Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


Witam co myślicie o takiej polerce [LINK USUNIĘTY ABY NIE KUŁ W OCZY ;) ] ? nie wiem jaka będzie cena końcowa ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie.

Poza tym na ramach forum wielkie podziękowania dla mxnowicki za super doradzenie i pomoc jak również dobre ceny, zniżkę i gratis :)

Na zimę zrobiłem zaprawkę (rysy którą kilkanaście postów wcześniej pokazywałem) przy polerowałem ręcznie (delikatny nadmiar został ale bardzo mało widoczny z braku odpowiednich umiejętności, lecz szybko się uczę i zapewne po zimie to ładnie poprawię) i zabezpieczyłem auto colinite 476 :) dobrze się trzyma i fajnie współpracuje z szamponem od wolf'a.

A teraz ważne!

Poruszyłem temat prania ręczników do osuszania naszych fur. Prałem w pralce w 30 st. na najdelikatniejszym programie. Używałem do tego żelu do prania od persila i powiem szczerze, że zauważyłem znaczący spadek wchłanialności wody choć i tak dobrze można wysuszyć flafym duże auto. Na docieranie używam jeszcze małego ręcznika od CG. Ostatnio piorę w szarym mydle (niestety tylko białego jelenia znalazłem) i poprawy nie widać znaczącej. Myślę, iż ten temat wypadałoby rozszerzyć, może osobny wątek i znaleźć najlepszy sposób na czyszczenie takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, ta "polerka" to hmmmmm..... fuj.

Co do prania, to niestety wszystkie ręczniki tak mają :evil:

Mam 3x fulfy i prałem je różnymi metodami. Po 1-2 praniach "wchłanialność" spada i nie jest już tak bajkowo

jak przy nówce. To samo dotyczy ręczników waflowych różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na ramach forum wielkie podziękowania dla mxnowicki za super doradzenie i pomoc jak również dobre ceny, zniżkę i gratis :)

dziękujemy za miłe słowa :)

aaa i żeby nie było polerki takiej nie doradzaliśmy :) a wręcz odradzamy! szkoda pieniążków.

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli wyszło na to, że ktoś mi tą polerkę doradził. Sam ją znalazłem i tak z ciekawości zapytałem. NIE kupie jej :) choć nie powiedzieliście dlaczego się nie nadaje :P ale wierze w wasze doświadczenie (tak często doradzacie i to rewelacyjnie!) jestem z warmińsko-mazurskiego woj choć i w Toruniu bywam. Choć jeżeli ktoś zaoferowałby mi pomoc z pewnością bym się wybrał na wycieczkę :) ale to już raczej po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie, że dopiero odpisuję ale nie zawsze mogę się pojawić kiedy chcę - obowiązki najpierw. Dziękuję wszystkim za zaoferowanie pomocy jednakże poprawki będę robić po zimie i pomoc pewnie by się przydała, tym bardziej, że nie mam doświadczenia z polerkami.

Mam pytanie bieżące o sprawę która mnie zszokowała (tym bardziej z powodu w miarę umiarkowanego pedantycznego podejścia do detalingu). Z racji nadchodzącej zimy zmieniłem koła (felga+opona) po wyczyszczeniu kół okazało się, iż po wewnętrznej stronie alufelgi mam sporo czarnych wielkich wypukłych krop (sądzę, że to asfalt lub smoła) 8-x myłem wolfem (szamponem) nie mam nic specjalistycznego do tego typu jeszcze i tu moje pytanie: czym to usunąć? Glinkować tak duże kawałki smoły/asfaltu? Myślę, że mogę nie mieć wystarczającej ilości glinki :-l cała ta sytuacja mnie zasmuciła ale z drugiej stronie nie dziwi bo do wewnętrznej części się nie da dostać bez zdjęcia kół w trakcie bieżących myć. A jak się jeździ to i się brudzi... Sprawa jest w miarę pilna bo mogę nie mieć czasu później na doczyszczenie tego jedynie dzień jutrzejszy albo w następnym tygodniu jakiś czas znajdę na to. CO RADZICIE? Poza tym jest coś na odpryski w alufelgach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dobrze Ci piszę, ale najlepszy będzie produkt T&G remover, zrobiony specjalnie do tego. Seba z SNB ma do sprzedania Mac 124 to bardzo dobry produkt tego typu i bardzo ulatwia pracę, dobry też jest T&GR z Diamondbrita. Naprawdę duże kawalki po namoczeniu usuwam naciskając palcem (w rękawiczce). Do systematycznego mycia wewnetrznej części felg polecam nie tanią, ale bezkonkurencyjną szczotke EZ Detail Brush jest rewelacyjnie długa i bardzo puszysta. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doradzenie nafta pomogła. Co do produktów T&G remover to będzie zakup ale w przyszłości lecz zastanawiam się czy taki specyfik jest bezpieczny dla lakieru jakbym chciał usunąć plamki smoły z niego.

Poza tym mam pytanie czy ValetPRO Blue Gel Wheel Cleaner do felg jest bezpieczny dla nich? Mam aluminiowe felgi na lato, natomiast na zimę stalowa + kołpak - co do zimowych mnie to nie martwi ale do letniego zestawu wole się dopytać. Szukam czegoś właśnie do mycia w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to bezpieczne srodki wiadomo, ze trzeba przestrzegac proporcji. Co do tar and glue removera to jak bedziesz mial jakis wosk nalozony to moze on odplynac. A co do mycia felg to zalezy czy masz polerowane alu bo jak tak to chyba blue gel nie bardzo ale niech sie inni amatorzy wypowiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do produktów T&G remover to będzie zakup ale w przyszłości lecz zastanawiam się czy taki specyfik jest bezpieczny dla lakieru jakbym chciał usunąć plamki smoły z niego.

MAC 124 Prickbort Tar Remover

Poza tym mam pytanie czy ValetPRO Blue Gel Wheel Cleaner do felg jest bezpieczny dla nich? Mam aluminiowe felgi na lato, natomiast na zimę stalowa + kołpak - co do zimowych mnie to nie martwi ale do letniego zestawu wole się dopytać. Szukam czegoś właśnie do mycia w rozsądnej cenie

VPBG to jest środek kwasowy. Jak masz bardzo uwalone felgi to możesz go używać.

Do mycia 'swoich' felg to lepiej APC. Swoich w sensie nie za bardzo zapuszczonych.

Natomiast np. ja czasami używam środków kwasowych (Nielsen Aluminium Cleaner) do swoich aluminiowych felg i nic się dzieje.

Ważne jest aby nie dopuścić do zaschnięcia środka na felgach.

Jak chcesz jakiś inny środek to kolega Seba ma fajny Wheel & Tyre Cleaner albo zwykłe bezkwasowe środki.

A jeżeli felgi zabezpieczyłeś woskiem to sam szampon wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze koty za płoty, po przedstawieniu się mam kilka pytań człowiek zawszy myślał że te piękne auto na ulicach wyjeżdzają po prostu z myjni a tu proszę - jakie cudeńka można zrobić z samochodu, słowa uznania patrząc na wasze autka:):)

- na pierwszy ogień chciałbym rzucić czarną alfę rocznik 2008 ups jak ją wam pokazać :shock: , gdzieniegdzie ślady jak po myciu gąbką,hmm, w jednym miejscu ryska zamazana przez poprzedniego właściciela chyba jakąś kredką, nie wiem czy to można w ogóle załatwić bez ingerencji lakiernika:/Efekt który chcialbym uzyskać?

- Hmmm, chyba w przypadku czarnego koloru najczęściej stosowany jest efekt mokrego lakieru?Stąd na koniec byłby to wosk CG XXX hard core yellow paste wax czy lepiej CG Pete's 53 a może w ogóle coś innego?

- Z szamponów chyba Duragloss 901, nie wiem czy równie dobry byłby ValetPro citrus Bling?

- Cleanery - Ag SRP czy CL 68 Nano System?

- Felgi są polerowane, może słabo na zdjęciu widac - wiec do nich Mothers Mag & Aluminium Polish

- czyszczenie szyb Rise and Shine Blue Diamond a na koniec Car lack 68

- kwestia zakamarków moze też ValetPro Citrus Bling?

- opony z lekkim połyskiem, nie mogę się zdecydować :/

- do skóry czarnej wewnątrz - Gliptone?

a jeśli chodzi o plastiki, ładny mat wewnątrz też nie wiem, ehh

- glinka jest potrzebna??

A na koniec pytanie, może zasadnicze czy trzeba kupować polerkę?czy równie zadawalające efekty uzyskać można poprzez polerowanie ręczne?

Do prac jest też czarna skoda fabia - el to myślę środkami analogicznymi jak wyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony z lekkim połyskiem, nie mogę się zdecydować :/

diamondbrite tyre dressing- test jest na forum popatrz albo nielsen brilliance również na forum :u

- glinka jest potrzebna??

glinka podstawa, zdzwisz sie jak bardzo może być jeszcze brudne auto po myciu. do tego obowiązkowo jakiś cleaner do lakieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szampon ok, glinka obowiazkowo, reczna korekta hmm sam mam zamiar to zrobic na wiosne zobaczymy czy starczy sil. jak jestes uparty to jakies efekty beda. pozniej cleaner dobry jest ag srp ktory wymieniles. na plastiki tez masz mase do wyboru tak samo opony. wszystko zalezy jakas kase chcesz przeznaczyc na zabawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel jesli chodzi o opony to rozne srodki daj rozne efekty na jednych Brilliance daje bardzo duzy polyska natomiast na kolejnych dosc kiepski, to raczej jest zwiazene ze sama guma jej kondycja ;) widac ze Alfa dosc swieza i domyslam sie ze opony tez :)

Ostatnio nakladalismy Nasz Tyres Dressin na opony w Hondzie Legend wyszly dosc satynowo bym powiedzial a w Q7 polysk jak cholera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...