Jump to content

Myjnie bezdotykowe


mar_1981

Recommended Posts


  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Według mojej wiedzy i doświadczeń, niestety dobrze prowadzone (bez zmieniania ustawień w celu oszczędności środków) myjnie bezdotykowe są zabójstwem dla każdego wosku. Poza wodą demineralizowaną do płukania sama tam chemia, bez temperatury, siły mechanicznej i w krótkim czasie więc musi siłą nadrabiać wszystkie braki. Ale to tylko moja opinia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety też dość często używam bezdotykowych. Od czasu nałożenia FK byłem na myjni 2-3razy i tylko płukałem (program 2). Po ostatnim myciu, nałożyłem OCW i teraz byłem ze 2razy, ten sam program. Jak na razie ma się dobrze i mam nadzieje że go to nie zabije :ugeek:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiedys testowałem różne woski i myłem je na Erhle czy jak się ta myjka nazywa. ( proszek )

Efekt był taki ze 3-4 mycie i za wiele wosku nie zostało, a 2 razy auto miało poważny problem z domyciem. Kolor biały.

Jak nie masz wyjścia i musisz tam umyć to po myciu mozesz szybko opryskać go np SmartOne to pomoże podtrzymać wosk i jest szybkie w obsłudze ;-)

Link to comment
Share on other sites

A jak ogólnie oceniacie bezdotykowe myjki? Ten "proszek" wytwarza jakąś aktywną pianę, czy co? Nigdy na takie coś nie podjeżdżałem. Jak z cenami? Ile forsy automat połyka, zanim zdążycie umyć auto? Jak szybko się myje? Suszycie auta potem ręcznikami, czy jest jakaś dmuchawa?

Link to comment
Share on other sites

Zdarzyło mi się korzystać.

Jeśli chodzi o czas to max 10 minut i auto "umyte". Celowo w cudzysłowie, bo nigdy nie udało mi się dokładnie umyć auta. Największy brud schodził, ale pozostawał taki "nalot" widoczny gdy auto wyschło. Dlatego też nigdy bym nie wycierała auta po myciu na bezdotyku. Jeśli chodzi o cenę, to nie pamiętam, coś koło 7, 8 zł. Aha, no i bez tych wosków na końcu.

Link to comment
Share on other sites

Też czekam na chociaż +1 a ma wrócić podobno jeszcze taka temp.

Myślałem żeby jechać również z ręcznikiem ale mam obawy że jednak wszystkiego nie dotrę i poprzymarza. Niestety chyba nie jest to nasza ulubiona pora roku :(

Co do ceny to jak byłem ostatnio to 12 zł poszło taki brudny był. Ale ogólnie to 10 zł wystarcza no chyba że jeszcze chcesz wyjąć dywaniki i umyć albo odkurzyć to odrazu więcej kaski.

Co do domywania auta to tak jak Monika napisała że tak nie do końca domywa.

Znajomy ma w Pionkach taką myjkę i mnie uczył, że żeby domyć lepiej należy pistolet trzymać tak ok. 10cm od lakieru.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dokładnie takie sama spostrzeżenia jak Monika , w okresie jesienno-zimowym przy korzystaniu z myjni bezdotykowych nigdy nie mam dokładnie umytego auta , po wyschnięciu zostaje nalot .

Dlatego o ile pozwala temperatura powietrza , po myciu proszkiem i spłukaniu , jadę jeszcze swoim szamponem ( oczywiście jak tylko nie ma dużego ruchu na myjni , jeszcze mnie nie pogonili ;) )

Link to comment
Share on other sites

Myłem, auto proszkiem w sobotę, podjechałem na stację benzynową na której ta myjka to powiedzmy nienajnowaszy model, ale lance miała taką jak HDS'y i cisnienie naprawdę niezłe, muszę przyznać że autko nawet czyste, po powrocie do domu wody już praktycznie nie było. Zdjęcie robione dzisiaj, sami oceńcie :

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Ja mam trochę doświadczenia z takimi myjniami i mogę wam napisać, że kwestia tego czy domywa w dużej mierze leży po stronie właściciela ;)

Jak ktoś chce maksymalnie ludzi skroić, to ma kilka magicznych pokrętełek i zazwyczaj ustawia sobie czas trwania jednego kredytu i dozowanie środka według własnej woli a nie zaleceń producenta. Odwiedzałem sporo myjek i zazwyczaj dzieje się tak, że na początku stosują ustawienia fabryczne, ale jak już interes ruszy i ma stałych klientów to przykręcają jak się da :( Tak jak już było napisane wcześniej ważne też żeby zaczynać myć od samego dołu, wolnymi ruchami i trzymając lance blisko, wtedy można umyć, potem tylko opłukać demineralizowaną i gitara ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy
×
×
  • Create New...