Skocz do zawartości

Myjnie bezdotykowe


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem znowu na bezdotykowej, i więcej już się tam nie wybieram, chyba, że dla zabawy. Jak "umyłem" Stilo matki, to po wyschnięciu widziałem równomierną warstwę brudu, którą można było zetrzeć palcem. Poza tym, robią się brzydkie zacieki, a bardziej ubrudzone miejsca zostawiają po "myciu" dziwne plamy brudu.

Tego typu zabawy nie mają większego sensu. Można wziąć ręcznik, ale szkoda mi Fluffy'ego do ścierania z auta brudu... A te ich niby woski i nabłyszczacze tylko niepotrzebnie osłabiają warstwę konkretnego wosku, jaki powinien na lakierze mieć każdy szanujący się detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle na "bezdotyk" jeżdżę późnym wieczorem ze swoim sprzętem - w ten sposób mogę sobie na spokojnie porządnie umyć auto. W zimie ten "patent" odpada bo wieczorami jest zdecydowanie za zimno i za szybko woda na aucie zamarza. Mam dwa sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. W obu przypadkach potrzebny jest słoneczny dzień z temperaturą około 0. Niestety w takie dni na myjkach ruch jak w ulu więc nie ma szans na użycie swoich "zabawek". :)

1) na myjni tylko porządnie spłukuję auto wodą demi, a potem do domu, wiadro, rękawice (przynajmniej 2) i ONR,

2) na myjni używam programu #1 (proszek), spłukuję auto wodą demi, a na placu przed myjnią wyciągam QD (np. Last Touch'a), grube mikrofibry i wycieram do sucha.

Dzisiaj akurat zastosowałem sposób 2). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aż sam muszę spróbować tej techniki lania od dołu :D

A co poradzilibyście takiej osobie jak ja? Nie mam własnej posesji więc auto mogę myć tylko na bezdotykowych. W jaki sposób nie rozstawiając w myjni całego arsenału środków czyszczących mogę w miarę dobrze wymyć auto? :)

A dokładniej: Jak w myjni zrobić taki detailing na pół gwizdka? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myjkach najlepiej tak z szybkich rzeczy wjechać z pianownicą i aktywną pianą, którą później spłukujesz wodą z myjki. Tak jak tutaj:

BlVf6t6ogCY

Możesz wsumie i bez pianownicy tylko z atomizerem z końcówką pianującą ale to pstrykania bys miał sporo :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i potem już tylko ręczniczkiem ładnie wysuszyć i już? :P

Potem spłukujesz i suszysz. Najlepiej znajdź sobie w okolicy taką myjnie gdzie nie ma dużego ruchu albo jeździj wieczorami gdy już nie ma kolejek ;) Wtedy najczęściej już nikt nie pilnuje i możesz rozłożyć się z dwoma wiadrami, wypędzelkować detale i felgi albo nałożyć coś na lakier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie ręcznikiem, tylko proponujesz koledze suszenie pędem powietrza w trakcie dojazdu do domu/kina/restauracji itp.?

U mnie się na to mówi - prostujemy rure :lol:

Ręcznik po bezdotyku... w zależności od brudu na aucie - przejedź sobie delikatnie palcem po lakierze*, jak jest czysty to można/nie polecam - jak brudny - to można/nie polecam ;)

* wiem wiem 8-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z suszeniem ręcznikiem to fakt jak auto jest brudne i nieprzygotowane to nie ma sensu wycierania ale jak jest nawoskowany i tylko przykurzony (a taki zazwyczaj myję na bezdotyku) to wycieram ręcznikiem i może na Fluffym tego nie widac ale janki pozostają czyste. Jak widzę że ręcznik jest brudny to nie wycieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radze omijać z daleka tego typu pseudomyjki.Po pierwsze mikroproszek zawiera ok.50% fosforanów no i działa na zasadzie takiego mikropiaskowania,a po drugie nawet jak umyjecie samą osmozą to większość urządzeń ze względu na koszty ma ten system wyłączony bo dobrze wiedza,że 90% ludzi się na tym nie zna i ma to gdzieś czym spłukuje auto,po trzecie temp.wody powinna być 55 st.C a nie jest(temp+chemia+ciśnienie+ilość wody o temp 55 st.C =umyte auto) oczywiście teoretycznie i na koniec Urządzenia mają zamknięty obieg wody,na ogół jes to 30% świeżej 70% z recyclingu.Więc można sobie umyć np.kupą ptasią lub krowią z piaskiem którym zmył z auta ktoś przed nami !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...