Skocz do zawartości

Mystery Project


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

Dzisiaj w Showroomie coś innego niż zwykle, jednakże to też jest swego rodzaju projekt. Projekt owiany tajemnicą, wzbudzający zainteresowanie u użytkowników DC. Jak wiecie Pawilon Miłości zakończył swój żywot. A, że Adonis bez miejsca do pieszczot jest jak żołnierz bez karabinu - trzeba było coś z tym fantem zrobić :D

Niby nic, a tak to się zaczęło. Ze zwykłego przęsła w płocie, panowie magicy wykombinowali bramę suwaną. Mój udział w tym przedsięwzięciu polegał na wykopaniu dołka 1,8x0,3m o głębokości ponad 1m aby móc wylać fundament i zatopić w nim element trzymający bramę oraz na przeniesieniu sztachet ze starego przęsła na nowy element.

Dołączona grafika

Kiedy już mogliśmy się dostać do środka, przyszedł czas na drobne roboty ziemne.

Stan przed:

Dołączona grafika

W trakcie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po: :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dzięki wielkie dla tych panów, cały dom stoi na glinie i wykopanie tego co zajęło im niecałą godzinę mi pewnie zabrałoby tydzień.. :shock:

Następnym krokiem było rozprowadzenie żwiru do ubicia:

Troszkę (za dużo :? ) na zjazd:

Dołączona grafika

No i resztka obok:

Dołączona grafika

Musiałem zebrać ponad połowę żwiru który szanowny pan sypnął na zjazd. Machnęło mu się.. :roll: :lol:

Gdy wymierzyliśmy piony, poziomy i skosy, wyciągnęliśmy ciężki sprzęt:

Dołączona grafika

Po ubiciu Dżej dobrał się do palety z kostką i zaczął puzzle :D

Dołączona grafika

W międzyczasie została wtopiona kratka spustowa widoczna na dalszym planie (podparta deskami)

Tutaj ułożone do końca i zasypane drobnym piachem:

Dołączona grafika

Testowy wjazd (sprawdzaliśmy czy próg przeszkodzi):

Dołączona grafika

Z grubsza tak to wygląda. Obiecałem pokazać, jednakże jest jeszcze trochę do dopieszczenia: ścięcie progu, ułożenie gazonów i kostki z jednej strony, z drugiej wylanie betonu pod lekkim skosem aby zamaskować ten murek i nadać całej tej stronie jakiś kształt. No i jazda ubijarką ponieważ ta jest za duża i zbyt ciężka w prowadzeniu w tych warunkach.

Mam nadzieję, że projekt się nadaję do tego działu. O postępach będę informował na bieżąco. Dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pieknie JJ czekamy na kolejne zdjecia, ma sie rozumiec ze powstaje " Grota Rozkoszy" bo Pawilon Milosci juz mielismy, teraz w ocieplanym bedziesz masowal? Moze tylko Eskimosek nie sciagaj bo im zbyt goraco moze byc :D

Apropo nazwy to ogłoszę konkurs jak już wszystko zrobię, chociaż te Grota rozkoszy brzmią interesująco. Szczególnie, że miejsce znajduje się poniżej poziomu gruntu.. :D

Tak, będzie ocieplany. Dwa grzejniki czekają aby zacząć pracować :)

Elegancko !

Ja myślałem, że tu jakiś blaszak będzie grany, a tu miejsce koczowania detailera :lol: Brawo !

Teraz tylko wykończyć, potem środek - czy już coś robione jest/było ?

Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach :D

W środku jest wylana posadzka, jednakże było to robione kilkanaście lat temu. Dzisiaj przyjeżdża człowiek wymierzyć bramę garażową oraz 2 okienka. Gdy się to zamontuje, zacznę układać płytki, malować sufit, montować oświetlenie oraz urządzać wnętrze.

Dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż ty Dżeju :shock: Lampy porządne kup. ;) Kościół widzę masz blisko, więc co bogatszą klientkę możesz kusić szybkim ślubikiem :lol: Fajnie będziesz miał teraz. ;)

ps. wygodna rozkładana tapczan-półka - to must have Adonisa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż ty Dżeju :shock: Lampy porządne kup. ;) Kościół widzę masz blisko, więc co bogatszą klientkę możesz kusić szybkim ślubikiem :lol: Fajnie będziesz miał teraz. ;)

ps. wygodna rozkładana tapczan-półka - to must have Adonisa :lol:

Lampy będą proste - jarzeniówki. Widziałem, że chłopaki z CDS i SNB używają - widocznie dobre. Ten budynek to nie kościół tylko szkoła, aczkolwiek Dom Boży też jest niedaleko :mrgreen:

Tapczan-półka? W Ikea to dostanę? :lol:

Ooo! Nie spodziewałam się tak "poważnego" projektu ;)

Super. Czekam na fotorelację również ze środka.

Powodzenia Dżeju :)

Środek pewnie pod koniec roku/listopada. Dziękuje bardzo :)

Z nowinek - brama garażowa oraz okienka zostały zamówione. Czas realizacji - 3 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zazdroszczę. Ja mam pozbrukowy podjazd, ale tylko w granicach posesji. Za bramą zaczyna się grunt, i niestety przy obfitych deszczach nie mogę tam nawet stawać autem, jeśli chcę uniknąć wysiadania prosto w błocko.

Dołączona grafika

Tak to wygląda - masz już doświadczenie, więc ile bym musiał mniej więcej dać majstrom w łapę, żeby mi to wyłożyli kostką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżeju,

Myślałem że zakombinowałeś coś z dzierżawą mini hali, a zupełnie zapomniałem że

wspominałeś kiedyś o garażu do którego nie ma dostępu.

No i proszę!!!! wziąłeś sprawy w swoje ręce :D

Myślę, że forumowa nazwa Twojego nowego przybytku "Grota rozkoszy", zaproponowana

prze Sebę jest jak najbardziej OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda - masz już doświadczenie, więc ile bym musiał mniej więcej dać majstrom w łapę, żeby mi to wyłożyli kostką?

Słuchaj, nie wiem ile weźmie majster za ułożenie ponieważ ja zrobiłem to sam! :) Majster tylko przyjechał dziś pojeździć dużą ubijarką (nie ogarniałem jej) i tyle było jego pomocy. Nie ma sensu wywalać kasy na coś, co możesz sam ogarnąć.

Dżeju,

Myślałem że zakombinowałeś coś z dzierżawą mini hali, a zupełnie zapomniałem że

wspominałeś kiedyś o garażu do którego nie ma dostępu.

Mirku, nad halą pomyślimy w przyszłości.. ;) Narazie wykorzystujemy to, co jest pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AKTUALIZACJA! :D

Krótkie wprowadzenie:

Okres realizacji wynosił 3 tygodnie. Pan z firmy miał zadzwonić do mnie kiedy będzie miał bramę na stanie, żebym miał czas dzień wcześniej wyciąć węgarki pod stelaż bramy oraz wyciągnąć okna. Minął miesiąc a tu głucho. No więc zadzwoniłem do jaśnie pana z prośbą o wyjaśnienia w jakim stadium jest moje zamówienie. Po czym pan spokojnym głosem odpowiedział: "a, no jest ta brama".. :roll: Wyobraźcie sobie jak nisko moje witki opadły..

Tak czy siak, umówiłem się na montaż a sam z Adonisem seniorem zająłem się przygotowaniem miejsca.

Zacząłem we wtorkowy wieczór od zrobienia miejsca pod demolkę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie wspólnie z Waxem (tak nazywa go jego angielski znajomy. Od Wacława.. :mrgreen: ) zaczęliśmy wycinać węgarki oraz kawałek progu aby zyskać dodatkowych parę cm. Wax ciął piłą a ja latałem z młotem elektrycznym i odkuwałem co się dało.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Była to środa wieczór. Zastawiliśmy i zabezpieczyliśmy otwór w ścianie, po czym przeczekaliśmy 11 listopada.. ;)

Dziś (piątek) z samego rana zabraliśmy się do roboty. Okienka powiedziały papa:

Dołączona grafika

Przyjechało dwóch panów majstrów i zaczęli składankę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Było trochę zonków (nie ma idealnej pracy), m.in. pęknięte skrzydło okienne, nierówny sufit który wymagał delikatnego skucia (róg bramy oraz ta guma na górze podczas podnoszenia szorowały) oraz brak miejsca na klamkę przy wciągniętej bramie - tutaj też wykuliśmy niezłą dziurę (widoczna na zdjęciu od Waszej prawej ;) )

Ale i tak jestem przeszczęśliwy.. :D :D :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jutro ciąg dalszy prac, wykonamy nadproże, skujemy bardziej tą dziurę w suficie, zetniemy próg oraz wyrównamy próg przy zjeździe do garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...