Skocz do zawartości

Sealant na Focusie - Turtle Wax Gloss Guard [upd po 11 tyg]


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos tak ostatnio przypatruje sie sealantom... I w sobote zapodalem sobie cos na próbę na maske w Focusie.

Kolor to Chill (cos w stylu szampanski metalic). Lakier przygotowany dosc pobieznie: stary wosk zmyty recznie cleanerem Megsa Body Scrub, cleaner zmyty IPA i na to 2 warstwy sealanta w odstepie 45 min.

Zdjecia robione dzis rano (czyli po 3 dniach), krople z prawdziwego deszczu - nie myjka ani opryskiwacz. Lakier od momentu polozenia sealanta nie myty, zrobione ok. 150 km, auto 24h pod chmurką.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zobaczymy jak z trwaloscia i jak z porownaniu z innymi sealantami, na ktorych dostawe sie szykuje! 8-}

Jak myslicie - daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ładne tłuściutkie kropelki , jak nie z sealanta :) , obserwuj po jakim czasie ci zacznie padać

No tez bylem zdziwiony, bo ponoc z reguły sealantowe krople sa nerkowate. Mysle, ze po paru dniach moga właśnie zacząc tak wygladac... zobaczymy. W kazdym razie zabezpieczenie bedzie zostawione same sobie, bez QD i innych wspomagaczy - oszukiwaczy.

i co to za sealant ?

Jakieś propozycje? ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często takie są po sealancie. Ja już powoli zaczynam weryfikować wpływ rodzaju lsp na kształt kropli. Np, na szklanym szyberdachu zawsze są okrąglutkie jak cholera. Nieważne czy po sealancie, wosku, qd itp. I dochodzę do wniosku, że to kwestia prawie idealnie równej powierzchni robi robotę.

Wojtek, takie kropelki to świeżość - czyściutkie aż miło. No właśnie jaki sealant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, takie kropelki to świeżość - czyściutkie aż miło. No właśnie jaki sealant?

Dzieki Mariusz! A moze ktos pokusi sie o zgaduj-zgadula? Dla ułatwienia podpowiem, ze producentem jest firma z olbrzymim doswiadczeniem i zapleczem, jej produkty moga byc mylone z Zymolem - czyli bezposrednia konkurencja dla Swissvax, Race Glaze, etc. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje Wam za mile komentarze! ^:)^

Szczerze mowiac, mi tez kropelki sie podobają - nie myslalem, ze beda takie fajne.

Sealant, ktory został uzyty mam w piwniczce juz od ~4 lat. Zakupiony jeszcze przed tym, kiedy pierwszy raz przeczytałem słowo detailing ;) Uzywałem go wtedy na poprzednim aucie, ale rezultaty były duzo gorsze. Teraz wiem, ze byla to kwestia przygotowania lakieru (szampon za 8 zł z CPN + podarta podkoszulka).

No i właśnie teraz zrobił come back :)

Dołączona grafika

Topik z dedykacją dla Mariusza i jego hasła: "Dobrze przygotowany lakier to 98% wyglądu. Reszta to lsp, nieważne czy za 3kpln czy 0,3kpln. Za 0,1kpln też się da." Z tym, że w tym przypadku LSP kosztuje 0,025 kpln $-)

Ps. Wiola i Paweł (mx_nowicki) widzieli Focusa na zywo i chyba nie jest żle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest to "coś". To prawda. Praca w nie włożona, jakość materiału. Jednak zachwyt i uwielbienie jest mocno przesadzone, podobnie jak i ceny. Są ludzie, którzy kupują to tylko dla marki i ceny. Dla snobizmu i lansu. Tego nie rozumiem. Bo ten sam wygląd można osiągnąć zupełnie inaczej, i gwarantuję, że nikt nie pozna. Ci co mówią, że tak, to chcą uchodzić za "guru". Bzdura. Faktem natomiast jest, że z reguły aplikacja jest bardzo przyjemna i łatwa. Zresztą, jak patrzy kilkaset osób na wpis: " dołączyło to do mojej kolekcji, ............." to musi być przyjemne, dla próżności tylko. Sam pamiętam jak dwa lata temu kupiłem pierwszego zymola, taniego carbona. Ale było... Do pierwszego użycia. Czar posiadania "tego właśnie wosku" ulotnił się. Trzeba było szukać czegoś innego. pogoń za królikiem. Mija z czasem. Gwarantuję. :ymcowboy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mówią, że tak, to chcą uchodzić za "guru"

oj ostatnio tych "guru' to mamy niezły wysyp :) , a najlepsze że wali opinię o produkcie ( niekoniecznie topowym ) , by po jakimś czasie ( np. 1-2 miesiące) już pisze coś innego , przez ten czas przewalił trochę produktów i po prostu już nie pamięta ( bądź po męsku: pierdoli mu się już wszystko ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kropelki z Turtle Waxa poruszyly wyobraznie kolegi EVO na sasiednim forum. Niestety, w typowy dla niego sposob - wysmiac, wykpic i broń Boże nie przeniesc zadnych merytorycznych tresci.

Kolego Evo - pozdrawiam Cie serdecznie bo wiem, że czytasz z ukrycia :-h

Ps. jutro bedzie kolejny update, tyle ze po umyciu autka. Mam nadzieje, ze czas/aura pozwolą.

Ps2. gdyby dyskusja na tematy wrazliwe rozwinela sie tutaj, to uprzejmie prosze moda o wydzielenie jej gdzies na bok, jesli to mozliwe. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...