jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie d*py nie urywa, dlaczego pytam gdyż waham się między kupnem takiej własnie pianownicy pod myjkę karchera tyle ze mam K 2,14, wiele osób pisze ,ze bardziej robi mleko niz pianę ze względu na słabę ciśnienie, choc to akurat dziwne bo w marolexie wytworzyc mozna mniejsze cisnienie a po przeróbce robi o wiele lepszą pianą.

Dlatego mimo wszystko zrobie marolexa wg. Twojego przepisu, bo sama pianownica jest o wiele droższa.

btw. gratuluje kolekcji ! :ymapplause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos, to tak nie do końca oddaję, jak to wygląda w rzeczywistości. To akurat fotki po ok. 1 min od pianowania, w trakcie pianowania wydaję się jakby była taka lepsza. Niby piana nie jest typu "pianka do golenia", ale z pół godziny praktycznie leży i spływa w ok. 1/5- zostaje na aucie 4/5, czyli cały samochód można spokojnie robić, pędzelkować, popieścić się z narzeczoną itd. :f . Ja np. z Glorią, żeby uzyskać podobną pianę, to muszę zużyć 2 l roztworu i fest się namachać (lepsze na bezdotyk, gdzie 1 l starcza na w miarę pianę) :) - tu 0,5 l roztworu schodzi na samochód, czyli ekonomiczność zużycia piany podobna. VP Neutral daje z PA lepiej wyglądającą pianę, ale niestety szybciej o wiele zlatuje- coś za coś. Nie zachwalam, ale widziałem ludzi, którzy z Karchera 5 mieli zlatujące w minutę mleko z wodą, przy takiej proporcji. Najlepiej jakbyś pożyczył od kogoś PA i pobawił się i skonfrontował z Marolexem- praktycznie każdemu z PA coś innego wychodzi- trudno wyrokować.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek, a jakie ciśnienie ma ten mały Karcherek?

Chcę zmienić u siebie wąż i lancę w myjce aby dokupić pianownicę, ale boję się, że dużo stracę na ciśnieniu (aktualnie 100barów i 2m węża :-t ; chcę zmienić na 10m wąż i pistolet z Karchera HDS). Dobry pomysł? Słuszne obawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ ciężko to widzę , ale prawdę mówiąc to nie wiem :-??. Ja mam w tej małej mobilnej 100 barów i 3 czy 4 metry węża (a i tak zastanawiam się czy faktycznie to jest 100 barów). Jak nie miałem serii 7 to zastanawiałem się nad dłuższym wężem itd., ale dałem sobie z tym spokój, tak więc nie wiem... Z pistoletem HDS też nie miałem do czynienia. W serii 7 pistolet ma takie samo złącze co 2, dlatego PA służy mi tu i tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K7 mam dopiero od ok. miesiąca- nie próbowałem jeszcze podłączenia do niej PA- nie było potrzeby. Za to w przypadku K2 lepiej dobrać takie stężenie, które daje taką "w miarę" pianę. Zauważyłem, że zwiększenie roztworu nie daję jakiejś "lepszej" piany ;) (pianownica odkręcona na maks. pobieranie środka).

Ten IronX to 1L tak ? BO jak kupowałem w tamtym roku to butelka miała dość dużą nakrętkę że nie dało się zakręcić atomizera, tylko trzeba było przelewać a teraz widzę że to zmienili.

Tak, 1 l. Ja kupiłem je jak były jeszcze w niższej cenie, bo już mi się 0,5 l kończy. Trafiłem jeszcze na pośredni zapach- wg CarPro fiołków, wg mnie mocnej farby do włosów ;) = zbuk konkretny. Do 1 l dodają teraz atomizer. Nowe Irony niby już pachną wisienką ;).

fonnes, rower jest... kolorowy, ale już po korekcie :)>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...