Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi

To jest lakier, jak na aucie, to się traktuje pastami polerskimi i gąbkami. Ewentualnie MF.

Znaczy się Schollami, Menzernami i innymi tego typu produktami + foam megsowy? i +3-5 cm w bicepsie :D?

Kup sobie do zabezpieczenia tych OZ-ów DP Wheel Glaze, minetoo bardzo go chwali.

A do tych drugich.. Albo ręczna orka albo do lakierowania. Maszyną tam nie podejdziesz. Chyba, że horrendalnie drogimi stożkami Megsa czy kto je tam produkuje..

A to ten Rim Wax o który pytałem to nie umywa się DP Wheel Glaze?

Owszem czytałem co napisał minetoo o nim, jednak nie ma go w ofercie sklepu w którym robie wieksze zakupy na sezon wiosenno letni, jest za to Rim wax i coś o nazwie Autoglym Alloy Wheel Seal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znaczy się Schollami, Menzernami i innymi tego typu produktami + foam megsowy? i +3-5 cm w bicepsie :D?

Otóż to. Ewentualnie za piwo możesz zatrudnić koleżkę :u

Autoglym Alloy Wheel Seal

Po szybkiej lekturze DW mogę powiedzieć jedno - 'rubbish'

A co mówią o Rimwaxie..

Ogólnie szału nie robi. Działa ale bez rewelacji. Możesz spróbować i podzielić się spostrzeżeniami z użycia z użytkownikami a możesz kupić coś sprawdzonego jeśli nie chcesz płacić 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos napisał(a):Znaczy się Schollami, Menzernami i innymi tego typu produktami + foam megsowy? i +3-5 cm w bicepsie :D?

Otóż to. Ewentualnie za piwo możesz zatrudnić koleżkę :u

nawet koleżanka co lubi piwo nie polubi robienia tego megsowym słoneczkiem, ale twardym tri-colorem / germanem - czemu nie ;-)

foam'em to byłby masochizm w czystej postaci :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie choć w sumie mogłem napisać PW do Makkiego.

Chodzi mi o jego ostatnią relację zamieszczoną w temacie "Co zrobiłes przy aucie".

A mianowicie o wstęp, używanie prick borta i surfex hd a potem IronX.

W przypadku tego pierwszego było zastosowanie na zwilżony wodą lakier ale ten nie był wcześniej myty - mimo iż w opisie tego środka radzą rozprowadzać go na czystym lakierze.

Rozumiem że sposób w jaki makki to robi jest słuszny i w niczym lekko zabrudzone auto nie przeszkodzi w działaniu prick borta.

Potem surfex hd - choć zdziwiłem się bo to tylko APC.

No i ironX na koniec.

A teraz pytania:

Czy każdy z tych środków był rozcieńczony - jakie proporcje-stężenia?

Czy najlepszym sposobem na aplikowanie tych 3 produktów jest opryskiwacz-rozpylacz na wzór Kwazara?

I chyba to by było tyle, gdyż na wiosnę chciałbym też spróbować takie mycie wstępne, z użyciem Prick'a, Surfexa lub innego APC oraz na koniec IronX'a.

Potem piana i dopiero mycie szamponem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie choć w sumie mogłem napisać PW do Makkiego.

Chodzi mi o jego ostatnią relację zamieszczoną w temacie "Co zrobiłes przy aucie".

A mianowicie o wstęp, używanie prick borta i surfex hd a potem IronX.

W przypadku tego pierwszego było zastosowanie na zwilżony wodą lakier ale ten nie był wcześniej myty - mimo iż w opisie tego środka radzą rozprowadzać go na czystym lakierze.

Rozumiem że sposób w jaki makki to robi jest słuszny i w niczym lekko zabrudzone auto nie przeszkodzi w działaniu prick borta.

Potem surfex hd - choć zdziwiłem się bo to tylko APC.

No i ironX na koniec.

A teraz pytania:

Czy każdy z tych środków był rozcieńczony - jakie proporcje-stężenia?

Czy najlepszym sposobem na aplikowanie tych 3 produktów jest opryskiwacz-rozpylacz na wzór Kwazara?

I chyba to by było tyle, gdyż na wiosnę chciałbym też spróbować takie mycie wstępne, z użyciem Prick'a, Surfexa lub innego APC oraz na koniec IronX'a.

Potem piana i dopiero mycie szamponem.

Pozdrawiam

Jankos jesli chodzi o Prick Borta to przetestuj sam, jeden panel auta mokry drugi suchy i sam zobaczysz roznice, nawet sam Macserien producent zalece uzywanie na sucha karoserie poniewaz jego dzialanie wtedy jest duzo lepsze i efektywniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos jesli chodzi o Prick Borta to przetestuj sam, jeden panel auta mokry drugi suchy i sam zobaczysz roznice, nawet sam Macserien producent zalece uzywanie na sucha karoserie poniewaz jego dzialanie wtedy jest duzo lepsze i efektywniejsze

Rozumiem a jak to się ma z Surfex HD czy innym APC?

IronXa nie rozcienczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z surfexem i innymi prewashami myślę, że jak z większością aktywnych pian na suchym lepiej i dłużej się potrzyma, ale jak powiedźmy umyty wcześniej i tak jak Makki zrobił już na resztki kończącego Mac'a spryskał surfexem to myślę, że w sam raz do domycia takiego po tej smole i przed klejnym myciem ręcznym :)

IronX nie słyszałem o rozcieńczaniu i nie próbowałem takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie choć w sumie mogłem napisać PW do Makkiego.

Chodzi mi o jego ostatnią relację zamieszczoną w temacie "Co zrobiłes przy aucie".

A mianowicie o wstęp, używanie prick borta i surfex hd a potem IronX.

W przypadku tego pierwszego było zastosowanie na zwilżony wodą lakier ale ten nie był wcześniej myty - mimo iż w opisie tego środka radzą rozprowadzać go na czystym lakierze.

Rozumiem że sposób w jaki makki to robi jest słuszny i w niczym lekko zabrudzone auto nie przeszkodzi w działaniu prick borta.

Potem surfex hd - choć zdziwiłem się bo to tylko APC.

No i ironX na koniec.

A teraz pytania:

Czy każdy z tych środków był rozcieńczony - jakie proporcje-stężenia?

Czy najlepszym sposobem na aplikowanie tych 3 produktów jest opryskiwacz-rozpylacz na wzór Kwazara?

I chyba to by było tyle, gdyż na wiosnę chciałbym też spróbować takie mycie wstępne, z użyciem Prick'a, Surfexa lub innego APC oraz na koniec IronX'a.

Potem piana i dopiero mycie szamponem.

Pozdrawiam

PB na usunięcie smoły i w jakimś stopniu usuwa też film drogowy lecz nie jest to środek do tego.

SHD jako prewash, uśniecie filmu drogowego

IX do usunięcia lotnej rdzy.

PB i IX nierozcieńczony, SHD rozcieńczony

Środki te można używać

-w przypadku PB z oryginalnego atomizera, nie trzeba go dużo psikać, wystarczy mgiełka - można też przelać do innych opryskiwaczy (ciśnieniowych, ręcznych) to jak już kto woli.

-SHD - ręczny, ciśnieniowy

-IX - ręczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje szynka :-bd

Zauważyłem jeszcze że makki ma opryskiwacz ciśnieniowy Kwazar Venus Pro+, ale na allegro sprzedają bez końcówki pianującej czy takową można dokupić oddzielnie, na allegro nie znalazlem :(

P.s. czy jest coś równie skutecznego jak IronX tylko być moze w tańszyej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos co mazna do IronX porownac i zaoszczedzic??Niestety niewiele.Uzywalem dionozera od Wolf's ale strasznie wolny,jakies 15-20 minut zanim zacznie dzialac.No i Autobrite Pourple Rain,ale nia znam.Sonax tez cos ma,ale nie wide zeby sie dobrze sprzedawalo.

Czyli w skrocie IronX na szybkie dzialanie dionizer jesli masz czas zeby poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale chyba zgodzicie się że mimo wszystko glinka też nada się do usuwania nalotu rdzy tylko po prostu więcej się przy tym namachamy

O wiele więcej się namachamy a rezultaty i tak mogą nie być satysfakcjonujące.

BMW E46, cały bok kierowcy w lotnej rdzy z klocków, auto nie myte 8 miesięcy:

Dołączona grafika

Użyta glinka nie była agresywna, ale i przy agresywnej musielibyśmy się nieźle namachać:

Dołączona grafika

Nalot teoretycznie schodził:

Dołączona grafika

Ale IronX użyty na drzwiach po glinkowaniu odsłonił przykrą rzeczywistość:

Dołączona grafika

Nie chcę wspominać o elementach pod które nie podejdziesz glinką.

Nie ma co kombinować, jeśli masz możliwość bezdotykowego usunięcia takich upierdliwych zanieczyszczeń - korzystaj z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...