Skocz do zawartości

Myjnie bezdotykowe


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ważne też żeby zaczynać myć od samego dołu

a dlaczego od dołu?
A chemie jak sie naklada?
nie podaje w wątpliwość sposobu

nie wiem dlaczego od dołu, dlatego zapytałam: dlaczego tak (a nie w jaki sposób)

nigdy nie zastanawiałam się jak jest poprawnie, być może dlatego efekty moich, zaledwie kilku/kilkunastu, myć na tego typu myjniach były mizerne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam, to chyba własnie nie powinno namakać, żeby chemia połączyła się od razu z brudem, a nie rozcieńczała z tym co spłynęło z góry. No ale to są tylko moje domysły po tym co przeczytałam w :S . Nie chcę budować teorii, lepiej przeczytać tych, co się na tym znają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne też żeby zaczynać myć od samego dołu

a dlaczego od dołu?

Od dołu dlatego, że chemia dłużej zostaje na aucie, w pierwszej kolejności nakładasz ją na najbardziej brudne elementy potem idziesz do góry gdzie samochód jest czystszy. Chemia i tak powolnie sobie spłynie na dół. Tym sposobem przyoszczędzasz chemię podczas mycia, a szansa domycia dolnych partii jest większa.

Odnośnie takich myjek to przerobiłem ten temat dokładnie bo miałem już stawiać taki obiekt obok galerii mokotów i w ostatniej chwili się wycofałem, ufff na szczęście ;-) ale jak ktoś będzie potrzebował kilka informacji jakich nie przekazuje producent to chętnie mu pomogę. Proszę pisać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu nawet o to ile czasu chemia działa, najważniejsze jest żeby działała bezpośrednio na brud. Kiedy zaczynamy od góry ściekająca woda, dolnego brudu nie zmyje, wytworzy natomiast film, który potem utrudni dostęp detergentom do cząsteczek brudu. Co więcej jeśli myjemy od góry to na dole mamy już zupełnie inne rozcieńczenie, bo ściekając cały czas woda miesza się z chemią. Z praktycznego punktu, zdecydowanie łatwiej jest nam też zobaczyć, gdzie myliśmy i czy zrobiliśmy to dokładnie, bo jak sami zauważyliście samochód wygląda dobrze, tylko do czasu aż nie wyschnie...

Łatwo to sobie wyobrazić zakładając, że detergent (środek myjący) można przyrównać do małych szpileczek, które wbijają się w zanieczyszczenia rozbijając ich strukturę. następnie woda pod ciśnieniem lub bez działa jak zbierak, łapie swoimi cząsteczkami łepki od tych "szpileczek" i odciąga je od lakieru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu nawet o to ile czasu chemia działa, najważniejsze jest żeby działała bezpośrednio na brud. Kiedy zaczynamy od góry ściekająca woda, dolnego brudu nie zmyje, wytworzy natomiast film, który potem utrudni dostęp detergentom do cząsteczek brudu.

czyli to co przeczytałam

Z tego co czytałam, to chyba własnie nie powinno namakać, żeby chemia połączyła się od razu z brudem, a nie rozcieńczała z tym co spłynęło z góry.

to w cale nie taka głupota ;)

o tych szpilkach też gdzieś dzisiaj czytałam

obrazowo wyjaśnione :)

zobaczę jak mi wyjdzie najbliższe mycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...