Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


Norshall widze ze bardzo ci sie intrguje linia valetpro.Osobiscie od lat uzywalem megsa.scholla i gtechniqua.Teraz na valetpro sie przestawilem od 2 miesiecy i moge ci powiedziec ze bardzo mi sie podoba.Sprobuj sobie APC I citrus blinga.Masz 2 produkty z ktorymi wiele zrobisz.W srodku APC na zewnatrz blinga.Odpowiednio rozcieczony to masz srodek do ochrony 1:1,QD od 1:3 do 1:8 szyby 1:3,Poslizg do glinki 1:16,

dorzuc sobie protectanta do plastiku w wewnatrz,praktycznie jak 303,ale tanszy i do tego mozna rozcieczyc od 1:1 do 1:4.moj ulubiony to 1:1.

Havy Duty Carpet Cleaner jest do maszyn ale na DW mowil George(szef ValetPro) ze mozna smialo i recznie uzywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Marcinie:) mam już chyba cały zestaw do skompletowania:) póki co chyba z maszyną dam sobie spokój, Car lack ma w swojej ofercie środki do polerowania ręcznego (polier paste, scratch remover), ciekawe jak by się sprawił w przypadku mocniej "zużytego" lakieru - zmatowiony i porysowany escorcik który idzie za grosze do sprzedaży niedługo:)

a jeśli chodzi o "szmatki" do posługiwania się tą całą chemią - sprawdzone i niezbędne, pewnie pady coś do osuszania, chyba że macie sprawdzony niezbędnik?:) byłbym wdzięczny również za te informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;)

Na czym bym nie oszczedzal to mycie i osuszanie,bo podczas tego najwiecej swirs sie robi.....gritguard,dobra rekawica lub gabka i mikrofibra.

Co do recznej polerki to nie wiem,nidgy nie robilem.Valetpro ma achilles prep i speed polish,ale nie wiem jak to dziala.

Na auto do sprzedazy to bylo by dobrze umyc dokladnie,wyglinkowac,jakims polischem wypucowac.Przejechac jakies czarnidlo do plastiku i czyms do maskowania rys pokryc.Tuttaj to najlepszy jest autobalm,bije konkurecje o glowe,ale bardzo techniczny jest i nie latwo sie nom pracuje.A jak za durzo nakladziesz to potem sie zdrowo napocisz zeby usunac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ten -> http://www.mrcleaner.pl/chemical-guys-pro-detailer-473ml-carnauba-quickdetailer-p1447.html

Paweł te zapachy mają to do siebie, że czuć je 1-2dni, czyli mniej więcej trzeba by każdego dnia wsiadając do auta i psiknąć. Ja choinkę wunderbuma mam i jakoś nic lepszego nie widzę, pachnie i latem i zimą, a o zapachach cs w tych puszkach mówią, że zimą nie pachną znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko więc jasne...a na koniec poproszę tylko o wskazanie maszyny dla początkującego, bo pokazała się szansa zakupu jednak, chyba Św. Mikołaj docenił moje dobre uczynki w tym roku :D

LARE EPL-11 czy Kestrel Das-6??

Co sądzicie o ściereczkach z mikrofibry oferowanych na allegro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LARE EPL-11 czy Kestrel Das-6??

Co sądzicie o ściereczkach z mikrofibry oferowanych na allegro??

EPL-11 to rotacja a DAS-6 to polerka oscylacyjna.

Wprawieni używają polerek rotacyjnych - są szybsze w pracy, tak generalnie.

Oscylacyjne są polecane dla początkujących.

Polerka oscylacyjną trudno jest "zepsuć" lakier wymaga ona jednak wykonania większej ilości przejść,

niż rotacją, dla uzyskania pożądanego efektu.

Jeżeli masz do "obrobienia" tylko jedno auto, to DAS-6 w zupełności wystarczy, przecież nie polerujesz

auta raz na miesiąc :mrgreen:

Oscylacyjna, oprócz swoich wad, ma ta zaletę że bardzo fajnie się nią pracuje ze wszelkiego rodzaju cleanerami, glazeami itp.

Najlepiej mieć dwie - rotację do polerki zasadniczej i oscylację do prac wykończeniowych 8-)

Sam osobiście mam DAS-6 i rotację Power-up. Tej drugiej praktycznie nie używam. Wszystko robię DAS-6 i daję radę mimo

że mam trochę "hektarów" do ogarnięcia ;)

Co do ściereczek z MF na alle to które masz na myśli, bo zapewne jest tego multum.

Ja mam sporo ściereczek "marketowych" np. Jan Niezbędny i wydaje mi się że są OK.

Kupowałem kiedyś ściereczki na alle od użytkownika Temachem

http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=11851448

ma tańsze i droższe, ale nawet te tańsze są niezłej jakości.

Poszukaj po tanich marketach typu Lidl czy Biedronka. Można czasem wyhaczyć zestawy kilku ściereczek za dosłownie psie grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wrócę jeszcze do zapachów. Pamiętacie posta:

http://www.detailingclub.pl/viewtopic.php?f=27&t=367&start=105

Pisałem że od 8 września miałem pomarańczkę z My Shaldan. Niedawno przestała pachnieć. Tak więc za 11 zeta 3 miesiące to niezły wynik :u

Mam też Odourkilla i fajnie pachnie i bardzo wydajny.

Co do ściereczek to chyba najlepiej pomacać w sklepie jak się nie ma pewności czy sa miękki/puszyste. Ja tak kupowałem kiedyś w Auchan i jedne były z MF...ale chyba tylko do szyb by się nadawały takie były szorstkie. Ktoś kiedyś pisał że tanią alternatywą są te od Janka Niezbędnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa ściereczek wyjaśniona - nigdzie nie pojawia się temat silikonowej ściągaczki do wody, chyba nie stosujecie:)

a co do maszyny widzę zdania podzielone,hehehe;) jak w zyciu:)

Ręcznik panie kolego, ręcznik do osuszania samochodu ;)

Co do maszyny to mam rotację i kiedyś przy pierwszym użyciu też się bałem. Ale nie taki diabeł straszny... :) Uważać tylko na przetłoczenia blach i będzie dobrze :u

Chociaż ostatnio coraz częściej patrzę na DAS'a który się do mnie uśmiecha z półek sklepowych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok:)

a ile tych padów ,ręczników itd. na poczatek najlepiej kupić?? :shock:

i jeszcze jedna kwestia już techniczna - apropos glinki dostałem już wyjaśnienie, bardzo klarowne nawet filmik, super sprawa. A teraz podobnie ale z innymi etapami - po każdym etapie i przed rozpoczęciem kolejnego samochód ma zostać spłukany i osuszony? :oops:

A ze środków APC - AG Clean All można brać śmiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tych padów ,ręczników itd. na początek najlepiej kupić?? :shock:

Paweł,

Wszystko w granicach rozsądku i potrzeb. Nie napisałeś jakie masz auto (wielkość) ani w jakim stanie jest jego lakier (zdjęcia).

Na początek kup ze dwa ręczniki np. fluffy dryer i jakiś ręcznik "waflowy" np. Monster Shine Azur do finałowego osuszania.

Nie muszą koniecznie to być ręczniki które podałem, bo to tylko przykłady, no i akurat takie mam.

Taki zestaw ręczników powinien Ci wystarczyć do osuszenia auta średniej wielkości.

Co do padów to trudno dać jednoznaczną odpowiedź.

Generalnie powinieneś mieć minimum trzy: twardy, średni i miękki tzw. finishowy.

Zabawa w polerkę polega m.in. na doborze odpowiedniej kombinacji pada i pasty polerskiej do stanu lakieru z jakim będziesz się zmagał

a i też od twardości tego lakieru.

Lakiery Hondy są bardzo miękkie i będą się zupełnie inaczej poddawały obróbce, przy danej kombinacji pad+pasta, niż lakiery BMW czy Merca - ogólnie

uznawane za dosyć twarde. Padów, różnych producentów, na rynku jest cała masa a każdy producent ma swoją skalę "twardości" i stąd cała zabawa w dobór

kombinacji która zapewni efektywną pracę.

Co do mycia samochodu po każdym etapie to różne są szkoły - jedni mówią tak, inni uważają to za zbędne.

Moim zdaniem gruntowne i baaaaardzo dokładne umycie samochodu przed rozpoczęciem prac nad lakierem, powinno zapewnić

jego "sterylność". Dobra praktyką jest też umycie po usunięciu trwałych zabrudzeń takich jak smoła czy "robale" za pomocą chemii i glinki.

Można też umyć auto po zakończeniu polerki przed nakładaniem produktów wykończeniowych takich jak glaze, woski czy sealanty.

Niektórzy zamiast mycia przed nałożeniem LSP (Last Stage Product) przecierają auto IPA ( alkohol izopropylowy). Daje on dobra gwarancję

usunięcia pozostałości past polerskich, jednocześnie odtłuszczając lakier co powinno się przełożyć na większą trwałość nałożonego produktu finalnego.

APC prawie każdy się nadaje, nawet produkty marketowe. Ich działanie zależy od stopnia zabrudzenia, rodzaju powierzchni i stężenia jakie zastosujesz.

Czy APC od AG jest dobry??? - nie wiem bo nie używałem, ale myślę że da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie pojawia się temat silikonowej ściągaczki do wody, chyba nie stosujecie:)

Ja mam silikonowa sciagaczke do wody Autoglym i uzywam jej.. Ale tylko na autach przed korekta :) Tak samo jak mycie gabka. Przed korekta myje zazwyczaj dobrze uzywana gabka Zymola :)

Swojego ostatnio takze coraz czesciej myje gabka, albo Zymol albo RaceGlaze.

Wiadomo mycie wstepne jest najwazniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...