Skocz do zawartości

Zbiór kosmetyków by Jankos


Jankos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie narazie nie mam zdjęć aby uwiarygodnić swoje zakupy i kolekcje kosmetyków, tzn. zdjęcia mam ale nie mogę ich wkleić w chwili obecnej. Moja przygoda z AD zaczęła się można powiedzieć ok. miesiąc temu, na jednym z forum ktoś skrytykował mnie za używanie kosmetyków "marketowych" co wywołało pyskówkę. Po chwili kolega dał mi link do sklepu SCS aby sobie poglądał.

Zależało mi na uszlachetnienie lakieru poprawienie jego wyglądu więc zapodałem :

-- ZESTAW NAJLEPSZYCH QUIK DETAILERÓW - TESTERY 4+1 GRATIS + 5 MINI ATOMIZERÓW

zawierał :

FINISH KARE SLICK FINAL - 150ML

SMARTDETAIL SMARTWAX - 150ML

POORBOYS SPRAY AND GLOSS - 150ML

MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER - 100ML

GRATIS MEGUIARS LAST TOUCH - 150ML

GRATIS BUTELKA Z ATOMIZEREM

-- SHOWCARSHINE CLAY BAR AGRESSIV 50 GRAM - GLINKA, LAKIER GŁADKI JAK SZKŁO

I jak to swierzak do glinki na całe auto poszedł cały Megs UQD :P, potem po glince po ponownym myciu i osuszaniu poszła połowa Megs LT :)

Glinki za to zużyłem mało bo ok 10-15gram.

Kolejne zakpy byly już poważniejsze ;)

-- MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD 2 PACK APLIKATOR DO WSZYSTKIEGO

-- EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL - REWELACYJNA I POPULARNA MIKROFIBRA

-- DODO JUICE PURPLE HAZE 30 ML - WOSK NATURALNY DO CIEMNYCH LAKIERÓW

Zakupy chyba najlepsze pady do aplikacji, do tego najlepsze fibra do QD, glazea czy woskum, no i średniej raczej jakości wosk :) choć ładnie pachnie i faktycznie kropelkuje.

Kolejne już zamówienie

-- SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - STRUKTURA PLUSZU JAK BLUE RIPPER

-- EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL - REWELACYJNA I POPULARNA MIKROFIBRA

-- AUTOSMART G 101 - APC 1 LITR

-- WOLF'S CHEMICALS DECON GEL, BRAKE DUSTER 1 L - PEŁNA DEKONTAMINACJA

-- SHOWCARSHINE POJEMNIK FENIXA 1,3L Z PODZIAŁKĄ

-- SONUS CARNAUBA SPRITZ - NATURALNY QUIK DETAILER Z WOSKIEM CARNAUBA 500ML

-- SHOWCARSHINE PRZEŹROCZYSTA BUTELKA 250ML

-- SHOWCARSHINE ATOMIZER DO BUTELKI 250ML

Miałem wibre 60x40 do osuszania ale nie dawała biedna rady, wiec kupiłem ręcznik plażowy, który chłonie morze wody.

ACP G101 się sprawdził przy myciu felg, wnętrza dywaników, pedałów i poniekąd foteli :)

Wolf's cóż troche się zawiodłem może IronX jednak jest lepszy i trzeba mu to przyznać, kupiłem go aby uratować z osadów felgi ojca i poniekąd moje.

Sonus Car. Spritz - chciciałem go spróbować jako glazer do wzmacniania Dodo Juice uprzednio nałożonego jako że de facto każde mycie auta osłabia wosk.

No i dzisiejsze zamówienie :

-- FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI POMARAŃCZOWY POLISHING 135MM

-- MENZERNA SF 4000 250ML - ULTRA FINISHING,

-- 3M TAŚMA MASKUJĄCA 2328 - 19 MM

-- 3M TAŚMA MASKUJĄCA 2328 - 25 MM

-- IPA - ISOPROPYL ALCOHOL 500ML - OSTATECZNA INSPEKCJA

-- SHOWCARSHINE BP 125MM - TALERZ OPOROWY M14

-- MEGUIARS CLEAR COAT SAFE RUBBING COMPOUND - USUNIE RYSY GRATIS MIKROFIBRA

W planach jeszcze kupno sealanta lub wosku aby zabezpieczyć lakier na zimę jakoś pod koniec wrzesnia lub października, czyli FK Hi Temp 1000 lub Coli 426. Zdecyduje się na FK ze względu na dobrą jakość ich produktów i pozytywną opinię tego wosku/sealanta.

Dokupienie QD FK Extra Slick Body Shine 917ml na zimę aby był w zapasie, na bieząco padów polerskich i czego tam jeszcze dusza zapragnie o ile portfel na to pozowli :D

Pozdrawiam ^:)^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spokojnie żeby się uwiarygodnić to cykne foto na dniach przyjdzie ostatnie zamówienie z tematu + Silverstorm Silverline to cykne foto i wkleje, bo początkowe zakupy mam wszystkie na działce w garażu.

Wiesz Łukasz no kuszą owszem, zwłaszcza kuszą mnie prodykty do konserwacji opon i felg choć są drogie ale skuteczne.

Mimo wszystko to felgi wole myć 4:1 APC który mam bo ładnie się sprawuje i pachnie, zaś do opon do szukam jakiegoś dressingu aby się błyszczały jak psy morda, bo matowy kolor mnie nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i średniej raczej jakości wosk

Oj, DJ to nie taka bieda ;)

wiec kupiłem ręcznik plażowy

Pokaż ten ręcznik plażowy. Nie wiem czy będzie dobry do osuszania auta po korekcie. Chyba, że tak nazywasz Fluffiego.

chciciałem go spróbować jako glazer do wzmacniania Dodo Juice uprzednio nałożonego jako że de facto każde mycie auta osłabia wosk.

Wszystkie czynniki atmosferyczne osłabiają powłokę ochronną na aucie, jeśli szampon jest dobrej jakości, nie przyczyni znacząco do spłynięcia zabezpieczenia. Takie moje zdanie :)

Co znaczy 'glazer'?

Jak pracuje Ci Eurow z QD FK? Ja gdy wziąłem nową MF, na lakierze zostawała masa pyłków, poza tym Eurow jakby miał problem z wypracowaniem FK 425..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówie o fluffym 90x60 bo jak go dostałem to stwierdziłem że jest idealny na plażę :)

Nie glazer tylko politura(Glaze) :oops:

Wiesz FK + Eurow pracuje dobrze, jak na moje laickie AD oko. Nie używałem "zwykłej" fibry + FK, tylko od razu użyłem FK + Eurow Shag i jest ładnie.

Choć podobno Shaggy CG jest jeszcze lepszy więc możliwe że w przyszłym miesciącu jak zamówie refil FK to wezme i CG Shaggiego i zobaczymy, pół maski Eurow a pół Shaggym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli o mnie chodzi o "Biednych chłopaków" S&G który mi nie podszedł nakładałem więcej niż FK - zdecydowanie i oba z nich wcierałem EShagiem.

Na początku mój tok rozumowania był taki żeby kupić próbki, zobaczyć co dają... tak zrobiłem.

Potem popatrzyłem ile kosztuje już standardowy produkt... Pb S&G wyglądał najlepiej cenowo i pojemnościowo ale nie zachwycił.

Prawdą jest że tanie mięso to psy jedzą i lepiej jesli chodzi o QD kupić coś lepszego złwszcza że tester FK do tej pory mam i na dach idą dosłownie 3-4 "psiknięcia" nie wspomne o innych elementach :)

Oczko w głowie ten FK jest dla mnie.

EDIT :

W planach zakup jeszcze produktów tenzi: Tenzi Gumlax - do opon, TopEfekt KOK GT - do kokpitu półmat, En-Jee - do felg.

No i dotarło zamówienie z SCS + paczka z przesyłką specjalną.

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-24

Jako gratisy dostałem :

Małą fibrę przyda się do aplikacji Megsa UC na felgi i wcierania no chyba że jutro dostane w kolejnej paczce okrągły bawełniany aplikator.

Gąbkowy aplikator też się przyda jak Megsowe nie będą domagać.

Megs Ultra Finishing Polish 50ml - tego nie znam musze sprawdzić do czego to.

StjarnaGloss Silke Detailer 50ml - pewnie jakiś QD dotąd mi nie znany.

ValetPRO Bilbery Safe Wheel Cleaner 50ml - miałem zamówić litr ale Mariusz zrobił mi niespodziankę jakby wyczuł więc przetestuje go na mocniej zabrudzone felgi.

A jutro dotrze jeszcze jedna paczką z kolejnymi zakupami i niespodziankami jak sądze ;) :ymapplause:

A oto i cd.

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie że w nieodp. miejscu post ale mam pytanie do modów czy adminów, chodzi o to że w pryw. wiadomościach mam nadal 3 do wysłania. a za cholere nie wiem jak to zrobić? czy może one zostaną wysłane dopiero jak dany użytkownik się zaloguje na konto na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABWEra :) polska firma robiąca pady, całkiem niezłe.

Oj tak powiększa się stopniowo ale wiadomo zima idzie więc będzie przestuj w interesie.

Ale na dniach wpadnie jeszcze sporo środków z samochodowekosmetyki i z SCS.

Z SCS skromnie z SK trochę więcej :) ale pare stówek wyfrunęło z konta

dzięki za info. Xeper \m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czas na aktualizację, dawno nic nie było kupowane wpierw zdjęcia:

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-09-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-09-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-09-15

Szczegóły:

1 Diamondbrite Tar & Glue Remover Pojemność: 1 l

2 Menzerna FG500 Fast Gloss Pojemność: 250 ml

3 Diamondbrite Ultra Glaze Pojemność: 1 l

4 Diamondbrite Speedy Wax - szybki wosk Pojemność: 500 ml

5 Diamondbrite Tyre Dressing Pojemność: 1 l

6 Diamondbrite Alloy Wheel Cleaner Gel Pojemność: 500 ml

7 Diamondbrite Spirit Glass Cleaner Pojemność: 500 ml

8 Diamondbrite Rain Screen Pojemność: 250 ml

9 Diamondbrite Interior Vinyl Protector / Cleaner Pojemność: 250 ml

10 Diamondbrite APC Hard Surface Cleaner HP Pojemność: 1l

11 Diamondbrite Cut Back Pojemność: 250 ml

12 Diamondbrite Plastic Cleaner Pojemność: 5 l

Do tego gratis mała fibra :)) oraz tester Alloy Wheel Cleaner SF ten mocny do rozcieńczania oraz okrągły gąbkowy aplikator. :mrgreen:

Cóż zakupy troche kosztowały nie zrobiłem ich w SCS, tzn w SCS też zrobiłem ale skromniejsze pewnie jutro dotrą.

Nie muszę opisywać chyba dlaczego poszczególne z nich zakupiłem czy muszę? :)

Aha jedyne moje ale co do produktów które zamówiłem, brakuje ok. 100-150 ml Tar&Glue Remover, nie wiem czy widać to na zdjęciu...dziwne - reklamować??

Aktualizacja:

Paczka z SCS też dzisiaj dotarłą ale Pan z poczty zostawił ją u sąsiadki i zresztą b. dobrze zrobił, a oto zdjęcia:

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-09-15

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-09-15

Jak widzicie wisieńka na torcie też dotarła ostatni tester Hi Tempa 1000 :)) - wkońcu.

Do tego szczotka do mycia/czyszczenia wnętrza, opon średnio twarda.

Do tego dwa zapachy samochodowe - mała alternatywa dla Dr.Marcusa.

3 poręczne buteleczki z atomizereami.

Próbeczka szamponu R&S Big apple. Jeśli się sprawdzi to kupie go.

oraz 3 naklejki na nie do APC i IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka jest MonsterShine'a i ma średnio twarde włosie. Na "delikatne" a raczej miekkie plastiki na desce rozdz. w Focusie może być zbyt agresywna w użyciu z APC, ale do siedzeń i opon jak znalazł.

Heh heh... cóż uzależnienie to po trochu twoja zasługa/wina? :) jeszcze nie wiem jak to nazwać.

Najbardziej jestem ciekaw Menz. FG500 z pomarańczowy light.cuttingowym padem na te swilre które pozostały na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje ok. 100-150 ml Tar&Glue Remover, nie wiem czy widać to na zdjęciu...dziwne - reklamować??

No proszę Cię.. ;)

Kolekcja się powiększa, dobrze jest :u

Tar Glue jak długo leży w tych opakowaniach to one trochę puchną. W przyszłości mają być już opakowania metalowe żeby uniknąć tego problemu.

Produkt jest odlany przez maszynę która zawsze leje poprawne proporcje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie pragnę wam przybliżyć testy środków które ostatnio zakupiłem, weekend był męczący więc darujcie brak zdjęć jako potwierdzenie użycia ww. środków.

Nie wszystkie były użyte jak widać poniżej.

1 Diamondbrite Tar & Glue Remover Pojemność: 1 l - po krótce polecam, usunął różne zaschnięte dziadostwa czy to na lakierze czy szybach. :-bd

3 Diamondbrite Ultra Glaze Pojemność: 1 l - hmmm cóż tutaj jednak wiele osób ma rację że po nałożeniu Glaze'a cięzko jest dostrzec różnicę w połysku, czy polecam w sumie warto 1 L butelka wystarczy na wiele aplikacji, do tego jest nie droga a lakier i tak nie ucierpi. :-bd

4 Diamondbrite Speedy Wax - szybki wosk Pojemność: 500 ml - kropelkowanie raczej przeciętne, na 2 dzień po nałożeniu kiedy opłukałem auto z kurzu krople były mocno rozlazłe ale były, do tego ładne odpychanie wody, dla kogoś kto nie ma czasu na aplikowanie porządnego wosku jest to jakaś alternatywa, szkoda tylko ze w atomizerze ale akurat jego pozbyc sie nie jest trudno i mozna aplikowac za pomocą pianki/gąbki. :-bd

5 Diamondbrite Tyre Dressing Pojemność: 1 l - ten produk mogę polecić z całego serca \m/, wydajny do nałożenia na 4 opony wystarczyła 1.5 nakrętki tego środka (przy użyciu pędzelka), po 5 minutach po lekkiej polerce mamy całkiem ładny efekt, zobaczymy ile się max. utrzyma w porównaniu z Czernidłami które do tej pory używałem. :-bd

6 Diamondbrite Alloy Wheel Cleaner Gel Pojemność: 500 ml - tutaj nie wiem co napisać x_x , jest to żel, aplikacja tego środka poprzez atomizer jest dziwna, kiedy dajemy na stream mamy dość silny cienki strumień ale aplikacja na moje felgi (wieloramienne) w tym wydaniu jest nie najlepsza, potem mgiełka... też dziwnie myślę że to wina atomizera który sprawia wrażenie jakby miałsię zaraz rozlecieć (lichy plastik), no i może dlatego że jest to żel.

Jego skuteczność - owszem ładnie domył lekko zabrudzone felgi (z pomocą pędzelka) ale niestety na zaciskach, tarczach i wszędzie gdzie dotarł pozostawił biały (upierdliwy) osad który pod ciśnieniem nawet nie chciał zleźć.

+ za skuteczność - za estetykę, oraz zapach.

Dostałem też próbkę silnie skoncentrowanego odpowiednika tego środka czyli Diamondbrite Alloy Wheel Cleaner SF - zdaje sie 100ml.

Zaszalałem i zużułem cały na ok. 750 ml wody. Smierci niemilosiernie, czy myje, z lekko zakurzonymi felgami sobie poradził ale zdaje się że dałem za dużo wody i po rozcieńczeniu jego kolor był mocno jasno zielony, choć sam koncentrat jest ciemno zielony.

7 Diamondbrite Spirit Glass Cleaner Pojemność: 500 ml - hmm no cóż bez rewelacji, śmierdzi ale czyści choć musiałem użyć go 2 razy, raczej nie polecam :-q - lepiej kupić już najprostszego Mr.Muscle.

9 Diamondbrite Interior Vinyl Protector / Cleaner Pojemność: 250 ml - cóz próbowałem uzyskać efekt matowy ale jakoś nie udało mi sie (pomimo nałożenia dwa razy i polerki fibrą), wszystko się błyszczy na jak psu ... wydaje mi się że bez tego produktu można spokojnie się obejść, choć pachnie nieźle.

10 Diamondbrite APC Hard Surface Cleaner HP Pojemność: 1l - fajny APC ładnych cytrynowy zapach elegancko wyczyścił wew. cześci auta, tapicerkę, podsufitkę, gumowe wycieraczki, wnęki drzwi. :-bd

12 Diamondbrite Plastic Cleaner Pojemność: 5 l - ten produkt polecam z całego serca \m/ :-bd , dopieściłem nim plastiki wew. jak i na zew. i co najfajniejsze pozbyłem się białych plam po mleczkach polerskich, woskach i innych, ładnie pachnie i jest wydajny, bańka 5 litrowa opłaca się i starczy na pewno na długo, jednym słowem same +++, do tego jest niedroga.

Podsumowując: nie są to wszystkie produkty jakie są w ofercie sklepu: samochodowekosmetyki.pl gdzie nabyłem te środki.

Z reszty zakupów Hi Tempa nie uzywałem jeszcze, zapachy Californie Car Scents, pachnie (Desert Jasmine) b. ładnie nie za intensywnie, choć osobiście nie polecam napa grape pachnie jak...co najmniej dziwnie.

Próbka szamponu R&S Big Apple, dałem go dużo za dużo (ok. 50 ml) jak na 10L wody mimo to piana b.słaba (nie tyle co w wiadrze a po nałożeniu wełną na lakier) ale myje (usunął robal suszące się na masce i zderzaku) i to się liczy no i jabłkiem pachnie.

Niebieska szczota MonsterShine, do siedzeń i opon idealna, do półki w bagażniku już nie, jej włosie jest dość "agresywne" ale jest poręczna.

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...