Skocz do zawartości

Sealant na Focusie - Turtle Wax Gloss Guard [upd po 11 tyg]


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niech czyta i się uczy. ;)

ps. widzę, że na "tamtym, przyjacielskim dla użytkowników forum KA" nożyczki szybsze od rozumu. :lol:

no widać , mój post i Xeper-a wyciął nie odpowiadając , swój ( odnosnie tego forum ) zostawił , ech , nie ma to jak mieć trochę władzy ....

w myszce . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez w tym wszystkim najwazniejsze jest to zeby nam sie podoba a czy to wazne k..... na wacie czy to wosk z ........ pln czy tez za zlocisza, takie dyskusje do niczego nie prowadza, trzymac sie swojeg srac na innych co mysla Xeper pikne kropele i tyle :ymhug: :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, obiecana aktualizacja - po 2 tygodniach od nalozenia.

Wczoraj wieczorem udało mi sie wreszcie umyc Focusa. Mycie programem standardowym - 25ml StjarnaGloss Tangerine na 7-8l cieplej wody, gabka CG Big Chubby i wiaderko z GG :)

Skonczylem po 8 i niestety zaczelo robic sie juz ciemnawo... Na pewno ladniejsze fotki sa gdy sloneczko swieci przez kropelki, ale coz... cos tam widac.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie na naszym bratnim forum wpis moderatora, niejakiego Evo. Wiem, że koledzy z tamtego forum czytają to co jest napisane tutaj. Chciałbym się odnieść do smarkackiej próby ubrania kolegi @ Gruby_Rs w niby etykietę. Nie pierwszy raz ten moderator pogrywa poniżej pasa, co potwierdzają sami użytkownicy. Znany jest z takich zagrań. Kolego gruby_RS, nikt na tym forum nie nadaje użytkownikom takich wosków jakich używasz etykiet, którą przypisał Ci moderator Evo. Wyrywa z kontekstu, jak dzieciak. Dyskusja jest o tym, że na forum KA lekceważy się użytkowników używających produkty tańsze uznając tylko te droższe. Co najdziwniejsze, najzagorzalsze są w tym osoby, które same piszą, że nie miały z nimi styczności. A wpisy kolegi Gruby RS uważam za wyważone i ciekawe. Z moderatorami nie mam zamiaru rozmawiać. END.

edit, Wojtek napisałeś przede mną. Kurde mol są LUX. :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kropelki :u

Właśnie patrze na KA że wywalono również moje posty gdzie kilka razy mod zmieniał mi detailingclub na "mało_ważne" czy coś takiego. Napisałem d e t a i l i n g c l u b i również mi zmieniono później, więc znów zmieniłem i widze że w końcu moje posty zostały usunięte a odnośnie tematu mojego posta post moda został. Kiedyś już taki ustrój panował w Polsce i pamiętacie jak się nazywał??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej forum kosmetykaaut to egzemplifikacja ustroju białoruskiego. :f Koniec zajmowania się tamtym forum. Kiedyś rzeczywiście zmieniłem na jeden dzień w tłumaczu: wszystkie odmiany KA zmieniało w "DW". Evo dostał temperatury. :lol: Ale niech se mają. I szczęśliwie forumują. :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie my przynajmniej mamy klasę i nie kasujemy postów to raz a dwa źle się o nich nie wypowiadamy. A co do Evo, koleś zarzucił mi kiedyś, że nic nie wiem o woskach z wyższej półki. Jak ostatnio podliczyłem na kosmetyki do samochodu wydałem ok 8.200 PLN, no tak nic nie wiem o kosmetykach z wyższej półki ;) bo mimo,że tyle kasy wydałem nadal używam SRP i FK 1000. Ktoś się może zapyta czemu a ja z miłą chęcią odpowiem bo mi się dobrze pracuje z tymi środkami i nie mam tyle czasu na hobby ile bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P Jak ostatnio podliczyłem na kosmetyki do samochodu wydałem ok 8.200 PLN

fjuuu nieźle , ja przez 2 lata wydałem 2.5 tys. zł , jak po jakimś czasie powiedziałem żonce to .... miałem 2 ciche dni :p , ale jej przeszło :D , wie na co idzie , widzi że przybywa w piwnicy półek i środków a lubi jeździć zadbanym autkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P Jak ostatnio podliczyłem na kosmetyki do samochodu wydałem ok 8.200 PLN

fjuuu nieźle , ja przez 2 lata wydałem 2.5 tys. zł , jak po jakimś czasie powiedziałem żonce to .... miałem 2 ciche dni :p , ale jej przeszło :D , wie na co idzie , widzi że przybywa w piwnicy półek i środków a lubi jeździć zadbanym autkiem :D

No ta juz nie podliczam i nie mowie Kasi bo jak bys sie dowiedziala to k,....... ze 25 lat ciszy by bylo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie kule biją, pięknie.. Dla samych kropli warto kupić. Sprzedają to jeszcze? Kolega miał TW Extra Gloss Protection czy coś takiego (jest temat w "Zabezpieczeniu"). To to samo?

pewnie że sprzedają , na allegro jest sporo , jak chcesz z pewnego źródła to tutaj :

http://www.autokosmetyki.pl/platinum_protective_extra_gloss_dlugotrwala_ochrona_lakieru_nr_1_in_the_world,p267.html?sid=c3fe07d37a8c7d54fa88fd7d876b194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po urlopie :(

Wrociłem w sobotę wieczorem i w niedzielę umyłem Focusa po wojażach.

Auto nie było jakoś strasznie brudne, ale nalot z parkowania pod sosnami budził moje obawy.

Turtle Wax Gloss Guard aplikowany 13 sierpnia czyli ponad 3 tygodnie temu. Od momentu nałożenia bez QD, QW i podobnych dopalaczy.

Tak wyglądał Gloss Guard tylko po zmyciu lakieru szlauchem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tak juz po standardowym umyciu StjarnaGloss Tangerine:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Lakier pod Gloss Guardem mył sie b. dobrze, chyba nawet ciut lepiej niż elementy zabezpieczone Nattysem i UQD. Szczególnie było to widoczne w przypadku śladów po owadach - jesli chodzi o zwykły brud to nie widziałem różnicy. Moim zdaniem beading juz nie jest tak samo dobry jak w pierwszych 2 tygodniach po aplikacji. Ale chyba cały czas nienajgorszy? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...