Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


Paweł,

Pisałem, że każdy APC będzie OK, tyle że te tańsze z marketu (np. Tesco) wymagają trochę większych stężeń przy silnych zabrudzeniach.

Tu masz trochę o Nielsen Cyclone APC:

http://www.detailingclub.pl/viewtopic.php?f=15&t=208

Jakoś nikt jeszcze nie pokusił się na forum o test kilku APC :(

Może nie kupuj od razu 5l bańki AG tylko kup 2-3 1l butelki różnych producentów i zobacz który Ci najbardziej "podejdzie".

O wymienionych produktach AG się nie wypowiem bo nie miałem z nimi do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Co polecacie do polerowania lakieru po lakierniku?

Samochód był malowany jakoś w okolicach września ale nigdy nie był jeszcze polerowany ani nic. Tylko myty :)

Jednym słowem brak mu połysku ;)

Menzerna FG500 i FF3000 da radę? Posiadam jeszcze Scholl S17+ i S40.

Zastanawiam się czy będę musiał się zaopatrzyć jeszcze w jakieś papiery wodne? Pomalowane jest moim zdaniem dobrze. Na innym forum widziałem zestaw P2000 + G3 ale nie przekonuję mnie to ani trochę ... ;) Chciałbym to zrobić jak najbardziej zgodnie ze sztuką :)

Pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawe jaki lakier zastosował. Mając doświadczenie z samochodami polerowanymi przez lakierników przyjemnie nie będzie. Myślę że futro może się przydać. A papierki owszem też, najlepiej 2000-2500 i 3000 na koniec żeby łatwiej było wyprowadzić. Najgorsze są ślady po papierkach na maszynie oscylacyjnej. Jak nie wyprowadził tego dobrze, to najlepiej od razu matować papierkami i dopiero wyprowadzać pastami. W innym przypadku będziesz sobie włosy wyrywał przy robocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mx_nowicki ogólnie samochód pomalowany "w garażu" i nigdy jeszcze nie polerowany (może to i lepiej) Tyle ,że własnie brakuje w nim jako takiego połysku... I nie wiem za bardzo jak to ugryźć :D Myślałem o Menzernie i Schollu :) Może jakaś kombinacja, z tego co widziałem to tylko w jednym miejscu jest jakiś minimalny zaciek czy coś, ale ogólnie wygląda to dobrze, delikatna skórka pomarańczy i tak jakby za mgłą to troszkę wygląda czyli brak połysku takiego jaki powinien być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był polerowany bo właścicielowi zależało ,żeby się dobrze wysuszył :)

Tak to wygląda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Duża ilość skórki pomarańczy, słaby połysk poza tym wygląda całkiem całkiem jak na amatorską pracę :)

Kiepskie zdjęcia ale nie było za bardzo czasu na lepsze :( Lakier to Baza + Klar.

Pozdrawiam i Dzięki za propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s.martino Zdążył wysuszyć się sam, malowany był latem w warunkach garażowych niestety :)

Czym Waszym zdaniem najlepiej do tego podejść?

W zanadrzu mam Pasty Menzerny FG500, FF3000, Scholl S17+, S40 ale jeśli są za mało agresywne to mogę się zastanowić np nad 3M FC+ albo jeszcze czymś innym. Do tego mam 2 zestawy padów: Monster Shine i Flexipads + Futro, Papiery od 1500 do 3000 będą ok?

Pozdrawiam i Dziękuje za wszystkie propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s.martino Dzięki :) Każda porada jest ważna :D

damianese ja niestety nie maluje ale kiedyś chciałbym się nauczyć :) Polówka kolegi z klasy :D Z landryny posiada tylko zderzak ale to też przejściowo :)

ps. A papier na klocku lepszy czy też krążek na polerce rotacyjnej? s.martino Jakbyś mógł to podaj jakiś link :) Byłbym wdzięczny :)

Ten byłby dobry?

http://www.pielegnowacauto.pl/kovax-tolecut-papier-p2000-29x35mm.html czy może jakiś inny na mokro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golono te papierki co podlinkowałeś do naszego sklepu są mini. Te są większe: http://www.pielegnowacauto.pl/materialy-lakiernicze/materialy-scierne/papiery-na-sucho-samoprzylepne/kovax-tolecut-papier-p2000-70x114mm.html I trzeba pamiętać że Kovax to papierki na sucho!! Osobiście mi bardzo pasują. Na początku sam się dziwiłem jak to można na sucho pracować. Jednak jest dużo lepszy podgląd matowanej powierzchni. Od razu widać w jakim stopniu została usunięta morka.

Osobiście zawsze zakańczam na P2500, a czasami P3000 ponieważ dużo łatwiej to wyprowadzić.

Jeżeli chodzi o pasty to ostatnio zrobiłem mieszankę 50/50 FG500 i 3mFC+. Pracowało się przyjemnie jak to bywa z menzerną, a cięcie było efektywniejsze :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam a co:

Panowie czytałem gdzieś że produkt smart wax do felg czyli Rim Wax, zapewni połyski ochronę felg samochodowych.

Podobno ma on właściwości zabiezpieczające ale tez (podobno) czyszcząco-polerujące.

Powiedzcie proszę, bo chciałbym nadać moim letnim felgom trochę więcej blasku i zastanawiam się czy traktować je od razu Mother's Mag & Aluminium Polish czy doinwestować w Rim Wax który dodatkowo wypoleruje i zabezpieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voila

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-07

To są letnie 17' bardzo o nie dbam i chucham aby zawsze były czyste. maja lekkie zarysowanie (krawęznik) ale nie mają ultenień i oksydacji, chce po prostu aby błyszczały się trwale i ich pielęgnacja (mycie) była łatwa i szybka bez użycia mocnej chemii. to dla nich kupiłbym Rim Waxa np: a dodać im blasku chciałem używajac Mothersa M&AP Billeta mi odradzono.

Na ten przykład tak wygląają moje zimowe 15' tego syfu nie usunąłem niczym - czytaj Megsem RC.

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Dołączona grafika

By jankos85 at 2011-08-21

Za to w przypadku tych 2 felg może Mothers by pomógł. i nakładka filcowa na wiertarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZUS MARIA, JANEK, BÓJ SIĘ BOGA CZŁOWIEKU!

Gdzież do lakierowanych felg nakładka filcowa?

Gdzież do lakierowanych felg preparaty do polerowanego aluminium?

To jest lakier, jak na aucie, to się traktuje pastami polerskimi i gąbkami. Ewentualnie MF.

Kup sobie do zabezpieczenia tych OZ-ów DP Wheel Glaze, minetoo bardzo go chwali.

A do tych drugich.. Albo ręczna orka albo do lakierowania. Maszyną tam nie podejdziesz. Chyba, że horrendalnie drogimi stożkami Megsa czy kto je tam produkuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...