Skocz do zawartości

Zbiór kosmetyków by Jankos


Jankos

Rekomendowane odpowiedzi

No Panowie odświeżamy trochę temat :ymparty: , odkurzamy bo dawno nic się nie działo...znaczy się nie kupowało a że nadarzyła się okazja wydać parę zł (ehh zaczyna się, uszczuplanie portfela)

To proszę, tak na "dobry" początek \:D/

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-01-19

Otworzyłem PB'sa żeby nie było ze postawiłem jakaś resztkę czy pustą puchę.

Zdecydowałem się na niego w sumie po lekcji udzielonej przez JJ'a, który raczył wylać kubeł zimnej wody na mój łeb.

Co do Insty to pomyślałem że warto będzie spróbować i porównać 50/50 z moim zakupem a raczej odkupem wosku Lusso Oro (tester) którego poprzedni właściciel Janeczek, zechciał mi odsprzedać wraz z QD Sonusa z Carnauba.

PB'sowi i Inscie towarzyszą 2 małe fibry, Eurow Shag oraz 3 fibry firmy Ravi. (tutaj ukłon w stronę mariost za zakup ^:)^ )

Nie są wszak tak samo "obficie" puszyste jak EurowShag ale myślę że spełnią swoje zadanie - jako rezerwa dla Shag'a.

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-01-19

Tutaj do reszty rodzinki dołączyło wiadro z Grit-Guardem

Cóż zaczęło się, kolejne zakupy jeszcze przede mną, będzie glinka, będą pojemniki PET/HDPE oraz wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowałem się na niego w sumie po lekcji udzielonej przez JJ'a, który raczył wylać kubeł zimnej wody na mój łeb.

Żeby nie było na mnie jak Ci PB WS nie przypadnie do gustu! x_x

Dobry kubeł nie jest zły, polecam się na przyszłość :u ;)

A co do samej kolekcji. Na prawdę sympatycznie wyglądają te MF Ravi. Poszukam u siebie.. :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, ruch w dobrą strone :) Wiaderko Curvera?

Dziękuje wszystkim za miłe słowa :)

Czy curvera nie wiem być może, zapytajcie Mariusza z SCS bo cffffaniak pozbył się dowodu w postaci naklejki na spodzie wiadra, ale wygląda całkiem solidnie, g-guard powinien spełnić swoje zadanie pojemne na 15 L. Owszem rozważałem zakup kubła 19L w kwocie 70-100zł bo są różne, różnych firm ale własnie jeśli trafie drugie takie wiadro za śmieszne pieniądze i będe wiedział ze G-guard będzie pasował to dokupie, bo narazie to będzie służyło do roztworu z szamponem, do płukania wełny mam "zwykłe"

Fibry a owszem prezentują się zacnie, są w hierarchii zaraz za Shagiem Eurow, ale w tej kat. cenowej są naprawde super.

Żeby nie było na mnie jak Ci PB WS nie przypadnie do gustu! x_x

Hehe nie no JJ'ej bez takich, mi wiele do szczęścia nie potrzeba a sądzę że PB WS się sprawdzi, kupiłem nie ma odwrotu, jestem dobrej myśli. B-)

Do tego muszę się z wami podzielić takim spostrzeżęniem, żę na zdjęciu ten PB WS nie wygląda na okazały, kiedy wyjąłem go z paczki zrobiłem takie oczy @-)

A mianowicie jak tego dużo, ile to czasu mi zajmie zużycie tych 230ml na felgi? :), a co dopiero wosk, tak jak Lusso odkupione od Janeczka, niby 50g ale nawet go sporo.

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-01-19

Na zdjęciu wspomniany Lusso i Sonus oraz próbka PlastX Megsa, zobaczymy czy da rade z lekko porysowanymi lampami w Focusie.

Dziękuje za miłe słowa raz jeszcze, zapraszam do komentowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mają tylko 16 i 12 L Curvera, no nic poszukam po marketach a drugiego GG dokupie już oddzielnie.

A co do info. nt. fibr Ravi, to jest to polska firma która ma swoje produkty w sieciach Bricomarche i Intermarche...

Ja najbliższe od Wawy mam w Mławie i Pułtusku więc będą musiały mi wystarczyć póki co te 3 które mam :)

Ale warto kupować Panowie, do tego to Polska firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już niedługo kolejne graty przyjdą koledzy.

Mimo że siarczysty mróz trzaska za oknem i nie ma kiedy i jak popracować przy aucie czy chociaż je umyć to tzw. półki sklepowe kuszą i skusiły mnie.

Do tego kiedyś marctwain napisał w temacie że chemi będzie przybywać na 100% i owszem przybywa :ymhug:

Jak tylko przyjdzie zamówienie zapodam fotki - skromnie będzie, nie spodziewajcie się Swissvaxów czy Zymoli :ymcowboy:

Ehh końca nie widać :))

Zakupy robione w sklepie TEMACHEM

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-02-01

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-02-01

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-02-01

Dołączona grafika

By jankos85 at 2012-02-01

Jak widać zainwestowałem trochę w szampony, nie są z najwyższej półki choć Megs zbiera dobre recenzje,

Valet PRO podobno też ma pH = 7 czyli neutralne (wg. tego co na odwrocie butli),

oraz Snow Foam o którym pisał kolega mariost i którą także nabył.

Potem mamy aplikatory gąbkowe (na zapas) - na pierwszy rzut oka wygląają przyzwoicie ale do megsowych im jednak trochę brakuje.

Za to bawełniane są wg. mnie super i spiszą się w przypadku nakładania politur, cleanerów i czego to tam jeszcze można nimi nakładać :?:

Potem glinki biała lekka 200g, żółta średnia 100g, atomizer pianujący "Big" (cokolwiek to znaczy):) oraz buteleczki 500 i 250 ml.

Na koniec fibry - mamy 2 niebieskie do szyb małe,

1 średnią do szyb odcień zieleni,

1 niebieski waflowy ręcznik do osuszania (bardzo przyzwoity, nie tylko wyglądem ale i w dotyku wg. mnie sprawdzi się jako wsparcie dla Fluffy Dryera),

2 żólte również do osuszania - troszkę gorsze jeśli chodzi o jakość i wykonanie (zaciągnięcia, rozprute obszycie) ale to akurat tyczy się tylko jednej sztuki co widać na załączonym obrazku nr. 4 - ale jestem umówiony przy następnym zamównieniu na miły gratis :)

Przy następnym zakupie w planach pojawiają się takie rzeczy jak:

szampon Mothers Gold Car Wash 473ml,

Valet PRO Wash and Protect 1L ,

Neutral pH Snow Foam 1L - dostępne w SCS,

futra polerskie 150 i 80 mm,

pady flexipads/menzerna 135 i 80 mm, żółte i pomarańcze (ostatecznie do tego białe do cuttingu ale skoro bede miał futro to chyba odpuszcze).

Pytanie: czy pady brać płaskie czy profilowane?

Jak widać skupiam się na szamponach i pre washu w postaci pianek bo chciałbym po próbować trochę z nimi.

To tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pady flexipads/menzerna 135 i 80 mm, żółte i pomarańcze (ostatecznie do tego białe do cuttingu ale skoro bede miał futro to chyba odpuszcze).

Pytanie: czy pady brać płaskie czy profilowane?

Te flexipads są tylko płaskie. Biały możesz wziąć ale nie bój się go, wydaje się strasznie twardy bo zmięknie trochę po kilku praniach.

Weź sobie takie i takie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze mu któryś, że super zakupy bo będzie chłopak spamował bez przerwy.. =)) =)) =)) ;)

Oszzzzz Ty złośliwcze !

Co ja poradze ze jak edytuje to nie pokazuje że przed chwilą :D

Te flexipads są tylko płaskie. Biały możesz wziąć ale nie bój się go, wydaje się strasznie twardy bo zmięknie trochę po kilku praniach.

Weź sobie takie i takie ;)

Tak przepraszam, pomyliłem się, w SCS mariusz ma profilowane ABW.

Chodzi o to że jeśli wjadę na lakier wełną to potem (z tego co czytałem) wystarczy tylko po prawić pomarańczem i wykończyć (żółtym czarnym).

Dużo tych szamponów waść kupujesz. A pianownicę masz?

No jeszcze te o których pisałem.

Pianownicę mam takową :

Dołączona grafika

Najgorsza jest jej pojemność, praktycznie zeby pokryć całe auto muszę zrobić dolewkę.

Używam najtańszej i najprostszej myjki Karcher K2.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak używałem 2-3 razy i własnie z powodu tego że robi bardziej mleko zrezygnowałem z niej, ale piana której używałem również była licha : jakaś K2 którą dostałem w gratisie tyle ze 5 litrów. o taka :

http://www.palis.pl/Img.ashx?Id=2221&w=300&h=300

Teraz planuje kupić lepsiejszą ale na necie nie ma takiej z podłączeniem do mojej skromnej myjki.

A opryskiwacz marolexa mam taki wygrzebałem go z garażu podczas porządków ale było za zimno żeby go użyć.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o przeróbce znajdziesz na KA.

Wujek, jakbyś czytał DC to byś wiedział, że i tu mamy na ten temat info ;) [-x

Janek, ten 5l opryskiwacz to raczej do pre-washu czyli nanoszenia chemii bez efektu piany. Równie skuteczne ale w ogóle nie widowiskowe. Pokaż końcówkę z bliska.

Słabo szukasz tych pianownic bo ja znalazłem.. :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np: kwazar Venus PRO 1-1,5-2 litry da radę?

zdaje się Makki ma takiego do robienia piany.

Na KA nie wchodzę z zasady, jeśli już to chociaż link albo jak tego dokonać gdzie i co kupić.

JJ możliwe że słabo szukam bo szukałem ręcznego Venus PRO na allegro, a znalazłem tutaj :

http://kosmetykisamochodowe.sklepy.pl/produkt/54211--kwazar-dysza-koncowka-spieniajaca

Do tego 2 litrowy Venus PRO i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie, zaraz!

Używam najtańszej i najprostszej myjki Karcher K2.14

Teraz planuje kupić lepsiejszą ale na necie nie ma takiej z podłączeniem do mojej skromnej myjki.

Chodziło mi o pianownicę do myjki. Ja znalazłem taką jak trzeba. Szukaj. Na tacy nie podam ;)

A czy np: kwazar Venus PRO 1-1,5-2 litry da radę?

Wszystko zależy od końcówek jakie ma ten Kwazar. Marolex 1-2l to rozgryziony temat więc nie ma co kombinować.

Ta końcówka ze sklepu Sławka nadaje się jedynie do opryskiwaczy ręcznych, zrobi pianę ale to będzie 'strzał' piany. Jak jedno pociągnięcie spustu. Idziesz w złym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...