Skocz do zawartości

Myjnie bezdotykowe


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według mojej wiedzy i doświadczeń, niestety dobrze prowadzone (bez zmieniania ustawień w celu oszczędności środków) myjnie bezdotykowe są zabójstwem dla każdego wosku. Poza wodą demineralizowaną do płukania sama tam chemia, bez temperatury, siły mechanicznej i w krótkim czasie więc musi siłą nadrabiać wszystkie braki. Ale to tylko moja opinia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też dość często używam bezdotykowych. Od czasu nałożenia FK byłem na myjni 2-3razy i tylko płukałem (program 2). Po ostatnim myciu, nałożyłem OCW i teraz byłem ze 2razy, ten sam program. Jak na razie ma się dobrze i mam nadzieje że go to nie zabije :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedys testowałem różne woski i myłem je na Erhle czy jak się ta myjka nazywa. ( proszek )

Efekt był taki ze 3-4 mycie i za wiele wosku nie zostało, a 2 razy auto miało poważny problem z domyciem. Kolor biały.

Jak nie masz wyjścia i musisz tam umyć to po myciu mozesz szybko opryskać go np SmartOne to pomoże podtrzymać wosk i jest szybkie w obsłudze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ogólnie oceniacie bezdotykowe myjki? Ten "proszek" wytwarza jakąś aktywną pianę, czy co? Nigdy na takie coś nie podjeżdżałem. Jak z cenami? Ile forsy automat połyka, zanim zdążycie umyć auto? Jak szybko się myje? Suszycie auta potem ręcznikami, czy jest jakaś dmuchawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się korzystać.

Jeśli chodzi o czas to max 10 minut i auto "umyte". Celowo w cudzysłowie, bo nigdy nie udało mi się dokładnie umyć auta. Największy brud schodził, ale pozostawał taki "nalot" widoczny gdy auto wyschło. Dlatego też nigdy bym nie wycierała auta po myciu na bezdotyku. Jeśli chodzi o cenę, to nie pamiętam, coś koło 7, 8 zł. Aha, no i bez tych wosków na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na chociaż +1 a ma wrócić podobno jeszcze taka temp.

Myślałem żeby jechać również z ręcznikiem ale mam obawy że jednak wszystkiego nie dotrę i poprzymarza. Niestety chyba nie jest to nasza ulubiona pora roku :(

Co do ceny to jak byłem ostatnio to 12 zł poszło taki brudny był. Ale ogólnie to 10 zł wystarcza no chyba że jeszcze chcesz wyjąć dywaniki i umyć albo odkurzyć to odrazu więcej kaski.

Co do domywania auta to tak jak Monika napisała że tak nie do końca domywa.

Znajomy ma w Pionkach taką myjkę i mnie uczył, że żeby domyć lepiej należy pistolet trzymać tak ok. 10cm od lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie takie sama spostrzeżenia jak Monika , w okresie jesienno-zimowym przy korzystaniu z myjni bezdotykowych nigdy nie mam dokładnie umytego auta , po wyschnięciu zostaje nalot .

Dlatego o ile pozwala temperatura powietrza , po myciu proszkiem i spłukaniu , jadę jeszcze swoim szamponem ( oczywiście jak tylko nie ma dużego ruchu na myjni , jeszcze mnie nie pogonili ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem, auto proszkiem w sobotę, podjechałem na stację benzynową na której ta myjka to powiedzmy nienajnowaszy model, ale lance miała taką jak HDS'y i cisnienie naprawdę niezłe, muszę przyznać że autko nawet czyste, po powrocie do domu wody już praktycznie nie było. Zdjęcie robione dzisiaj, sami oceńcie :

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę doświadczenia z takimi myjniami i mogę wam napisać, że kwestia tego czy domywa w dużej mierze leży po stronie właściciela ;)

Jak ktoś chce maksymalnie ludzi skroić, to ma kilka magicznych pokrętełek i zazwyczaj ustawia sobie czas trwania jednego kredytu i dozowanie środka według własnej woli a nie zaleceń producenta. Odwiedzałem sporo myjek i zazwyczaj dzieje się tak, że na początku stosują ustawienia fabryczne, ale jak już interes ruszy i ma stałych klientów to przykręcają jak się da :( Tak jak już było napisane wcześniej ważne też żeby zaczynać myć od samego dołu, wolnymi ruchami i trzymając lance blisko, wtedy można umyć, potem tylko opłukać demineralizowaną i gitara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...